5 tipů pro výchovu štěněte

Publikováno
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

 

Nové štěňátko v domě je zábavná a vzrušující záležitost, ale stejně jakou nové dítě, nepřijde s návodem pro obsluhu. Proto jsme dali dohromady několik základních věcí, které Vám pomohou v prvních dnech a týdnech.

 

Láska a náklonnost

Přemístění štěněte od rodiny k Vám domů, bude pro něj nová vzrušující zkušenost, ale rovněž to může být trochu zdrcující. Štěně bude potřebovat mnoho pozornosti, útěchy a něžné láskyplné péče, která mu pomůže zabydlet se. V tomto období bude vyžadovat pozornost a Vy mu jí musíte poskytnout co nejvíce. Po celou dobu jej chvalte a volejte na něj jménem. Ukažte mu, že jej máte rádi, ale zároveň jej zatavte povelem „NE!“ pokud udělá cokoliv nevhodného. (přečtěte si více o výcviku v raném věku).Puppies playing

Zvuky a pachy

Některá štěňata teskní po důvěrně známých zvucích a pachu svých sourozenců, a pokud se štěně zdá neklidné, může pomoci speciální feromonový sprej DAP (Dog Appeasing Pheromone), který navrátí štěněti pocit pohody. Ale vždy jej používejte střídmě a s mírou, protože pro štěně je důležité zvyknout si na nové prostředí. Také může být užitečné pustit na noc potichu rádio nedaleko jeho pelíšku.

 

Čas jít spát

Stejně jako miminka i štěňata potřebují svůj spánek, proto je důležité poskytnout mu teplé a tiché místo k odpočinku jak v průběhu dne, tak v noci. Malému štěněti se může zdát rodinný život ohromující a bude potřebovat nějaký čas jen samo pro sebe. Umístěte mu pelíšek někam, kde se bude cítit jistě a v bezpečí. Štěňata mívají ráda uzavřený prostor na spaní, proto byste mohli zvolit koš. Dovnitř můžete dát měkkou podložku a přehnout ji, tak vytvoříte bezpečné útočiště, kde bude mít klid a pohodu.

 

Pár slov o krmivech

Když si přinesete štěně domů, je nejlepší poskytnout mu stejné krmivo, na které je zvyklé. Ale ne všechna krmiva pro štěňata jsou stejná; některá obsahují ingredience vyšší kvality než jiná, proto se můžete rozhodnout postupně převést štěně na krmivo, které Vám doporučí veterinář. Je potřeba provést změnu v průběhu pěti nebo sedmi dní. Váš veterinář Vám ohledně toho jistě poradí, ale je nejdůležitější přimíchávat nové krmivo do stávajícího a postupně zvyšovat jeho množství, dokud nebude v misce pouze nové krmivo.  (přečtěte si více o přechodu na nové krmivo)

 

Hill’s krmivo pro štěňata

Hill’s krmivo pro štěňata je speciálně formulováno, aby zajistilo, že Vaši mazlíčci dostanou správný poměr živin. Obsahuje vyvážené množství vitamínů a minerálů, aby pomohlo štěněti dosáhnout plného potenciálu. Obsahuje přírodní DHA, pro lepší rozvoj mozkových a zrakových funkcí.

Skvěle chutná a je dostupné v obou formách tedy jako suché krmivo a plechovky. Vaše štěně se bude těšit na každé krmení. Klikněte zde pro více informací o krmivech pro štěňata od Hill's.

Související články

Související výrobky