Očkování štěněte proti onemocněním  

Publikováno
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Zdravotní problémy, proti kterým je nezbytné očkování

Očkování Vašeho štěněte pomůže chránit jej proti široké skupině vážných nemocí. Následující nemoci mohou znít hrozivě, ale jestliže víte, že je štěně správně naočkováno, nikdy nebudete mít důvod se o něj bát.

 

Psinka

Symptomy zahrnují kašel, průjem, vysoké teploty, zvracení, výtok z očí a nosu. Někdy může kůže na nosu a polštářcích tlapek ztvrdnout a při chůzi psi klapou. V těžkých případech se mohou objevit záchvaty, svalové křeče nebo paralýza. Nemoc může být smrtelná.

Psí parvoviróza

Jedná se o vysoce nakažlivé onemocnění charakteristické krvavými průjmy. Další příznaky zahrnují průjem, nedostatek energie, deprese a vysoké teploty. Štěňata pod 6 měsíců jsou velmi na parvovirózu náchylná, následky onemocnění mohou být fatální.

 

Hepatitida psů

Příznaky zahrnují kašel, bolest břicha, záchvaty, zvracení a průjem. Oči mohou „zmodrat“ (je to způsobeno zákalem rohovky). Štěňata mladší 12 měsíců jsou nejnáchylnější k tomuto vážnému a potenciálně život ohrožujícímu jaternímu onemocnění.

 

Leptospiróza

Jedná se o bakteriální onemocnění, které se může přenášet kontaktem s močí infikovaných zvířat. Jedna forma přenášena močí nemocných psů a další známá jako Aeolova žloutenka je přenášena močí potkanů. Příznaky zahrnují deprese, zvýšenou teplotu, žíznivost, letargii, častější močení, bolesti břicha, zvracení, krvavý průjem a žloutenku. Že má štěně žloutenku, poznáte na jeho kůži, kterou má nažloutlou stejně tak bělma a spodní strany pysků. V těžkých případech pes nemoci podlehne v průběhu několika hodin. Tato forma leptospirózy může být přenosná i na člověka.

 

Infekční tracheobronchitida

Infekční tracheobronchitida je vysoce nakažlivé onemocnění známé také jako „psincový kašel“. Projevem je suchý dráždivý kašel, který může být bolestivý a může znít, jako když se pes dusí.

Související články

Související výrobky