Vysvětlení pozdravů koček

Publikováno
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Přivítání při návratu domů. To jsou ty nejkrásnější momenty, máte-li doma psa nebo kočku. Pozdrav kočky se však výrazně liší od pozdravu psa. Způsob, jakým vaše kočka zdraví jednotlivé lidi, prozradí mnohé. Například i to, jak moc návštěvníkům důvěřuje. Jakmile poznáte tajemství různých kočičích pozdravů, lépe pochopíte, co vaše kočka cítí k vám a vaším přátelům.

Dokonalý pozdrav

Když k vám domů přijde neznámý člověk, je velmi pravděpodobné, že si vaše kočka bude od něj držet odstup. Můžete si dokonce všimnout, že váš chlupáč zdraví každého člověka z vaší rodiny jinak. Kočky jsou velmi nezávislá zvířata a když vynaloží úsilí, aby někoho pozdravily, je to proto, že této osobě důvěřují a považují ji za součást svého světa. Kočky mají na hlavě a kolem uší pachové žlázy a často si otírají hlavu o lidi i neživé předměty, kterých si cení. Chtějí si otřít svoji vůni a také poznat tu vaši. Když kočka poprvé zkouší, zda by měla někomu důvěřovat, může se otírat potenciálnímu kamarádovi o nohy. Jeden by si mohl myslet, že takové chování povede k mazlení a přátelství na celý život. Opak může být ale pravdou – i když byste mourka chtěli jen zlehka pohladit, pomyslí na úprk a schová se na bezpečné místo. Takže, pokud máte to štěstí, že se kočka o vás otírá, chvíli si to užívejte, než se ji pokusíte pohladit.

Odkryté bříško

Pokud se vám vaše kočka netře o nohy ani k vám nikdy nepřitiskne hlavu, neznamená to, že vás nemá ráda. Některé kočky rády leží v blízkosti a místo toho, aby vynakládaly energii na to, aby se na vás přišly podívat, jen se převalí na záda a vystaví své bříško. Neznamená to, že chtějí, abyste je přišli poškrábat na bříšku. Namísto toho ukazují, že se cítí v bezpečí, a odkryté břicho naznačuje, že se nebojí být zranitelné. Pokud vás vaše kočka zdraví tímto způsobem, jemně ji oslovte, ale hned se jí nedotýkejte. Možná se zvedne a začne se o vás otírat nebo na vás mrkne.

Tajemství pomalého mrknutí

Když se kočky setkají s cizími lidmi nebo jinými kočkami, které neznají, obvykle je přivítají upřeným pohledem. Pomalé mrknutí může být známkou spokojenosti a náklonnosti. Můžete zase vy pomalu mrknout na svoji kočku a zjistit, jak dlouho takto na sebe budete mrkat. Toto mrknutí může být způsob, jak vytvořit vazbu se svojí kočkou, aniž byste se jí dotkli. To je obzvláště důležité u nové kočky nebo starší kočky, která může mít špatné zkušenosti z doby, než se dostala do vašeho milujícího domova. A konečně, kočky komunikují také svým ocasem. Mnohé kočky používají ocas ve tvaru otazníku, aby přivítali někoho, koho mají rády, nebo aby signalizovaly, že si chtějí hrát. Ocas ve vzpřímené poloze také vyjadřuje známost, důvěru a náklonnost. Ať už se jedná o signály ocasu, pomalé mrknutí, drcnutí hlavou nebo jen tření o nohy, kočky projevují svou náklonnost mnoha způsoby a touto specifickou řečí těla zdraví lidi, kterým důvěřují a které milují. Pochopení těchto typů pozdravů vám může pomoci s vaším chlupáčem lépe komunikovat a v průběhu času posílit vaše vzájemné pouto.

Dopisovatelka

Chrissie Klinger

Chrissie Klinger

Chrissie Klingerová je majitelka mazlíčků, která sdílí svůj domov se svými chlupatými přáteli, dvěma vlastními dětmi a manželem. Pokud zrovna Chrissie neučí nebo nepíše, ráda tráví čas se členy své rodiny. Snaží se psát články, které pomáhají majitelům domácích zvířat, aby se svými mazlíčky prožili mnohem aktivnější a smysluplnější život.

Související články

Související výrobky