Blechy a střevní paraziti u koček

Publikováno
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Nejen lidé budou milovat Vašeho mazlíčka.

 

Vaše koťátko bude vděčné za pozornost a péči, kterou ho zahrne Vaše rodina a přátelé, ale zároveň je lákadlem také pro parazity. Blechy, hlísti a svrab jsou velice běžnou věcí, takže by bylo velice nepravděpodobné, kdyby je Vaše koťátko někdy někde nechytilo. Dobrou zprávou jistě je, že parazité nejsou tak nebezpeční a kočky se jich mohou snadno zbavit. Jestliže Vaše koťátko trpí na parazity, Váš veterinář Vám rád doporučí nejlepší přípravek a poradí Vám, jak dosáhnout nejlepších výsledků.

Blechy

Někdy příchod neobvykle teplého počasí spustí explozi blech uvnitř i v okolí Vašeho domu. I přesto, že je Vaše kotě pravidelně ošetřováno, můžete zjistit, že se škrábe. Poohlédněte se po malinkých hnědých tečkách v jeho srsti. Pak dejte několik nalezených smítek na vlhký papírový kapesníček. Jestliže se změní na červenohnědou barvu, jsou to výkaly blech. V tomto případě je potřeba zbavit blech také Váš domov. Sprej, který Vám doporučí Váš veterinář, nastříkejte na koberce, měkké zařízení bytu a ještě podlahy; blechy mohou být ukryté ve skulinách a prasklinách, kde kladou svá vajíčka. Nezapomeňte vystříkat sprejem také Váš vysavač po použití. Držet se instrukcí může a mělo by vyřešit problém, ačkoliv úplná likvidace může trvat až tři měsíce. Tato terapie přeruší vývojový cyklus blechy zabitím larev, když se vylíhnou. Tedy ještě před tím, než si blechy vylezou a zachytí se v srsti kotěte.

Střevní paraziti

Nejběžnější hlísti, kteří nejčastěji napadají Vaše kotě, jsou škrkavky. (Když bude Vaše kotě trochu starší, bude náchylnější k tasemnicím). Vaše kotě naneštěstí nevykazuje žádné známky toho, že má hlísty, ale pokud je napadení vážné, uvidíte určité rozdíly. Můžete zaznamenat ztrátu váhy, záchvaty zvracení a průjmů a podráždění okolo konečníku.

Koťata by měla být pravidelně odčervovaná, prevence je mnohem lepší než léčba. Váš veterinář Vám jistě poradí jaká je nejvhodnější léčba; bude potřeba prvních šest měsíců odčervovat každý měsíc a poté každé 3 měsíce.

Související články

Související výrobky