Co dělat, když je pes vybíravý v jídle

Published by
min read

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Dáte svému psovi chutné a výživné krmivo, on ho ale jen očichá a trochu si lízne? A už je čas na další krmení, ale předchozí dávka ještě není snězená. Nejspíš máte mlsného pejska!Možná si myslíte, že váš pes chce nebo potřebuje rozmanitost. Pravdou je, že váš pes bude šťastně žrát stejné žrádlo každý den po celý svůj život, takže je jen na vás, abyste mu dávali chutnou a výživnou stravu. Váš pes je potomkem příležitostných lovců, kteří byli zvyklí žrát to, co bylo k dispozici, a tehdy, když to bylo k dispozici.

Příčina. Vybíravost v jídle často není výsledkem chování psa. Je obvykle výsledkem toho, že mu lidé dávají zbytky ze stolu nebo příliš mnoho pamlsků. Nejenže to zvyšuje riziko obezity, ale může to také podporovat jeho vybíravé chování. Váš pes pak nežere v naději, že dostane něco lepšího než to, co má právě v misce. Nejlepší přístup je přestat dávat psovi zbytky ze stolu a omezit počet pamlsků. Pamatujte si, že psi a kočky mají jiné nutriční potřeby než my lidé, takže to, co jíme, není pro ně správně vyvážené.

Když byl váš pes mladší, možná jste mu nabízeli různá krmiva, abyste zjistili, které mu nejvíce chutná. No, a on teď asi čeká na něco lepšího. Pokud otevíráte několik konzerv krmiva a snažíte se ho nalákat, aby při každém krmení něco snědl, vycvičil si vás.

Efektivní způsoby, jak napravit toto chování:

  • Pomozte vašemu psovi pochopit, že jiná možnost neexistuje.
  • Vyhraďte svému psovi na jídlo 30 minut. Pokud ho nesežere, misku odneste.
  • Když přijde čas na další krmení, nabídněte mu krmivo znovu a opět misku odneste po 30 minutách bez ohledu na to, zda je prázdná nebo ne.
  • Po pár dnech možná pes začne loudit pamlsky. Držte se své strategie. Nevzdávejte to! Váš pes nehladoví. Pokud by měl hlad, žral by.

Možná budete muset vydržet zklamání v očích vašeho psa, ale je to účinný postup, jak odstranit jeho vybíravé chování. Nakonec budete rádi, že jste to udělali.

Pokud přecházíte na jinou recepturu, dělejte to postupně:

  • Začněte kombinací nového krmiva se starým krmivem a postupně zvyšujte dávku nového krmiva a ubírejte starého. Takto si váš pes lépe zvykne na nové krmivo a nebude držet hladovku.
  • Pokud přecházíte z mokrého krmiva na granule, zkuste granule smíchat s trochou teplé vody.
  • Pokud váš pes začne být vybíravý v jídle  bez předchozích příznaků tohoto chování, mohou být příčinou zdravotní potíže. Pozorujte svého psa, zda nezvrací, není letargický, nemá průjem nebo rychle nehubne. Pokud se domníváte, že by mohl mít zdravotní potíže, vezměte svého psa k veterináři.

Související články

Související výrobky