Vánoční jídla a pamlsky, kterými byste neměli krmit svého psa

Published by
min read

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Svátky jsou časem sdílení a dobré vůle, proto byste v tomto období mohli svého psa rozmazlovat různými pamlsky. Na hostině s Vaším oblíbeným chlupatým kamarádem není nic špatného, ale je důležité vědět, co nesmíte během svátků psům dávat. Existuje mnoho potravin, které psům nedělají dobře, a určitě nechcete, aby váš pes zvracel při oslavě (nebo kdykoliv jindy)!

Zde najdete základní informace o tom, jaká jídla byste neměli sdílet se svým psem. To však neznamená konec svátečního pohoštění! Přečtěte si několik receptů na domácí pamlsky, které můžete vyrobit speciálně pro svého pejska.

Co nedávat psům během svátků

Období svátků začíná koncem podzimu a zahrnuje velkou část zimy, takže je obtížně prozkoumat každý slavnostní recept, abyste se ujistili, že je pro vašeho psa bezpečný (a vhodný). ASPCA sestavila seznam potravin, od kterých by se váš pes měl držet dál. Zde je několik z nich, které se často objevují na oslavách.

Packy pryč od jídel na tomto seznamuChihuahua licking lips and looking at food on plate at dinner table

 • Kosti
 • Cibule
 • Česnek
 • Hrozny
 • Alkohol
 • Čokoláda
 • Káva
 • Ořechy
 • Kynuté těsto
 • Tučné maso (nebo odřezky)
 • Jídla uvařená s muškátovým oříškem
 • Jídla obsahující xylitol

Protože tato jídla jsou v období svátků velmi častá, je dobré vždy dávat na pejska pozor. Psi znají způsoby, jak se dostat na stůl nebo kuchyňskou linku na dosah hostiny, když se nedíváte. Znají také způsob, jak okouzlit sváteční hosty nebo členy rodiny svýma velkýma očima, takže dohlédněte na to, aby všichni věděli, že nesmějí psovi nic dávat bez vašeho svolení. Další věcí, na kterou byste měli dávat pozor, je plnění myčky nádobím. Protože většinou je tento spotřebič dole, blíže k výšce vašeho pejska, má do něj snadnější přístup a může olizovat talíře, misky a lžičky. Takže na něj dávejte pozor, aby to nedělal. Pomůže to nejen zabránit konzumaci škodlivých potravin, které by se stále mohly nacházet na talířích, ale také pořezání jazyka o něco ostrého, například o nůž na steaky.

Psi jsou zvědavá stvoření, a když vidí jídlo, které jíte, zdá se jim být v pořádku i pro ně. Když budete znát potenciálně škodlivé potraviny, kterým je třeba se vyhnout, nejenže ho udržíte v bezpečí, ale také mu pomůžete vyhnout se vánočnímu tloustnutí, se kterým se v novém roce roce bojují i mnozí lidé.

Ale pokud rádi dáváte dárky, můžete se svým psem podělit o chutné domácí dobroty. Bonusové body dostanete, když použijete zábavná vykrajovátka nebo formičky při přípravě některého z těchto skvělých vánočních psích receptů. Ale to, po čem váš mazlíček touží v tomto období nejvíce, je vaše láska a pozornost. Takže během toho všeho vánočního spěchu mu nezapomeňte věnovat svoji pozornost... dobře, dobře, možná také pár psích pamlsků navíc. Pšt, nikomu to neřekneme.

O autorce

Erin Ollila

Erin Ollila

Erin Ollila je milovnice zvířat, která věří v sílu slov, jejich informační hodnotu a jak mohou psané informace změnit chování čtenářů. Její texty najdete po celém internetu i v tisku. Kontaktujte ji přes Twitter @ReinventingErin nebo si o ní zjistěte více na http://erinollila.com.

Related products