Psí hry a cvičení

Najděte zajímavé způsoby, jak podpořit aktivitu svého psa, v následujících článcích.

0 Výsledků seřazených podle

Relevantnosti

Změňte cvičení na hru

Přestože se může zdát, že jeho oblíbenou aktivitou je zdřímnutí na gauči, Váš pes ve skutečnosti potřebuje pravidelné cvičení, aby zůstal zdravý - stejně jako Vy! Naštěstí existuje mnoho aktivit, kterých si můžete užívat oba. Od výletů do psích parků až po dlouhé večerní projížďky na kole - v kombinaci s dobře vyváženým a výživným krmivem pro psy - můžete svému psovi pomoci prožít život plný zdravého štěstí. 

Důležitost cvičení

Nedostatek cvičení může u Vašeho čtyřnohého kamaráda mít za následek zdravotní rizika, jako je obezita. To ale není vše. U psů, kterým se nedostává pravidelného cvičení, se může také rozvinout destruktivní chování jako je štěkání, hrabání nebo žvýkání. Ve skutečnosti mnozí majitelé psů uvádějí, že se zdá, že se jejich psi chovají lépe, když absolvují denní dávku cvičení. 

Hry a hračky pro psy

Cvičení nemusí být vždy nepříjemné. Stejně jako při tanci, pěší turistice nebo cyklistice, nepotřebujete tělocvičnu, abyste si zrychlili srdeční tep. Kromě toho, většina psů nemá zájem o zvedání činek. Změňte cvičení na zábavu tak, že si s ním budete hrát. Aportování a přetahování budou mít vždy úspěch. Ale pokud rádi věci kombinujete, zkuste mu postavit překážkovou dráhu nebo ho naučte pár nových triků. Pokud se nedostanete ven kvůli počasí, zorganizujte mu malý lov doma. Stačí ukrýt jeho pochoutky po domě a nechat ho, aby si je vyčuchal. Psi si mohou v rámci svého cvičení i hrát s hračkami. Vhodné jsou míčky, přetahovadla, plyšové hračky nebo hračky plněné pamlsky.