DYI hračky pro kočky: 3 kreativní nápady

Publikováno
minutové čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Že si kočky rády hrají, není žádné tajemství. Zároveň jsou ale vybíravé, co se týče zdrojů zábavy. Jelikož se kočky snadno začnou nudit, musíte navíc čas od času přinést do hry něco nového, aby byla nadále originální a vzrušující. Nevíte, jak chlupáče zaujmout? Vyzkoušejte jednu z následujících tří podomácku vyrobených hraček:

Duch

the ghost diy cat toy

Vaše kočka si bude ráda hrát tlapkami s duchem, i když zrovna není Halloween. Zároveň jí poslouží jako polštář v kočičí velikosti!

Co budete potřebovat

 • Bavlněné triko
 • Tenkou látkovou stuhu, zhruba 25 cm dlouhou
 • Kovovou rolničku
 • Nůžky
 • Černý permanentní fix
 • constructing the ghost diy cat toy

Jak na to

Vystřihněte z trika dva čtverce – jeden o rozměru 13 x 13 cm a druhý 6,5 x 6,5 cm. Doprostřed menšího čtvrce připevněte maličkou kovovou rolničku, aby vydávala lákavý zvuk, a opatrně ho smotejte do klubíčka. Klubíčko umístěte doprostřed většího čtverce a ten kolem klubíčka omotejte. Uvažte mašli pevně u konce klubíčka, aby vám vznikla hlava.

V zájmu bezpečí kočky ustřihněte stuhu hned u krku ducha, aby ji nemohla kousat nebo spolknout. Namalujte duchovi strašidelný obličej a máte hotovo! Když se látka začne trhat nebo se stuha uvolní, nahraďte hračku novým bubákem (očividně se kočce líbí).

Vrtulecappy diy cat toy

Vaše chlupaté zlato si zamiluje pružný, ladný pohyb této hračky. Vrtule se pohybuje obzvlášť dobře na hladkém povrchu, jako je parket a dlažba. Představuje skvělý způsob, jak kočku rozpohybovat.

Co budete potřebovat

 • Měkké plastové víčko od potravin (od jogurtu, sýru cottage apod.)
 • Dvě plastová víčka od lahve, džusu nebo něčeho takového (když bude každé víčko jiné, bude to větší zábava)
 • Nůžky
 • Hřebík nebo šídlo (špičatý nástroj, kterým můžete propíchnout otvory)

constructing cappy diy cat toy

Jak na to

Nejdřív odstřihněte okraje plastového víčka a vystřihněte ho do tvaru činky. Pruh spojující „závaží“ by měl mít na délku zhruba 8 cm a na šířku 0,3 cm. „Závaží“ by měla mít na šířku zhruba 1,3 cm.

Následně opatrně propíchněte obě víčka od nápojů pomocí hřebíku nebo šídla. Jemně „závaží“ na koncích plastového pruhu ohněte a vsuňte každé do jednoho otvoru ve víčku. Jakmile budete mít oba konce provlečené víčky, vraťte „závaží“ do původního tvaru, aby víčka držela na místě. A máte hotovo! Kočku čekají hodiny zábavy, kdy bude pozorovat, jak se konce vrtule točí po podlaze.

Sputnik

the sputnik diy cat toy

Stejně jako družice Sputnik, která kolem Země obíhala v padesátých letech, je i po ní pojmenovaná hračka jako z jiného světa. Pokud si chcete vyrobit vlastní kočičí hračky a zároveň vzdát hold vesmíru, nesmíte si tuhle nechat uniknout.

Co budete potřebovat

 • Malé plastové víko od potravin
 • Tenkou kartonovou krabici od jídla (cereálií, těstovin)
 • Lepicí pásku
 • Nůžky
 • Řezák

Jak na to

gray cat playing with the sputnik diy cat toy

Odstřihněte okraje plastového víka, následně opatrně vystřihněte šest pásů o šířce zhruba 0,3 cm a délce 5 až 7 cm, záleží na velikosti víka.

Z kartonové krabice vyřízněte jeden pruh o šířce 5 cm a délce 7 cm. Pruh na délku přehněte, aby vzniklo pět stejně velkých částí, následně pruh narovnejte. Ohněte vrchní a spodní část pruhu, aby se dotýkaly, pak pruh narovnejte (tyto ohyby budou představovat Sputnikovy boky). Použijte řezák, abyste udělali otvory ve svislých ohybech až k vodorovnému ohybu. Tím vzniknou na horní a dolní části pruhu klapky. Vyřízněte dva paralelní otvory zhruba o šířce plastových pruhů doprostřed každé z pěti částí plus do horní a dolní klapky jedné z koncových sekcí.

inserting the loop for the sputnik diy cat toy

Provlékněte každý plastový pruh oběma otvory v prostřední sekci kartonu. Připevněte vždy zadní část smyčky lepicí páskou. Poté karton složte do malé krabičky s plastovými pruhy vykukujícími z každé strany krabičky. Délku pruhů můžete nechat takto nebo je dle preferencí kočky zastřihnout. Tyto pruhy se hned tak nezničí a kočka si s nimi může bezpečně hrát. Jedním máchnutím tlapky hračka poletí vzduchem. Teď máte vlastní družici.

Jako u všech kočičích hraček své výtvory nezapomeňte občas zkontrolovat, abyste se ujistili, že kočka neutrhla části, kde hrozí riziko udušení. Pokud si všimnete volných provázků nebo visících šňůrek, měli byste hračku raději zabavit a buď opravit, nebo vyměnit za novou. Když se ale naučíte vyrábět si vlastní kočičí hračky, zábavným způsobem oživíte přátelství s vaší čtyřnohou kámoškou a tyhle domácí hračky kočku zbaví nudy!

Zdroj fotky: Christine O'Brien

Contributor Bio

Christine O'Brien

Christine O'Brien

 

Christine O'Brien je spisovatelka, matka a letitá majitelka koček, jejíž dvě ruské modrooké vládnou domu. Můžete ji také najít a sledovat na Instagramu a Twitteru @brovelliobrien.

 

Související články

Související výrobky