Blechy a střevní paraziti  

Published by
min čtení

Nejen lidé budou milovat Vašeho mazlíčka.

 

Vaše koťátko bude vděčné za pozornost a péči, kterou ho zahrne Vaše rodina a přátelé, ale zároveň je lákadlem také pro parazity. Blechy, hlísti a svrab jsou velice běžnou věcí, takže by bylo velice nepravděpodobné, kdyby je Vaše koťátko někdy někde nechytilo. Dobrou zprávou jistě je, že parazité nejsou tak nebezpeční a kočky se jich mohou snadno zbavit. Jestliže Vaše koťátko trpí na parazity, Váš veterinář Vám rád doporučí nejlepší přípravek a poradí Vám, jak dosáhnout nejlepších výsledků.

Blechy

Někdy, příchod neobvykle teplého počasí spustí explozi blech uvnitř i v okolí Vašeho domu. I přesto, že je Vaše kotě pravidelně ošetřováno, můžete zjistit, že se škrábe. Poohlédněte se po malinkých hnědých tečkách v jeho srsti. Pak dejte několik nalezených smítek na vlhký papírový kapesníček. Jestliže se změní na červenohnědou barvu, jsou to výkaly blech. V tomto případě je potřeba zbavit blech také Váš domov. Sprej, který Vám doporučí Váš veterinář, nastříkejte na koberce, měkké zařízení bytu a ještě podlahy; blechy mohou být ukryté ve skulinách a prasklinách, kde kladou svá vajíčka. Nezapomeňte vystříkat sprejem také Váš vysavač po použití. Držet se instrukcí může a mělo by vyřešit problém, ačkoliv úplná likvidace může trvat až tři měsíce. Tato terapie přeruší vývojový cyklus blechy zabitím larev, když se vylíhnou. Tedy ještě před tím, než si blechy vylezou a zachytí se v srsti kotěte.

Střevní paraziti

Nejběžnější hlísti, kteří nejčastěji napadají Vaše kotě, jsou škrkavky. (Když bude Vaše kotě trochu starší, bude náchylnější k tasemnicím). Vaše kotě naneštěstí nevykazuje žádné známky toho, že má hlísty, ale pokud je napadení vážné, uvidíte určité rozdíly. Můžete zaznamenat ztrátu váhy, záchvaty zvracení a průjmů a podráždění okolo konečníku.

Koťata by měla být pravidelně odčervovaná, prevence je mnohem lepší než léčba. Váš veterinář Vám jistě poradí jaká je nejvhodnější léčba; bude potřeba prvních šest měsíců odčervovat každý měsíc a poté každé 3 měsíce.

Související články

 • Zpříjemněte své kočce život – nejen o Vánocích

  Každý si rád občas dopřeje nějakou tu dobrotu – a zejména teď, když se blíží Vánoce.
 • Kotě a ostatní kočky v domácnosti

  Štěně, kotě a pet dieting, výživa koček a informace o výživě psů od Hill's Pet
 • Vakcinace

  Vaše nové Koťátko začne svůj život s určitou přirozenou imunitou získanou od své matky, ale jakmile se vytratí, bude potřeba jej naočkovat, aby zůstalo zdravé. Očkování Vašeho kotěte je zcela nezbytné, protože jej chrání před život ohrožujícími nemocemi
 • Cestování s Vaším kotětem

  Štěně, kotě a pet dieting, výživa koček a informace o výživě psů od Hill's Pet

Související výrobky

 • Hill's® Prescription Diet® j/d® Feline

  <p>Hill's™ <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> Feline j/d™ je klinicky ověřené krmivo, které již za 28 dní zlepšuje pohyblivost koček díky vyváženému poměru živin, DHA (speciální omega-3 mastná kyselina) a celkovému množství omega-3 mastných kyselin. </p>
 • Hill's® Prescription Diet® r/d® Feline

  Konzerva <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> Feline r/d™ s mletými játry byla vytvořena speciálně pro regulaci hmotnosti koček.
 • Hill's™ Prescription Diet™ Metabolic Feline Chicken

  <ul><li>Redukce váhy bez strádání – 81 % koček zhublo v domácích podmínkách za 2 měsíce, 89 % koček program ke snížení hmotnosti dokončilo.<br></li><li>Není nutné porce přesně odměřovat.</li><li>Klinický prokázáno, že díky krmivu kočka po ukončení procesu hubnutí váhu znovu nenabere.</li><li>Odměňte svou kočku lahodnými pamlsky - jedná se o doplněk stravy, který přispívá k úbytku hmotnosti u dospělých koček.</li></ul>
 • Hill's PRESCRIPTION DIET k/d Cat Food with Chicken

  Krmivo Hill's™ <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> Feline k/d™ pomáhá prodlužovat život a výrazně zlepšuje kvalitu života koček s onemocněním ledvin tím, že zpomaluje progresi a míru klinických příznaků.