Jak si Vaše kotě představuje hezkou dovolenou?

Publikováno
min čtení

Šťastná dovolená

Každý se těší na dovolenou, ale co naši zvířecí přátelé? Většina koček nesnáší cestování, ale pokud si na to zvyknou už od útlého věku, pak to zpravidla není problém. Ne všechna letní letoviska Vám povolí mít s sebou kočku, takže před tím, než začnete dovolenou plánovat, si toto předem ověřte.

Doma by mohlo být šťastnější

Dříve než vezmete s sebou Vaše koťátko na cesty, měli byste posoudit jeho psychickou připravenost cestovat. Pokud cítíte, že cestování s Vámi by pro něj mohlo být velkou stresující zkušeností, bylo by asi lepší kočičku nechat doma a požádat někoho z Vašich blízkých aby se o ni postaral po dobu Vaší nepřítomnosti. Dokonce, i když Vaše koťátko je po všech stránkách v pořádku a vy neplánujete jej vzít s sebou na dovolenou, je nejlepší požádat někoho, buď někoho najmout, nebo třeba babičku, aby s ním nějaký čas žila ve Vašem domově, protože takto to nezpůsobí téměř žádný rozkol v životě Vašeho miláčka. Domluvit se totiž s někým, kdo jej přijde jen dvakrát denně nakrmit, není dostatečné. Koťata by neměly být bez lidské společnosti déle než několik hodin, takže je potřeba zajistit někoho, kdo se o něj bude starat neustále. Pokud toto není možné, je možná lepší kočku umístit do kočičího hotelu, než ji doma nechávat samotnou.

Související články

 • Užitečné tipy na cesty s kočkou

  Získejte užitečné tipy a rady o cestování s kočkou autem, vlakem nebo letadlem. Seznamte se s nejbezpečnějšími metodami kočičího cestování.
 • Aby byla kočka přes léto aktivní a v bezpečí

  Řiďte se našimi tipy, jak naplnit koččiny potřeby během letních měsíců, a zajistíte její spokojenost, zdraví a hydrataci.
 • Vakcinace

  Vaše nové Koťátko začne svůj život s určitou přirozenou imunitou získanou od své matky, ale jakmile se vytratí, bude potřeba jej naočkovat, aby zůstalo zdravé. Očkování Vašeho kotěte je zcela nezbytné, protože jej chrání před život ohrožujícími nemocemi
 • Cestování s Vaším kotětem

  Štěně, kotě a pet dieting, výživa koček a informace o výživě psů od Hill's Pet