Správné psí hračky  

Published by
min čtení

Psi si rádi hrají, a to jak se svým páníčkem, tak i sami. Když si se svým psem hrajete, dopřáváte mu tolik důležitou fyzickou aktivitu, mentální stimulaci a posilujete tím vzájemné pouto! Pokud mu chcete zajistit maximální požitek a zároveň bezpečí, měli byste zvolit správné psí hračky.

Bezpečnost na prvním místě

Vybírejte svému psovi hračky správné velikosti – příliš malé hračky by mohl spolknout a hrozilo by nebezpečí udušení a také poškození žaludku a střev. Stejně opatrní buďte u různých šňůrek, stužek a elastických pásků. Psům by mohly připadat zajímavé, ale vhodnými hračkami rozhodně nejsou.

Používat byste neměli ani žádné hračky, u kterých jde jakákoli část odkousnout (například plastové oči u plyšových zvířátek). U všech hraček platí zlaté pravidlo: jakmile se začne nějaká část oddělovat nebo odpadávat, je nutné hračku vyměnit.

Aport!

Klasickým případem vhodné psí hračky je tenisový míček. Skáče, je psům příjemný na kousání a snadno se s ním hází. Pokud Váš pes rád aportuje, pak je skvělou volbou i frisbee. Při nákupu frisbee se zkuste poohlédnout po měkčí gumové nebo látkové variantě. Sice možná nebude létat tak daleko, ale bude šetrnější k tlamě a zubům Vašeho psa.

Ještě zajímavější hračkou k házení může být předmět, který se bude nepravidelně odrážet. Protože pes nebude moci předem odhadnout, kam se hračka příště odrazí, bude mu připadat mnohem zábavnější. Nepravidelně odskakovat a kutálet se budou míčky z tvrdé gumy nebo s tlustým provazem.

Hračky ze silné gumy jsou celkově dobrou volbou, protože se dají házet, ale také kutálet a kousat. Psa také skvěle zabavíte, když do duté hračky dáte kousky pamlsků. Bude do ní šťouchat, převalovat ji a kousat, aby všechny dobroty dostal ven. Půjde o velmi zajímavou aktivitu pro Vašeho psa a i Vy se budete skvěle bavit!

Písk, písk!

Pískací hračky mohou psům přinést spoustu zábavy. Většině psů postačí, když do hračky budou kousat, aby pískala. Ale najdou se i takoví, kteří by nejraději zdroj pískání z hračky dostali ven, takže se ujistěte, že je hračka bezpečná. I zde platí, že jakmile se hračka začne rozpadat, je nejvyšší čas ji vyměnit.

Někteří psi mají rádi měkké, vycpané hračky. Budou se s ní mazlit, přenášet ji, vrhat se po ní, sedat si na ni a olizovat ji. Ideální je hračka, kterou můžete vyprat v pračce. Nejlepší „vycpaná zvířátka“ seženete v obchodě s chovatelskými potřebami nebo u veterináře.

Pokud chcete dosáhnout maximálního využití hraček, nedávejte je psovi k dispozici všechny najednou. Vytáhněte vždy jen pár z nich a každé dva týdny je měňte. Váš pes je bude neustále vnímat jako něco nového. Jejich schováváním psa také překvapíte a utužíte jeho zájem o hračky.

Související články

Související výrobky

 • Science Plan™ Canine Adult Light with Chicken

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Light s kuřetem je vytvořeno pro udržení optimální hmotnosti. S přídavkem klinicky prokázaných antioxidantů a L-karnitinem k podpoře spalování tuků. 
 • Science Plan™ Canine Adult Perfect Weight Medium

  <p><span class='nowrap'>Science Plan™</span> Perfect Weight má unikátní směs ingrediencí a nízký obsah tuku. Krmivo pro dosažení zdravé váhy vašeho psa a jeho delší život.  
 • VetEssentials™ NeuteredDog Medium

  <p>Revoluční výživa, u níž je prokázáno, že pomáhá psům po kastraci udržet optimální kondici a zdraví. S vysokým obsahem antioxidantů k podpoře imunitního systému a se skvělou chutí, kterou bude váš pes milovat.  </p><p> </p>
 • Prescription Diet™ Metabolic Canine Original

  <p></p><ul><li>Redukce váhy bez strádání – 96 % psů zhublo v domácích podmínkách za 2 měsíce, 90 % psů program ke snížení hmotnosti dokončilo.<br></li><li>Není nutné porce přesně odměřovat.</li><li>Klinický prokázáno, že díky krmivu pes po ukončení procesu hubnutí váhu znovu nenabere. <br></li></ul><p><br><b>Více informací a doporučení, co je pro Vašeho psa nejlepší, získáte od svého veterináře.</b></p><p></p>