Jak o kočku nejlépe pečovat přes léto

Publikováno
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

I domácí kočky zajdou s radostí na průzkum ven. Když kočku vezmete v létě ven, můžete si oba užít pěkné počasí. Jen pamatujte, že kočky si libují ve volnosti, kterou venku mají, a ani vysoký plot je vždy nezastaví! Dovolte kočce procházet se ve zcela uzavřené části zahrady nebo ji naučte chodit v postroji na vodítku. Ať vaše kočka žije venku, nebo se tam dostane na průzkum jen občas, tyto tipy jí pomohou zůstat v bezpečí.

Cat and owner
  • Zajistěte jí spoustu čerstvé vody a postarejte se, aby měla někde ve stínu místečko k odpočinku a ochlazení.
  • Pravidelně jí kontrolujte tlapky, jestli se jí asfalt z horkého chodníku nepřilepil mezi polštářky.
  • Odstraňte ze zahrady rostliny, které jsou pro kočky jedovaté.
  • Choďte pravidelně na očkování. V létě jsou divoká zvířata velmi aktivní a kousnutí může vaši kočku ohrozit. Pokud vaši kočku něco kousne, okamžitě se poraďte s veterinářem.
  • Nasaďte kočce obojek se jménem a vašim telefonním číslem, kdyby se zatoulala příliš daleko od domova.

I když kočku nepouštíte ven, je hromada způsobů, jak si teplé měsíce užít.

  • Vytvořte si kočičí zahrádku. Pěstujte si doma v květináči nebo na záhonku v uzavřené zimní zahradě kočičí trávu nebo šantu kočičí. Kočka bude nadšená ze sušené šanty a s radostí bude okusovat čerstvou kočičí trávu.
  • Zabavte kočku na celé hodiny v kuse tím, že umístíte krmítko pro ptáky na nebo blízko okna, kam si chodí zdřímnout. Kočka bude nadšeně sledovat ptáky a vy budete nadšeně sledovat ji. Pokud bude z toho pohledu obzvlášť rozrušená, zkuste si zahrát na schovávanou s kočičími granulemi Science Plan Indoor, aby trochu energie spálila.

Související články

Související výrobky