Mokré vs. suché krmivo pro psy: které je vhodné pro vašeho psa ?

Publikováno
$readingTime

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Krmiva pro psy mohou být považována za jednoduchou záležitost, ale až se budete rozhodovat, co by měl váš chlupatý parťák jíst, může být nabízený výběr doslova zahlcující. Jedno srovnání vás bude zajímat hned od začátku. Budete se totiž muset rozhodnout, zda podávat mokré nebo suché krmivo pro psy.

Nejdříve je potřeba vzít v úvahu celkové zdraví vašeho psa, jeho věk, behaviorální potřeby a váš životní styl. Oba typy krmiv jsou dobrou volbou, ale jedna z nich může být pro vašeho mazlíčka lepší.

Výhody mokrého krmiva pro psy

Mokré krmivo pro psy, často nabízené jako krmivo pro psy v konzervách, je skvělým zdrojem látek, kterých v suchých krmivech tolik nenajdete. Ty zahrnují:

Větší podíl vody: Voda je pro psy životně důležitou živinou, která pomáhá udržovat hydrataci a mnohé tělesné funkce. Pokud váš pes nevypije moc vody nebo žijete v suchém a velmi teplém prostředí, může podle serveru PetMD mokré krmivo pomáhat psům udržet hydrataci. Avšak i přesto byste měli zajistit, aby váš pes měl vždy připravenou misku s čerstvou vodou.

Pomáhá psům, kteří mají problémy se žvýkáním: Psi mohou mít problémy se žvýkáním tvrdých granulí z různých důvodů, například z důvodu ztráty zubů, vychýlené čelisti nebo zkrátka proto, že mají příliš malé tlamičky. V takových případech je pro ně mnohem snadnější konzumovat mokré krmivo.

Vůně: Starší psi mohou ztrácet čich a proto nejspíš nebudou chtít jíst suché krmivo pro psy se stejnou chutí nebo zájmem, jako tomu bylo dříve. Mokrá krmiva mají často výraznou vůni a chuť, které mohou pomoci zvýšit chuť k jídlu.

Pestrý jídelníček: Mokrá krmiva jsou často nabízena v široké řadě příchutí, textur a forem, které nabízí zvířatům pestrost. Vybíraví jedinci, zvířata přecházející na nová krmiva a dokonce i zvířata, která potřebují snížit svou hmotnost, mohou mít z mokrých krmiv užitek.

Výhody suchých krmiv pro psy

Suchá krmiva pro psy jsou nabitá živinami a dobře známá následujícími vlastnostmi:

Praktická: Odměřené porce suchého krmiva pro psy lze ponechat venku a dát tak pomalým jedlíkům více času na jejich konzumaci.

Ekonomická: Suché krmivo může být levnější než mokré krmivo, pokud ho koupíte ve velkém balení a dobře uskladníte.

Pomůcka na čištění zubů: Některá krmiva pro psy mají složení, které snižuje tvorbu plaku, zabarvení zubů a usazování zubního kamene, protože granule jsou navrženy tak, aby na zubech vašeho psa odstranily jakýkoli nános.

Zábavné prostředí: Suchá krmiva lze často snadněji používat v kombinaci s interaktivními hračkami, což může přispívat k zabavení vašeho psa v době, kdy jste v práci, a kontrolovat příjem potravy u psů „nenasytů“. Protože váš pes nemá příležitost si svou potravu ulovit, může mentální stimulace ve formě podávání krmiva pomocí interaktivní hračky přispět ke zvýšení kvality jeho života.

To nejlepší z obou možností

Třetí možností je zvolit podávání mokrých a suchých krmiv současně. To lze provést smícháním obou krmiv do jedné misky, podáváním suchého krmiva ráno a mokrého večer (nebo naopak) či podáváním mokrého krmiva jako pamlsku za odměnu. Je však důležité zajistit, abyste při míchání krmiv nepřekračovali potřebný přísun kalorií, zejména pokud má váš pes stanovený plán pro udržování hmotnosti.

Podívejte se na video a zjistěte více o výhodách mokrých krmiv a lahodných způsobech, jak chutně zpestřit svému psovi jídelníček.

Mějte také na paměti, že byste se měli vyhnout míchání krmiv různých značek, zejména pokud svému psovi podáváte klinickou výživu. Krmiva Hill's Pet Nutrition jsou speciálně navržena tak, aby vyhověla konkrétním potřebám vašeho mazlíčka a mícháním různých značek byste mohli narušit přesnou vyváženost živin obsažených v krmivech Hill's.

Promluvte si s veterinářem

Pokud máte jakékoli pochybnosti týkající se zdraví vašeho psa nebo zda by bylo lepší podávat suchá či mokrá krmiva, promluvte si s veterinářem.

Ať už se po porovnání výhod suchých a mokrých krmiv rozhodnete jakkoli, vždy dodržujte pravidla pro změnu krmiva pro psy. Zajistíte tak hladký průběh přechodu a vyhnete se případným potížím. Výběr preferovaného typu krmiva můžete také nechat na svém psovi.

Jakmile začnete podávat nové krmivo, měli byste hned od začátku sledovat jeho chování při jídle a zjistit, které krmivo mu více chutná. Je však potřeba zajistit, abyste na nové krmivo nepřešli příliš rychle nebo ho nepodávali příliš velké množství. Vyhnete se tak případným trávicím obtížím. Měli byste také zajistit, aby výživa byla vyvážená a vyhovovala nutričním potřebám a zdravotnímu stavu vašeho psa.

Související články

Související výrobky