Odebrání kotěte z vrhu  

Publikováno
min čtení

Odebrání kotěte z vrhu

Jestliže si berete kotě z vrhu, několik našich jednoduchých tipů může pomoci vybrat dobře.

Dejte si na čas a zeptejte se na mnohé otázky. Viděl koťata veterinář, mají udělanou prohlídku, jsou očkovaná a odčervená?

V jakém prostředí je vrh chován? Buďte opatrní, jestliže je chov v kleci nebo pod přístřeškem a koťata měla malý kontakt s lidmi. Kočky mají velice krátkou socializační fázi, mezi 4 až 16 týdnem věku. Koťata, která nejsou zvyklá na obrazy, zvuky a pachy normálního života, mohou mít později problémy.

Jakkoliv srdcedrásající pohled to může být, buďte opatrní ohledně výběru koťátka, které se zdá mimořádně nervózní. Může to být známka slabé počáteční socializace. Stejně tak nebuďte v pokušení vzít si to nejmenší, nejslabší kotě, i když je vám jej líto. Může to být velice drahá chyba.

Neměli byste brát kotě od jeho matky nebo jeho sourozenců moc brzy. Mělo by mít minimálně dvanáct týdnů.

Související články

 • Adopce dospělé kočky

  Puppy, kitten and pet dieting, cat nutrition and dog nutrition information from Hill's Pet
 • Výběr nového kotěte: Kde hledat

  Pokud byste si rádi pořídili kotě, přečtěte si tento článek a dozvíte se o různých místech, kde k jednomu přijít – ať už chcete hledat mezi opuštěnými zvířaty nebo u chovatelů čistokrevných koček.
 • Jak vybrat správnou kočku do bytu

  Přečtěte si důležité tipy při vybírání koček nejvhodnějších pro bydlení v bytě, a také tipy, jaké obytné prostory jsou pro určitá plemena koček nejvhodnější.
 • Kočičí povaha: Jaká kočka se hodí k vašemu životnímu stylu

  Přečtěte si o důležitých aspektech při výběru kočky, jako jsou věk a délka srsti a zjistěte, které plemeno se povahou nejlépe hodí k vašemu životnímu stylu.

Související výrobky