Potřebuje můj pes zimní kabát?

Published by
minutové čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Když rtuť na teploměru začne klesat, vrstvíme na sebe zimní výbavu. Možná si ale kladete otázku, zda nějakou vrstvu navíc potřebuje také váš chlupáč. Je v zimě kabát pro psa nutností nebo ho před chladem dostatečně chrání jeho vlastní srst? Pojďme to zjistit.

Potřebují psi zimní kabát?

Možná ano. Někteří psi čelí chladu lépe než jiní, ale organizace PDSA varuje, že ve velké zimě může k podchlazení dojít u jakéhokoliv zvířete, včetně psů s hustou srstí. Obecným pravidlem je, že když teplota klesne pod 5 stupňů Celsia, nastal čas domácího mazlíčka obléct.

Při rozhodování o tom, zda váš pejsek potřebuje další vrstvu oblečení, zároveň hraje roli řada dalších faktorů, včetně podnebí, konkrétního počasí a plemene, věku a zdraví vašeho psa.

Jack Russell teriér v zimním kabátě běhá po zasněžené louce.

Jak zjistit, zda váš pes potřebuje bundu

Organizace PDSA uvádí, že velcí psi s hustou srstí, jako jsou sibiřský husky nebo aljašský malamut, si obvykle rádi vyjdou na procházku i v zimě (přesto je ale mějte pod dohledem). Blue Cross ale upozorňuje, že pro plemena s krátkou srstí jako greyhound, dobrman a stafordšírský bulteriér je studené počasí často problém. Nějaká ta vrstva navíc může být užitečná i pro menší a hubenější psy.

Vzhledem k tomu, že s postupujícím věkem se zhoršuje termoregulace, oblečení ocení také starší psi všech plemen. Psům s hustější srstí postačí lehký kabátek, zatímco pro malé psy nebo psy s krátkou srstí je ideální teplá zimní bunda.

Výběr zimní výbavy pro vašeho psa

Pokud jste se rozhodli, že by pro vašeho chlupáče mohlo být zimní oblečení přínosné, nastal čas rozhodnout se, jak ho oblečete. V závislosti na počasí a hustotě srsti vašeho mazlíčka může stačit svetr a bude mu teplo. Jestli ale předpověď počasí hlásí mráz, sníh, kroupy nebo studený déšť, možná budete potřebovat zimní bundu.

Dejte si pozor, aby zimní výbava, kterou psovi pořizujete, odpovídala jeho velikosti. Měla by přiléhat k jeho tělu tak, aby udržela tělesné teplo, ale zase ne příliš, aby ho neomezovala v pohybu nebo nepřerušila jeho krevní oběh.

Když půjdete v zimě se psem na procházku, nezapomeňte na jeho tlapky. Bunda ho zahřeje na těle, ale i psí tlapy potřebují ochranu před zimou a vlhkem. Organizace Blue Cross radí sledovat, zda se pes na procházce venku nezastavuje, nekňučí nebo nezvedá tlapy, což mohou být známky toho, že je mu na tlapy zima.

Psům také může na tlapách ulpět sůl nebo štěrk, kterými se v zimě sypou vozovky pro odstranění námrazy, a to může být škodlivé, pokud si po zimní procházce tlapy olizují.

Jestli se rozhodnete pořídit psí botičky, vyberte takové, které mají protiskluzovou podrážku, aby to vašemu chlupáči neklouzalo na mokrém chodníku nebo trávě. Také nezapomeňte zkontrolovat, zda mu botičky dobře sedí. Většina bot je na suchý zip nebo přezku, kterými se upevní na tlapy.

Pokud si nejste jistí, zda váš pes zimní výbavu potřebuje, kontaktujte svého veterináře a poraďte se s ním, zda by pro psa taková výbava mohla být užitečná. A mezitím, když si nejste jistí, jestli je na vašeho psa venku příliš zima, zůstaňte vevnitř a místo procházky si dopřejte společné cvičení doma. Ven choďte jen na krátké procházky na vyvenčení.

O autorovi

Erin Ollila

Erin Ollila věří v sílu slov a v to, že chytré sdělení může poučit a dokonce i změnit vědomí čtenářů, kterým je určeno. Její tvorbu, která zahrnuje rozhovory, tvorbu textů pro třetí osoby, příspěvky na blozích a kreativní literaturu faktu, najdete na internetu i v tištěné podobě. Erin je nadšená pro sociální média a SEO. Vystudovala Fairfieldskou univerzitu, kde získala titul v tvůrčím psaní. Sledujte ji na Twitteru @ReinventingErin nebo si o ní přečtěte bližší informace na http://erinollila.com.

Související produkty