Očkování štěněte proti onemocněním  

Published by
min čtení

Zdravotní problémy, proti kterým je nezbytné očkování

Očkování Vašeho štěněte pomůže chránit jej proti široké skupině vážných nemocí. Následující nemoci mohou znít hrozivě, ale jestliže víte, že je štěně správně naočkováno, nikdy nebudete mít důvod se o něj bát.

 

Psinka

Symptomy zahrnují kašel, průjem, vysoké teploty, zvracení, výtok z očí a nosu. Někdy může kůže na nosu a polštářcích tlapek ztvrdnout a při chůzi psi klapou. V těžkých případech se mohou objevit záchvaty, svalové křeče nebo paralýza. Nemoc může být smrtelná.

Psí parvoviróza

Jedná se o vysoce nakažlivé onemocnění charakteristické krvavými průjmy. Další příznaky zahrnují průjem, nedostatek energie, deprese a vysoké teploty. Štěňata pod 6 měsíců jsou velmi na parvovirózu náchylná, následky onemocnění mohou být fatální.

 

Hepatitida psů

Příznaky zahrnují kašel, bolest břicha, záchvaty, zvracení a průjem. Oči mohou „zmodrat“ (je to způsobeno zákalem rohovky). Štěňata mladší 12 měsíců jsou nejnáchylnější k tomuto vážnému a potenciálně život ohrožujícímu jaternímu onemocnění.

 

Leptospiróza

Jedná se o bakteriální onemocnění, které se může přenášet kontaktem s močí infikovaných zvířat. Jedna forma přenášena močí nemocných psů a další známá jako Aeolova žloutenka je přenášena močí potkanů. Příznaky zahrnují deprese, zvýšenou teplotu, žíznivost, letargii, častější močení, bolesti břicha, zvracení, krvavý průjem a žloutenku. Že má štěně žloutenku, poznáte na jeho kůži, kterou má nažloutlou stejně tak bělma a spodní strany pysků. V těžkých případech pes nemoci podlehne v průběhu několika hodin. Tato forma leptospirózy může být přenosná i na člověka.

 

Infekční tracheobronchitida

Infekční tracheobronchitida je vysoce nakažlivé onemocnění známé také jako „psincový kašel“. Projevem je suchý dráždivý kašel, který může být bolestivý a může znít, jako když se pes dusí.

Související články

 • Sezónní tipy

  Puppy, kitten and pet dieting, cat nutrition and dog nutrition information from Hill's Pet
 • Interakce psů  

  Klíčem k interakci Vašeho psa s jinými psy, neboli socializaci, je zvyk a zkušenosti. Měli byste svého psa v maximální možné míře vystavovat pozitivním zážitkům s co nejvíce různými lidmi, místy a zvířaty.
 • Péče o zuby u psů  

  Puppy, kitten and pet dieting, cat nutrition and dog nutrition information from Hill's Pet
 • Péče o zdraví Vašeho štěněte  

  Puppy, kitten and pet dieting, cat nutrition and dog nutrition information from Hill's Pet

Související výrobky

 • Science Plan™ Canine Adult Light with Chicken

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Light s kuřetem je vytvořeno pro udržení optimální hmotnosti. S přídavkem klinicky prokázaných antioxidantů a L-karnitinem k podpoře spalování tuků. 
 • Science Plan™ Canine Adult Perfect Weight Medium

  <p><span class='nowrap'>Science Plan™</span> Perfect Weight má unikátní směs ingrediencí a nízký obsah tuku. Krmivo pro dosažení zdravé váhy vašeho psa a jeho delší život.  
 • VetEssentials™ NeuteredDog Medium

  <p>Revoluční výživa, u níž je prokázáno, že pomáhá psům po kastraci udržet optimální kondici a zdraví. S vysokým obsahem antioxidantů k podpoře imunitního systému a se skvělou chutí, kterou bude váš pes milovat.  </p><p> </p>
 • Prescription Diet™ Metabolic Canine Original

  <p></p><ul><li>Redukce váhy bez strádání – 96 % psů zhublo v domácích podmínkách za 2 měsíce, 90 % psů program ke snížení hmotnosti dokončilo.<br></li><li>Není nutné porce přesně odměřovat.</li><li>Klinický prokázáno, že díky krmivu pes po ukončení procesu hubnutí váhu znovu nenabere. <br></li></ul><p><br><b>Více informací a doporučení, co je pro Vašeho psa nejlepší, získáte od svého veterináře.</b></p><p></p>