Bude Vaše štěně v bezpečí na zahradě?

Published by
min čtení

Vaše zahrada může být spolehlivým zdrojem zábavy pro celou rodinu, která nyní zahrnuje i Vaše nové štěňátko. Mnoho běžných výrobků pro zahradu ale může být pro psy nebezpečných a bohužel někdy i smrtelně. Hlavně jedy na slimáky a plevel jsou toxické a proto si pozorně pročtěte návod k použití a pro jistotu dejte tyto výrobky mimo dosah zvířat. Pokud pes nešťastnou náhodou přijde do styku s těmito přípravky, okamžitě kontaktujte veterináře.

Štěně a rostliny:

Mnoho běžných rostlin je nebezpečných a to někdy i fatálně. Například pokud štěně láká vyhrabávat kořínky a žvýkat je, zastavte jej, je to velice nebezpečné. Je opravdu mnoho rostlin, které jsou pro psy jedovaté a někdy až silně jedovaté například: náprstníky, petrklíče, tis, rebarbora, vistárie, vlčí bob, sladký hrách, mák, chrysantémy, zlatý déšť.

Štěně a zahradní nářadí:

Jestliže si štěně hraje na zahradě, nikdy nepoužívejte sekačku na trávu nebo křovinořez, protože může dojít k těžkému zranění. Nikdy nenechávejte volně ležet ostré předměty, pokud na ně štěně šlápne, může se škaredě poranit. Chraňte štěně, aby se někde nenamočilo. Nechávejte hadice a trubky mimo dosah štěněte, aby je nerozkousalo.

Štěně a vodní plochy:

Ujistěte se, že vodní plochy a rybníčky na zahradě jsou zakryté. Dokud je štěně malé mohlo by mít potíže dostat se z hlubší vody, mohlo by se poranit nebo v nejhorším případě utopit.

Štěně a oplocení:

Jedna z prvních prací na zahradě, ještě než vypustíte štěně na zahradu, by měla být kontrola, zda je plot „štěnětivzdorný“. Poslední co potřebujete je, aby se Váš nový přírůstek ztratil nebo zranil na silnici. A pokud používáte impregnaci dřeva jako je kreosot, držte štěně dál, dokud barva důkladně nevyschne a ujistěte se, že jsou plechovky dobře zavřené, aby se z nich štěně nemohlo napít.

Související články

 • Sezónní tipy

  Puppy, kitten and pet dieting, cat nutrition and dog nutrition information from Hill's Pet
 • Interakce psů  

  Klíčem k interakci Vašeho psa s jinými psy, neboli socializaci, je zvyk a zkušenosti. Měli byste svého psa v maximální možné míře vystavovat pozitivním zážitkům s co nejvíce různými lidmi, místy a zvířaty.
 • Péče o zuby u psů  

  Puppy, kitten and pet dieting, cat nutrition and dog nutrition information from Hill's Pet
 • Péče o zdraví Vašeho štěněte  

  Puppy, kitten and pet dieting, cat nutrition and dog nutrition information from Hill's Pet

Související výrobky

 • Science Plan™ Canine Adult Light with Chicken

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Light s kuřetem je vytvořeno pro udržení optimální hmotnosti. S přídavkem klinicky prokázaných antioxidantů a L-karnitinem k podpoře spalování tuků. 
 • Science Plan™ Canine Adult Perfect Weight Medium

  <p><span class='nowrap'>Science Plan™</span> Perfect Weight má unikátní směs ingrediencí a nízký obsah tuku. Krmivo pro dosažení zdravé váhy vašeho psa a jeho delší život.  
 • VetEssentials™ NeuteredDog Medium

  <p>Revoluční výživa, u níž je prokázáno, že pomáhá psům po kastraci udržet optimální kondici a zdraví. S vysokým obsahem antioxidantů k podpoře imunitního systému a se skvělou chutí, kterou bude váš pes milovat.  </p><p> </p>
 • Prescription Diet™ Metabolic Canine Original

  <p></p><ul><li>Redukce váhy bez strádání – 96 % psů zhublo v domácích podmínkách za 2 měsíce, 90 % psů program ke snížení hmotnosti dokončilo.<br></li><li>Není nutné porce přesně odměřovat.</li><li>Klinický prokázáno, že díky krmivu pes po ukončení procesu hubnutí váhu znovu nenabere. <br></li></ul><p><br><b>Více informací a doporučení, co je pro Vašeho psa nejlepší, získáte od svého veterináře.</b></p><p></p>