Vytvoření toaletních návyků Vašeho koťátka  

Published by
min čtení

Vytvoření toaletních návyků Vašeho koťátka

Kočky jsou od přírody velice čistotné a stává se, že se koťátko naučí, jak používat kočičí záchodek, od své matky. Vše co je potřeba koupit je plastikový kočičí záchodek dostatečně velký, aby se tam kotě otočilo a naplnit jej takovým množstvím podestýlky, aby bylo pokryto celé dno záchodku. Pokud je to možné, používejte stejnou podestýlku jako chovatel, od kterého kotě máte. Vaše kotě jistě ocení známý pach a strukturu podestýlky. Ukažte kotěti, kde je záchodek a dejte jej tam po každém krmení a jestliže uvidíte, že kotě čenichá okolo, hrbí se nebo se obecně chová, jako že už potřebuje „jít“!

Cat in litter box

 

Záchodek – co dělat a nedělat

 

Umístěte záchodek dál od pelíšku a misky s krmivem, někam, kde bude mít trochu soukromí.

 

Pravidelně čistěte záchodek – Vaše kotě jej nebude chtít používat, pokud bude špinavý. Některé čistící prostředky a bělidla jsou pro kočky toxická, takže používejte nejlépe jen horkou vodu a jar. Pokud jste těhotná žena, zkuste sehnat někoho jiného, aby záchodek vyčistil, nebo pro jistotu používejte gumové rukavice a ihned poté se umyjte ruce. Takto můžete minimalizovat riziko toxoplasmózy, které je velice vzácné, ale způsobuje vážné problémy nenarozeným dětem.

 

Jakmile je kotě dostatečně staré, aby mohlo chodit ven, můžete se bez záchodku zcela obejít. Nezbavujte se jej však rychle. Pokud bude venku zima, kotě bude odmítat vycházet z domu.

 

 

Nehody se stávají

 

I ta nejchytřejší koťátka občas mají své dny. Jakmile se to stane, netrestejte je. Pochvalte kotě, když správně použije záchodek a můžete mu nabídnout malou odměnu a zanedlouho to půjde samo.

Související články

Související výrobky

 • Hill's® Prescription Diet® j/d® Feline

  <p>Hill's™ <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> Feline j/d™ je klinicky ověřené krmivo, které již za 28 dní zlepšuje pohyblivost koček díky vyváženému poměru živin, DHA (speciální omega-3 mastná kyselina) a celkovému množství omega-3 mastných kyselin. </p>
 • Hill's® Prescription Diet® r/d® Feline

  Konzerva <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> Feline r/d™ s mletými játry byla vytvořena speciálně pro regulaci hmotnosti koček.
 • Hill's™ Prescription Diet™ Metabolic Feline Chicken

  <ul><li>Redukce váhy bez strádání – 81 % koček zhublo v domácích podmínkách za 2 měsíce, 89 % koček program ke snížení hmotnosti dokončilo.<br></li><li>Není nutné porce přesně odměřovat.</li><li>Klinický prokázáno, že díky krmivu kočka po ukončení procesu hubnutí váhu znovu nenabere.</li><li>Odměňte svou kočku lahodnými pamlsky - jedná se o doplněk stravy, který přispívá k úbytku hmotnosti u dospělých koček.</li></ul>
 • Hill's PRESCRIPTION DIET k/d Cat Food with Chicken

  Krmivo Hill's™ <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> Feline k/d™ pomáhá prodlužovat život a výrazně zlepšuje kvalitu života koček s onemocněním ledvin tím, že zpomaluje progresi a míru klinických příznaků.