Vyberte správné krmivo pro kotě

Koťata jsou plná energie, takže při hledání toho nejlepšího krmiva musíte zohlednit správný poměr kalorií, proteinu a příchutě. Zde se dozvíte, na co vše byste si měli dát pozor, aby byl Váš nový chlupatý kamarád co nejspokojenější a nejzdravější.

Za nejlepším krmivem pro koťata stojí věda

Při výběru toho nejlepšího krmiva pro Vaše nové kotě musíte myslet na několik věcí. Aby bylo Vaše kotě od malička zdravé, zohledněte následující tři věci.

Koťata mají specifické nutriční potřeby

Některé živiny v krmivu pro koťata jsou sice stejné jako u krmiv pro dospělé kočky, ale existuje několik rozdílů, které přispějí v vývinu mozku a svalů Vašeho nového kotěte.

Očekávejte, že bude mít krmivo pro koťata vyšší hladinu proteinu a minerálních látek plus více kalorií, protože koťata bývají obvykle aktivnější než jejich starší protějšky.

Zdravý plán krmení

Aby se kotě nepřejídalo a abyste měli lepší kontrolu nad jeho stravováním, je dobré dodržovat plán krmení. Použijte tuto kalkulačku*, abyste určili správnou krmnou dávku, a vždy se nejdříve zeptejte na názor svého veterináře.

Váha kočky Věk pod 4 měsíce Věk 4 – 6 měsíců Věk 7– 12 měsíců a březí kočky
1 lb (0,5 kg) 1/4 cup (30 g)
2 lb (0,9 kg) 3/8 cup (40 g) 3/8 cup (40 g)
3 lb (1,4 kg) 5/8 cup (70 g) 1/2 cup (55 g)
4 lb (1,8 kg) 3/4 cup (85 g) 5/8 cup (70 g)
5 lb (2,3 kg) 7/8 cup (100 g) 2/3 cup (75 g) 5/8 cup (70 g)
10 lb (4,5 kg) 1 1/4 cups (140 g) 1 cup (115 g)
15 lb (6,8 kg) 1 1/4 cups (140 g)

*Podle doporučení u kočičího krmiva Science Plan™

Možnosti podávání

Když budete kotěti dávat na výběr z různých textur, přiběhne vždy hned při prvním zachrastění misky. Proto společnost Hill's nabízí suché i mokré krmivo pro koťata. Portfolio nabízí chutné receptury v křupavých granulkách i lahodných kouscích ve šťávě.

Suché krmivo pro koťata

Každá granule je vyrobena speciálně pro menší tlamičku, aby si Váš mazlíček každé jídlo pořádně užil. Hill's také nabízí širokou škálu příchutí, které schválily znalé kočky v našem středisku pro výživu domácích zvířat.

Mokré krmivo pro koťata

Když otevřete kteroukoli konzervu Hill's™ pro koťata, uvidíte, že jsou naše receptury plné vydatné zeleniny, jemných kousků masa a lahodné omáčky. Dopřejte svému kotěti jednu z našich paštikových svačinek, aby se z doby krmení stala zvláštní událost.

Léta práce v každém soustu

Abychom zajistili dlouhý a spokojený život Vašeho kotěte, investovali jsme do výroby vhodného krmiva velké množství času, úsilí a výzkumu. Níže vidíte některé značky, které pečují o zdraví Vašeho kotěte.

Nákup kotěcího krmiva Hill’s podle značky

Kotěcí krmivo Science Plan™

Science Plan™ čerpá z více než 70 let výzkumu, abychom vytvářeli výživu, která splňuje biologické potřeby Vašeho kotěte. Možná proto krmivo Hill's hodnotí američtí veterináři jako nejlepší krmivo.

Produkty Science Plan™

Krmivo pro koťata VetEssentials™

K dostání výhradně u veterináře - složení krmiva Hill's VetEssentials™ Kitten poskytuje 5 základních výhod pro zdraví Vašeho kotěte.

Produkty VetEssentials™

Péče o kotě

Články a nástroje

Péče o mazlíčky

Udělejte pro péči o své kotě ještě více

Odebírejte jedinečné slevy a tipy na výchovu Vašeho nového kotěte s účtem v Hill’s Klubu mazlíčků.

Přihlásit se hned