Zábavné hry pro psy a děti

Publikováno
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Školáci, kteří se domů dostanou dřív než rodiče, můžou díky těmto hrám spojit povinnosti se zábavou. Když si po škole dítě se svým čtyřnohým sourozencem pohraje, přináší to výhody pro obě strany a nepotřebujete nové hračky ani hromadu peněz. Stačí pár každodenních předmětů a všichni mají na celé hodiny o zábavu postaráno.

Hledání jídla

Tuhle hru lze realizovat uvnitř. Stačí trocha psích granulí, tenisové míčky a stará forma na muffiny. Dejte několik granulí do otvorů ve formě a pak VŠECHNY otvory zakryjte tenisovými míčky. Psy bude čenichání a posouvání míčků v honbě za svačinou bavit. A vaše děti rády vyzkoušejí, jestli dokážou kamarádův čenich oklamat. Tahle hra je super, protože psa i dítě zaměstná, i když venku prší. Navíc tak dítě nezapomene chlupáče nakrmit, než se vrátíte z práce. Jenom dávejte pozor na psův jídelníček, aby se nepřejídal a dostával správnou výživu.

Venkovní překážková dráha

Když je venku hezky, můžou vaše děti vytvořit zábavnou překážkovou dráhu z obručí, kuželů, lehátek, plastových kbelíků a starých plovacích nudlí. Tím se zabaví všichni. Dráha může být sestavená tak, aby pes musel podlézat, obíhat a skákat přes jednotlivé překážky. Vlastně to bude jako při agility. Nejlepší a nejbezpečnější místo pro tuhle aktivitu samozřejmě představuje oplocená zahrada. Když bude muset dítě kamarádovi pomáhat, aby se dostal do cíle, zajistí to oběma potřebný pohyb a posílí to jejich vzájemný vztah.

Beagle chewing on a soccer ball in the grass.

Psí kopaná

Kopaná se sice líp hraje venku, ale pokud dokáže dítě se psem míč uhlídat a máte doma dost volného prostoru, lze ho hrát i uvnitř. Použijte malý fotbalový míč (nebo tvrdý míček v odpovídající velikosti) a připravte malou síť či převrácený koš na prádlo, který poslouží jako branka. Děti můžou trénovat výkopy, zatímco se jejich chlupatý kamarád bude snažit míč ukrást. Pokud máte mladšího psa, který se nadchne pro každou výzvu, naučte psa, aby vám odkopnutý míč přinesl. Mějte na paměti, že byste měli na dítě a psa dohlížet, aby se jim nic nestalo.

Chybí vám branka nebo provizorní síť? Nevadí! Pes bude nadšený, že může s dítětem honit fotbalový míč. Myslete ale na psovo bezpečí – nikdy by neměl dělat brankáře, abyste na něj nešlápli, nekopli ho nebo ho neudeřili míčem.

Hra na schovku uvnitř

Pokud je váš pes dobře vycvičený a poslouchá, když mu řeknete „sedni“ a „zůstaň“, můžete se touhle hrou všichni zabavit na několik hodin. Dítě může použít pamlsek či oblíbenou hračku, aby si pes sedl a zůstal. Pak položíte vytoužený předmět někam, aby ho měl na očích a mohl se k němu snadno dostat. Nakonec dáte napjatému mazlíčkovi volno a řeknete mu, ať hledá.

Hra na schovávanou funguje pouze, když je pes dobře vycvičený a poslouchá na povel. Pokud se povely teprve učí, zkuste následující tip na domácí aktivitu.

Klasická přetahovaná

Pomozte dítěti vyrobit bezvadné uzlíky na přetahovanou tak, že spletete pruhy látky ze starých roztrhaných riflí. Dítě se o novou hračku může přetahovat se psem, aby se zbavil přebytečné energie. Nezapomeňte dítěti vysvětlit, jak na to, než je necháte bez dozoru. Když by za provaz tahalo příliš prudce, mohlo by psa zranit nebo ho nechtěně vyprovokovat k agresi. Nikdy psa za hračku netahejte nahoru nebo dopředu. Tahejte jemně a nechte psa, aby sám rozhodl, s jakou silou se budete přetahovat. Tím zajistíte bezpečí zvířete i dítěte. Jedná se o skvělou aktivitu, kterou psa určitě utaháte. Pokud si tedy všimnete, že ztrácí energii, nechte ho si odpočinout, abyste předešli úrazům.

Hraní dětí se psy nabízí množství výhod – mimo jiné budou mít dost pohybu, naučí se zodpovědnosti a vytvoří si mezi sebou silné pouto. Když dítě podpoříte, aby si se svým chlupatým čtyřnohým přítelem hrálo každý den, jen co přijde ze školy, dáte vznik nové, zdravé a zábavné rutině!

Contributor Bio

Chrissie Klinger

Chrissie Klinger

 

Chrissie Klinger je učitelka, spisovatelka a matka dvou dětí, tří psů a tří koček. Ráda žije aktivně a šetrně vůči životnímu prostředí.

 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ VÝROBKY

 • HILL'S SCIENCE PLAN Adult Dog Food with Beef

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Delicious Beef je vytvořeno k podpoře svaloviny a zdraví životně důležitých orgánů. S přídavkem klinicky ověřených antioxidantů a omega-3 mastných kyselin.<br>.
 • HILL'S SCIENCE PLAN Canine Adult with Chicken

  <br>Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Chicken je vytvořeno k podpoře svaloviny a zdraví životně důležitých orgánů. S přídavkem klinicky ověřených antioxidantů a omega-3 mastných kyselin.<br>.
 • HILL'S SCIENCE PLAN Medium Adult Dog Food with Chicken

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Advanced Fitness™ kuře je vytvořeno k podpoře svaloviny a životně důležitých orgánů. S přídavkem klinicky ověřených antioxidantů, kvalitních bílkovin a omega-3 mastných kyselin.
 • Hill's® Science Diet® Adult Perfect Weight Chicken & Vegetable Entrée dog food

  <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Perfect Weight má unikátní směs ingrediencí a nízký obsah tuku. Krmivo pro dosažení zdravé váhy vašeho psa a jeho delší život.