Bude Vaše štěně v bezpečí na zahradě?

Publikováno
min čtení

Vaše zahrada může být spolehlivým zdrojem zábavy pro celou rodinu, která nyní zahrnuje i Vaše nové štěňátko. Mnoho běžných výrobků pro zahradu ale může být pro psy nebezpečných a bohužel někdy i smrtelně. Hlavně jedy na slimáky a plevel jsou toxické a proto si pozorně pročtěte návod k použití a pro jistotu dejte tyto výrobky mimo dosah zvířat. Pokud pes nešťastnou náhodou přijde do styku s těmito přípravky, okamžitě kontaktujte veterináře.

Štěně a rostliny:

Mnoho běžných rostlin je nebezpečných a to někdy i fatálně. Například pokud štěně láká vyhrabávat kořínky a žvýkat je, zastavte jej, je to velice nebezpečné. Je opravdu mnoho rostlin, které jsou pro psy jedovaté a někdy až silně jedovaté například: náprstníky, petrklíče, tis, rebarbora, vistárie, vlčí bob, sladký hrách, mák, chrysantémy, zlatý déšť.

Štěně a zahradní nářadí:

Jestliže si štěně hraje na zahradě, nikdy nepoužívejte sekačku na trávu nebo křovinořez, protože může dojít k těžkému zranění. Nikdy nenechávejte volně ležet ostré předměty, pokud na ně štěně šlápne, může se škaredě poranit. Chraňte štěně, aby se někde nenamočilo. Nechávejte hadice a trubky mimo dosah štěněte, aby je nerozkousalo.

Štěně a vodní plochy:

Ujistěte se, že vodní plochy a rybníčky na zahradě jsou zakryté. Dokud je štěně malé mohlo by mít potíže dostat se z hlubší vody, mohlo by se poranit nebo v nejhorším případě utopit.

Štěně a oplocení:

Jedna z prvních prací na zahradě, ještě než vypustíte štěně na zahradu, by měla být kontrola, zda je plot „štěnětivzdorný“. Poslední co potřebujete je, aby se Váš nový přírůstek ztratil nebo zranil na silnici. A pokud používáte impregnaci dřeva jako je kreosot, držte štěně dál, dokud barva důkladně nevyschne a ujistěte se, že jsou plechovky dobře zavřené, aby se z nich štěně nemohlo napít.

Související články

Související výrobky

 • HILL'S SCIENCE PLAN Adult Dog Food with Beef

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Delicious Beef je vytvořeno k podpoře svaloviny a zdraví životně důležitých orgánů. S přídavkem klinicky ověřených antioxidantů a omega-3 mastných kyselin.<br>.
 • HILL'S SCIENCE PLAN Canine Adult with Chicken

  <br>Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Chicken je vytvořeno k podpoře svaloviny a zdraví životně důležitých orgánů. S přídavkem klinicky ověřených antioxidantů a omega-3 mastných kyselin.<br>.
 • Hill's Science Plan MEDIUM ADULT DOG FOOD with CHICKEN

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Advanced Fitness™ kuře je vytvořeno k podpoře svaloviny a životně důležitých orgánů. S přídavkem klinicky ověřených antioxidantů, kvalitních bílkovin a omega-3 mastných kyselin.
 • HILL'S SCIENCE PLAN Perfect Weight Dog Food with Chicken & Vegetables

  <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Perfect Weight má unikátní směs ingrediencí a nízký obsah tuku. Krmivo pro dosažení zdravé váhy vašeho psa a jeho delší život.