Krmiva pro kočky: Mokrá vs. suchá. Jaký je rozdíl?

Publikováno
$readingTime

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Když si přinesete domů malé kotě, může být těžké rozhodnout se, zda jej krmit suchým nebo mokrým krmivem. Obě formy jsou vynikajícím zdrojem výživy a někteří majitelé se rozhodnou nabídnout jim obojí. Každý typ krmiva má určité výhody, o kterých si můžete přečíst níže a poté rozhodnout, co bude pro vaši kočku nejlepší.

Výhody mokrého krmiva pro kočky

Mokré krmivo pro kočky je baleno v předem připravených porcích tak, jak to kočky milují. K dispozici je celá řada lahodných příchutí a forem, což umožňuje zajistit kočkám pestrý jídelníček. Kočkám s dentálními problémy nebo potížemi se žvýkáním může mokré krmivo konzumaci stravy usnadnit.

Mokrá krmiva také dodávají kočkám více vody a pomáhají jim udržet si potřebnou hydrataci. Nicméně i k mokrým krmivům je nutné zajistit dostatečný přísun čerstvé, čisté vody. Vyšší příjem vody je často doporučován také kočkám, kterým byly diagnostikovány určité zdravotní problémy, například onemocnění ledvin nebo urologické potíže. U těchto koček doporučujeme podávání klinické výživy v konzervách, protože tento typ krmiva nabízí i další výhody, jako například kontrolovaný obsah minerálních látek, který je v případě těchto zdravotních potíží velmi důležitý.

Výhody suchých krmiv pro kočky

Suchá krmiva pro kočky jsou nabízena v praktických pytlích vhodné velikosti, aby bylo možné je spotřebovat do doporučeného data uvedeného na obalu. Měli byste je však uchovávat na chladném a suchém místě. Obecně se jedná o finančně příznivější variantu, protože vás v porovnání s mokrými krmivy vyjde levněji. 

Některé kočky suché granule konzumují po troškách v průběhu celého dne, což je dokonale zasytí. Stačí jim ponechat misku granulí volně přístupnou. Jiné kočky se k misce doslova vrhají a je potřeba jim podávat přesné, kontrolované porce. Nenasytným kočkám a kočkám trpícím nadváhou můžete naštěstí každou porci snadno dávkovat odměrkou. Granule lze také podávat prostřednictvím interaktivních hraček, aby váš kočičí kamarád zůstal dlouho aktivní a šťastný.

Míchané nebo mixované krmivo

Míchaným nebo mixovaným krmivem můžete kočkám poskytnout to nejlepší z obou variant. V režimu podávání míchaného krmiva můžete krmit svou kočku suchým krmivem ráno a mokrým večer. Kočky tak mohou přes den podle chuti křoupat granule a před spaním je nakrmíte mokrým krmivem. Oschlé mokré krmivo byste však měli před spaním zlikvidovat.

Je také možné smíchat suché krmivo pro kočky s mokrým krmivem, čímž každou jejich porci zvlhčíte. Pokud zvolíte tuto možnost, je třeba nespotřebovanou směs do několika hodin zlikvidovat. Přesto mějte stále na paměti, že je důležité udržovat správné dávkování a zajistit, aby vaše kočka dostala správné množství živin a udržela si tak zdravou hmotnost.

Bez ohledu na to, jaký typ krmiva pro kočky zvolíte, není na otázku, zda je lepší mokré nebo suché krmivo, jednoznačná odpověď. Každá kočka je jedinečná a má své vlastní chutě a preference. Pokud máte nějaké otázky ohledně výběru suchého nebo mokrého krmiva, promluvte si s veterinářem a nechte svého chlupáčka dovést vás ke krmivu, které mu chutná nejvíce.

Související články

Související výrobky