Jak a kdy krmit dospělou kočku?  

Published by
min čtení

Dospělé kočky je důležité krmit správným množstvím krmiva ve správných intervalech, to však nemusí být zcela jednoduché – rovněž je dobré pamatovat na to, že potřeby každé kočky se liší. Pokyny pro krmení na plechovce či pytli s krmivem jsou pouze výchozím bodem. Pro zdraví Vaší kočky je naprosto zásadní pravidelné sledování její kondice a případná úprava krmné dávky.

Pro zdraví Vaší dospělé kočky doporučuje společnost Hill's následující jednoduchý postup:

 • Kočku važte
 • Krmte ji podle pokynů pro krmení a doporučení veterináře
 • Během prvních šesti měsíců pravidelně každé dva až tři týdny hodnoťte pomocí našeho systému hodnocení fyzické kondice kondici kočky
 • Podle potřeb upravte krmnou dávku
 • Postup opakujte

Přechod na jinou stravu

Při přechodu na stravu Hill's Science Plan Feline Adult Optimální péče ji zavádějte postupně po dobu 7 dní. Toho docílíte smícháním původního krmiva kočky s novým krmivem a postupným měněním poměru krmiv, až přejdete pouze na krmivo Science Plan. Potom si kočka bude moci zcela vychutnat krmivo Science Plan Feline Adult Optimální péče spolu se všemi jeho přínosy a skvělými nutričními vlastnostmi.

Cat Eating

Váš veterinář a Vy

Váš veterinář je nejlepším zdrojem informací o zdraví a celkovém stavu Vaší kočky. Pravidelně s ním konzultujte váhu kočky, protože dosažení a udržování ideální váhy přispívá nejen ke snížení určitých zdravotních problémů, ale může také přispět energičtějšímu, delšímu a zdravějšímu životu Vaší kočky.

Zeptejte se svého veterináře, která z těchto tří krmných metod je pro Vaši dospělou kočku nejvhodnější:

Kdykoliv chce: Kočka má krmivo neustále přístupné.
Krmení po určitou dobu: Krmivo je pro kočku přístupné pouze omezenou dobu.
Krmení porcemi: V pravidelných intervalech je kočce denně předloženo odměřené množství krmiva.

Voda

Vaše kočka musí mít neustále přístup k čisté vodě. Nedostatek pitné vody po delší dobu může vést k narušení zdraví Vaší kočky.

Pamlsky a pochoutky

I když je lákavé dávat kočce zbytky od stolu, není taková strava vhodně nutričně vyvážená. S pamlsky tedy opatrně, příliš pamlsků může způsobit nárůst váhy a nutriční nevyváženost.

Další krok

Ve zhruba sedmi letech dosáhne Vaše kočka seniorského věku. Nutriční potřeby starších koček se liší od potřeb mladších dospělých jedinců, takže bude na místě změnit krmivo. Krmivo Hill's™ Science Plan Feline Mature Adult má skvělé nutriční vlastnosti pro kočky starší sedmi let. Podáváním krmiva Science Plan Feline Mature Adult uchováte svou kočku mladou i v pokročilém věku.

 

Související články

Související výrobky

 • Hill's® Prescription Diet® j/d® Feline

  <p>Hill's™ <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> Feline j/d™ je klinicky ověřené krmivo, které již za 28 dní zlepšuje pohyblivost koček díky vyváženému poměru živin, DHA (speciální omega-3 mastná kyselina) a celkovému množství omega-3 mastných kyselin. </p>
 • Hill's® Prescription Diet® r/d® Feline

  Konzerva <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> Feline r/d™ s mletými játry byla vytvořena speciálně pro regulaci hmotnosti koček.
 • Hill's™ Prescription Diet™ Metabolic Feline Chicken

  <ul><li>Redukce váhy bez strádání – 81 % koček zhublo v domácích podmínkách za 2 měsíce, 89 % koček program ke snížení hmotnosti dokončilo.<br></li><li>Není nutné porce přesně odměřovat.</li><li>Klinický prokázáno, že díky krmivu kočka po ukončení procesu hubnutí váhu znovu nenabere.</li><li>Odměňte svou kočku lahodnými pamlsky - jedná se o doplněk stravy, který přispívá k úbytku hmotnosti u dospělých koček.</li></ul>
 • Hill's PRESCRIPTION DIET k/d Cat Food with Chicken

  Krmivo Hill's™ <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> Feline k/d™ pomáhá prodlužovat život a výrazně zlepšuje kvalitu života koček s onemocněním ledvin tím, že zpomaluje progresi a míru klinických příznaků.