Proč psi žerou trávu?

Publikováno
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Váš pes pochází z mocného vlka, vznešeného lovce a nelítostného masožravce. Krmíte jej těmi nejkvalitnějšími krmivy. Tak proč tedy neustále žere trávu?

Zatímco nikdo zcela jistě neví, proč se psi ke žraní trávy uchylují, odborníci na psí chování jsou si vcelku jistí, že jde o běžné chování masožravých zvířat a není se tedy čeho obávat.

Spásání trávy

U psů existují dva druhy požírání trávy. V prvním případě jde jednoduše o konzumaci trávy, kdy pes trávu s chutí žvýká a nic mu to nedělá.

Někteří veterináři tvrdí, že se tak psi snaží nahradit nutriční nedostatek. Jenže trávu žerou i psi s vyváženou výživou. Možná jim chuť trávy prostě chutná. Vnímají ji podobně jako lidé salát. Takže přestože svého psa dobře krmíte, rád si občas pochutná na zeleni!

Instinktivní chování

Druhým typem konzumace trávy je případ, kdy pes trochu trávy sežere a následně ji vyzvrací. Má se za to, že jde o úmyslný instinktivní pokus vyvolat zvracení po sežrání něčeho, co jim nedělá dobře.

Psi, kteří se snaží vyvolat zvracení, obvykle trávu co nejrychleji polykají, aniž by ji pořádně rozkousali. Panuje přesvědčení, že je dlouhé nerozkousané kusy trávy lechtají v hrdle a vyvolávají zvracecí reflex.

Pokud Váš pes sežral trávu, následně ji vyzvracel a vypadá v pohodě, pak nejspíš zdárně vyřešil problém, který jej trápil. Pakliže se mu nadále zvedá žaludek a není schopen zvracet nebo neustále žere trávu a opakovaně zvrací, měli byste s ním zajít k veterináři.

Je tráva bezpečná?

Jestliže Váš pes občas žere trávu, dobře sledujte, jaký druh trávy konzumuje. Nenechte jej sežrat trávu ošetřenou pesticidy nebo průmyslovými hnojivy. Na většině přípravků k ošetřování trávníků bude uvedeno, zda jsou pro domácí zvířata bezpečné nebo nikoliv.

Související články

Související výrobky

 • <p> Lahodná konzerva Hill’s<sup>TM</sup> <span class='nowrap'>Ideal Balance<sup>TM</sup></span> Canine s křehkým kuřecím a zeleninou je vyrobená z přírodních surovin a poskytuje dokonale vyváženou výživu pro celkové zdraví psů. 100% vyvážená a chutná výživa zaručena. </p>
  Zjistit více »
 • DOSPĚLÍ PSI, NATURAL
  Zjistit více »
 • HILL'S SCIENCE PLAN Adult Dog Food with Beef

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Delicious Beef je vytvořeno k podpoře svaloviny a zdraví životně důležitých orgánů. S přídavkem klinicky ověřených antioxidantů a omega-3 mastných kyselin.<br>.
  Zjistit více »
 • HILL'S SCIENCE PLAN Canine Adult with Chicken

  <br>Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Chicken je vytvořeno k podpoře svaloviny a zdraví životně důležitých orgánů. S přídavkem klinicky ověřených antioxidantů a omega-3 mastných kyselin.<br>.
  Zjistit více »