Kdy a jak starší kočku krmit?  

Published by
min čtení

Starší kočky je důležité krmit správným množstvím krmiva ve správných intervalech, to však nemusí být zcela jednoduché – rovněž je dobré pamatovat na to, že potřeby každé kočky se liší. Pokyny pro krmení na plechovce či pytli s krmivem jsou pouze výchozím bodem. Pro zdraví Vaší kočky je naprosto zásadní pravidelné sledování její kondice a případná úprava krmné dávky.

Pro zdraví Vaší starší kočky doporučuje společnost Hill's následující jednoduchý postup:

 • Kočku važte
 • Krmte ji podle pokynů pro krmení a doporučení veterináře
 • Během prvních šesti měsíců pravidelně každé dva až tři týdny hodnoťte pomocí našeho systému fyzickou kondici kočky
 • Podle potřeb upravte krmnou dávku
 • Postup opakujte

Přechod na jinou stravu

Při přechodu na stravu Hill's Science Plan Feline Mature Adult Aktivní dlouhověkost ji předkládejte postupně po dobu 7 dní. Toho docílíte smícháním původního krmiva kočky s novým krmivem a postupnou změnou poměru krmiv, až přejdete pouze na krmivo Science Plan. Potom si kočka bude moci zcela vychutnat krmivo Science Plan Feline Mature Adult Aktivní dlouhověkost spolu se všemi jeho přínosy a skvělými nutričními vlastnostmi.

Vy a Váš veterinář

Váš veterinář je nejlepším zdrojem informací o zdraví a celkovém stavu Vaší starší kočky. Pravidelně konzultujte s veterinářem váhu kočky, protože dosažení a udržování ideální váhy kočky přispívá nejen ke snížení určitých zdravotních problémů, ale může také přispět k energičtějšímu, delšímu a zdravějšímu životu Vaší kočky.

Zeptejte se svého veterináře, která z těchto tří krmných metod je pro Vaši starší kočku nejvhodnější:

Kdykoliv chce: Kočka má krmivo neustále přístupné.
Krmení po určitou dobu: Krmivo je pro kočku přístupné pouze omezenou dobu.
Krmení porcemi: V pravidelných intervalech je kočce denně předloženo odměřené množství krmiva.

Voda

Starší kočka musí mít neustále přístup k čisté vodě. Nedostatek pitné vody po delší dobu může vést k narušení zdraví Vaší kočky.

Pamlsky a pochoutky

I když je lákavé dávat kočce zbytky od stolu, není taková strava vhodně nutričně vyvážená. S pamlsky tedy opatrně, příliš pamlsků může způsobit nárůst váhy a nutriční nevyváženost.

Související články

Související výrobky

 • Hill's® Prescription Diet® j/d® Feline

  <p>Hill's™ <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> Feline j/d™ je klinicky ověřené krmivo, které již za 28 dní zlepšuje pohyblivost koček díky vyváženému poměru živin, DHA (speciální omega-3 mastná kyselina) a celkovému množství omega-3 mastných kyselin. </p>
 • Hill's® Prescription Diet® r/d® Feline

  Konzerva <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> Feline r/d™ s mletými játry byla vytvořena speciálně pro regulaci hmotnosti koček.
 • Hill's™ Prescription Diet™ Metabolic Feline Chicken

  <ul><li>Redukce váhy bez strádání – 81 % koček zhublo v domácích podmínkách za 2 měsíce, 89 % koček program ke snížení hmotnosti dokončilo.<br></li><li>Není nutné porce přesně odměřovat.</li><li>Klinický prokázáno, že díky krmivu kočka po ukončení procesu hubnutí váhu znovu nenabere.</li><li>Odměňte svou kočku lahodnými pamlsky - jedná se o doplněk stravy, který přispívá k úbytku hmotnosti u dospělých koček.</li></ul>
 • Hill's PRESCRIPTION DIET k/d Cat Food with Chicken

  Krmivo Hill's™ <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> Feline k/d™ pomáhá prodlužovat život a výrazně zlepšuje kvalitu života koček s onemocněním ledvin tím, že zpomaluje progresi a míru klinických příznaků.