Doma vyrobený odstraňovač skvrn a zápachu, který opravdu funguje

Publikováno
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Kočky dodávají našim životům spoustu radosti, ale skvrny a zápach, který toto soužití přináší, jsou často frustrující. Naštěstí vám vlastnoručně vyrobený odstraňovač skvrn od domácích mazlíčků pomůže udržet váš dům čistý a svěží. Doma vyrobené odstraňovače skvrn jsou bezpečné k použití v blízkosti vašich domácích mazlíčků (a jejich výroba je obvykle levnější než čisticí prostředky zakoupené v obchodě). Od moči, přes bezoáry, až po skvrny od zvratků, po domácku vyrobené čisticí prostředky mohou účinně odstranit skvrny a zápach, který někdy může přetrvávat.

Před čištěním nezapomeňte provést zkoušku na malé ploše, abyste se ujistili, že nedojde k žádnému poškození nebo odbarvení.

Home interior, cat sitting in an armchair, a wall and a bouquet of white tulipsČisticí balíček na zvratky a bezoáry

Materiály: jedlá soda, ocet, voda, rozprašovač, tři staré hadříky

Pokyny:

 1. Vlhkým hadříkem setřete zvratky nebo bezoár z koberce nebo pevné podlahy.
 2. Pokud zvratky byly na koberci, po otření vlhkým hadříkem posypte skvrnu jedlou sodou a nechte ji hodinu působit, aby absorbovala vlhkost. Pokud je skvrna na pevné podlaze, pokračujte krokem 3.
 3. Ve velké misce smíchejte ocet a teplou vodu (asi 1 šálek vody na 1 šálek octa). Směs nalijte do rozprašovače.
 4. Skvrnu postříkejte směsí octa a vody. Nastane šumění. Jakmile šumění utichne, hadříkem setřete co nejvíce jedlé sody.
 5. Skvrnu i nadále lehce nastříkejte a odsajte čistým hadříkem. Opakujte, dokud skvrna nezmizí. Dávejte pozor, abyste plochu nepřesytili.

Odstraňovač kočičí moči

Materiály: ocet, jedlá soda, peroxid vodíku, čisticí prostředek na nádobí, enzymatický čistič, staré hadříky, starý ručník

Pokyny:

 1. Starým ručníkem odsajte co nejvíce kočičí moči, a až budete hotovi, vyhoďte ho.
 2. Na postižené místo nasypte jedlou sodu a nechte asi deset minut působit.
 3. Na jedlou sodu nalijte ocet a nechte několik sekund šumět, pak kapalinu odsajte čistým hadříkem.
 4. Jakmile plocha vypadá čistě, je čas odstranit zápach. Připravte si doma vyrobený odstraňovač skvrn a zápachu po domácích mazlíčcích: stačí několik polévkových lžící peroxidu vodíku a kapka nebo dvě tekutého čisticího prostředku na nádobí. Směs nalijte na potřísněnou plochu (pro jistotu směs předem vyzkoušejte někde na koberci, kde nebude vidět, pokud koberec odbarví).
 5. Směs peroxidu vodíku/čisticího prostředku na nádobí vetřete do koberce a vlákna vydrhněte, místo ale rychle osušte, aby nedošlo k odbarvení koberce. U pevných podlah může být lepší nalít tuto směs do rozprašovače a plochu postříkat a setřít.
 6. Asi po 24 hodinách namočte oblast enzymatickým čističem a nechte ji úplně vyschnout. Abyste členové rodiny toto místo nepošlapali, plochu zakryjte košem na prádlo nebo alobalem. Úplné vysušení může trvat den nebo dva.
 7. Jakmile je plocha zcela suchá, vyčistěte ji obvyklým způsobem mopem nebo vysavačem, a v případě potřeby opakujte enzymatické ošetření jednou týdně.

Odstranění kočičích skvrn a pachů

Až dokončíte čištění, posviťte si na místo ultrafialovým světlem. Ukáže, zda je na místě stále přítomna kočičí moč. Někdy se může zdát, že moč je pryč, ale moč může krystalizovat a zůstat přítomna ve vláknech koberce. Ultrafialové světlo ukáže i tak malé skvrny, která nejsou viditelné lidským okem a které lidský nos neucítí.

A konečně, server Vetstreet doporučuje, aby to, jak vaše kočka močí, vyhodnotil váš veterinář a se ujistil se, že močení mimo záchodek není známkou problému s močovými cestami nebo jiného zdravotního problému. Měli byste si domluvit schůzku s veterinářem ohledně možného řešení terapeutické výživy. Nyní, když víte, jak si vyrobit svůj vlastní odstraňovač skvrn, budete moci rychle zasáhnout a nepořádek dokonale uklidit.

Contributor Bio

Chrissie Klinger

Chrissie Klinger

 

Chrissie Klinger je pedagožka, spisovatelka a matka dvou dětí, tří psů a tří koček. Baví ji aktivní a ekologický životní styl.

 

SOUVISEJÍCÍ VÝROBKY