Jak vybírat hračky pro psy

Publikováno
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Psi si rádi hrají, a to jak se svým páníčkem, tak i sami. Když si se svým psem hrajete, dopřáváte mu tolik důležitou fyzickou aktivitu, mentální stimulaci a posilujete tím vzájemné pouto! Pokud mu chcete zajistit maximální požitek a zároveň bezpečí, měli byste zvolit správné psí hračky.

Bezpečnost na prvním místě

Vybírejte svému psovi hračky správné velikosti – příliš malé hračky by mohl spolknout a hrozilo by nebezpečí udušení a také poškození žaludku a střev. Stejně opatrní buďte u různých šňůrek, stužek a elastických pásků. Psům by mohly připadat zajímavé, ale vhodnými hračkami rozhodně nejsou.

Používat byste neměli ani žádné hračky, u kterých jde jakákoli část odkousnout (například plastové oči u plyšových zvířátek). U všech hraček platí zlaté pravidlo: jakmile se začne nějaká část oddělovat nebo odpadávat, je nutné hračku vyměnit.

Aport!

Klasickým případem vhodné psí hračky je tenisový míček. Skáče, je psům příjemný na kousání a snadno se s ním hází. Pokud Váš pes rád aportuje, pak je skvělou volbou i frisbee. Při nákupu frisbee se zkuste poohlédnout po měkčí gumové nebo látkové variantě. Sice možná nebude létat tak daleko, ale bude šetrnější k tlamě a zubům Vašeho psa.

Ještě zajímavější hračkou k házení může být předmět, který se bude nepravidelně odrážet. Protože pes nebude moci předem odhadnout, kam se hračka příště odrazí, bude mu připadat mnohem zábavnější. Nepravidelně odskakovat a kutálet se budou míčky z tvrdé gumy nebo s tlustým provazem.

Hračky ze silné gumy jsou celkově dobrou volbou, protože se dají házet, ale také kutálet a kousat. Psa také skvěle zabavíte, když do duté hračky dáte kousky pamlsků. Bude do ní šťouchat, převalovat ji a kousat, aby všechny dobroty dostal ven. Půjde o velmi zajímavou aktivitu pro Vašeho psa a i Vy se budete skvěle bavit!

Písk, písk!

Pískací hračky mohou psům přinést spoustu zábavy. Většině psů postačí, když do hračky budou kousat, aby pískala. Ale najdou se i takoví, kteří by nejraději zdroj pískání z hračky dostali ven, takže se ujistěte, že je hračka bezpečná. I zde platí, že jakmile se hračka začne rozpadat, je nejvyšší čas ji vyměnit.

Někteří psi mají rádi měkké, vycpané hračky. Budou se s ní mazlit, přenášet ji, vrhat se po ní, sedat si na ni a olizovat ji. Ideální je hračka, kterou můžete vyprat v pračce. Nejlepší „vycpaná zvířátka“ seženete v obchodě s chovatelskými potřebami nebo u veterináře.

Pokud chcete dosáhnout maximálního využití hraček, nedávejte je psovi k dispozici všechny najednou. Vytáhněte vždy jen pár z nich a každé dva týdny je měňte. Váš pes je bude neustále vnímat jako něco nového. Jejich schováváním psa také překvapíte a utužíte jeho zájem o hračky.

Související články

 • Škola hrou

  Puppy, kitten and pet dieting, cat nutrition and dog nutrition information from Hill's Pet
 • Jak si hrát se psem

  Hraní se psem je pro psa zdrojem cvičení, zábavy i interakce s lidmi i dalšími psy. Málo aktivit může vést až k agresivnímu chování. Jak si s ním hrát?
 • Proč váš pes potřebuje dostatek pohybu

  Zjistěte, jak moc by se mělo plemeno vašeho psa dané velikosti v daném věku hýbat a to, jak výběr vhodného krmiva ovlivní jeho fyzické schopnosti a výdrž.
 • 6 her pro znuděné psy

  Děláte si starosti, že se váš pes nudí a nevíte, jak ho zabavit? Vyzkoušejte některou z těchtou šesti her, které ho opět nabijí energií.

Související výrobky