Mikročipy

Publikováno
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Vaše kotě a zahrada

Vaše koťátko by nemělo opouštět dům, dokud neabsolvovalo první přeočkování. A poté byste měli počkat další 2 týdny, abyste měli jistotu, že očkovací látka již začala působit. Nejlepší čas na první návštěvu okolního světa je okolo 14-16 týdne věku, ale prosím nenechávejte koťátko venku bez doprovodu, dokud dostatečně nezná okolí; jakmile je kočka dostatečně velká je dobré používat průchozí dvířka tzv. „Cat flap“. Když je kotě malé, měli byste být poblíž když si hraje venku, a ujistit se, že se nezatoulá. Samozřejmě, když bude kotě starší, půjde si svou vlastní cestou.

 

Někteří chovatelé upřednostňují držet kočku doma, tak dlouho, dokud se kotě dostatečně nenaučí žít v okolí domu. Není důvod, proč by kočka chovaná doma nemohla žít šťastný a zdravý život aniž by kdy překročila práh domu. V případě, že máte kočku výhradně doma, Váš veterinář Vám poradí jak udržovat kočku v nejlepší možné formě pomocí krmiva, různých činností a her provozovaných doma.

 

Jak můžete kočku ochránit před vnějším světem?

Nechat koťátko poprvé hrát si venku, může pro něj být skličující. Přesto nemějte strach, několik jednoduchých úkonů pomůže, aby bylo koťátko v bezpečí a zdravé.

 

· Řekněte sousedům, že máte nové koťátko.

· Podporujte kotě, aby se drželo dál od frekventovaných silnic a chodilo přes noc spát domů.

· Odstraňte ze zahrady všechny jedované rostliny jako jsou na příklad konvalinky, zlatý déšť, náprstníky a podobně

· Odkliďte všechny nebezpečné chemikálie z garáže i boudy na nářadí.

· Nepoužívejte jed na slimáky, nebo pokud musíte, používejte takový, který kočce neublíží.

 

Mikročip – malá věc, která může mnohé změnit

Možná budete chtít, aby Vaše kotě nosilo obojek na kterém bude Vaše jméno a kontaktní údaje, případně stojí za to zvážit zavedení mikročipu.

 

Mikročip je tenké zařízení o velikosti přibližně zrnka rýže, která se injekčně zavede pod kůži. Každý mikročip má přiřazeno jedinečné číslo, které je zavedeno do centrální databáze, takže pokud se Vaše koťátko ztratí, můžete se s ním snáze shledat.

Související články

Související výrobky