Pes, nové dítě a jejich vzájemné soužití  

Published by
min čtení

Po správné přípravě by nemělo soužití psa a nového dítěte představovat žádný problém. Samozřejmě narození dítěte je vždy velmi vzrušujícím zážitkem, ale někdy se může stát, že s Vámi Váš pes nadšení sdílet nebude.

Všechno se mění

Jakmile se Vám do rodiny narodí dítě, změní se nejen Váš život, ale nevyhnutelně také život Vašeho psa. Dosud byl zvyklý na veškerou Vaši pozornost a přestože tak nebudete činit vědomě, Vaše pozornost se nově přesune na narozené dítě.

Někteří psi si zvyknou rychle a přijmou roli strážce a ochránce, zatímco jiným bude adaptace trvat o něco déle a bude jim třeba s novou situací v rodině trochu pomoci.

Jedním z problémů je místo spánku. Pokud je pes zvyklý spát s Vámi na posteli, najděte mu jiné útulné místo ke spánku. Do nového místečka mu dejte něco, co mu Vás bude připomínat, aby se cítil šťastný a v bezpečí. Někdy tato změna zabere pár týdnů, ale musíte být vytrvalí. Váš pes se nakonec naučí spát v novém místě a zvykne si.

Návyky a spokojenost

Změní se pravděpodobně i způsob venčení Vašeho psa, takže by možná stálo za zkoušku vzít k venčení i kočárek, ještě než se Vaše dítě narodí, aby si pes mohl zvyknout. Zkuste také upravit rychlost chůze tak, jak budete chodit s kočárkem.

Před narozením dítěte také pouštějte psa do dětského pokojíčku, aby si mohl zvyknout na nové dětské vůně a věci, především pokud se jedná o místnost, kde byl zvyklý trávit spoustu času.

Představení nové ratolesti a Vašeho psa musí probíhat v poklidu. Držte psa na vodítku a nechte jej dítě lehounce očichat a posedět vedle něj. Veškeré dobré chování odměňte pochvalou. Za špatné chování, jako je vrčení nebo škubání vodítkem, musíte psa rázně pokárat. Držte jej na vodítku napevno a nechte jej sednout, dokud se neuklidní. Rychle pochopí, jaká je jeho pozice.

Nikdy nenechávejte psa s dítětem samotného a pozorujte jeho chování, dokud si nebudete jisti, že si na dítě zvykl.

Nové dítě znamená velké změny pro všechny členy rodiny i pro Vaše mazlíčky. S trochou pomoci se však přizpůsobí i žárlivý pes a bude nadále dobrým a společenským členem domácnosti.

Související články

Související výrobky

 • Science Plan™ Canine Adult Light with Chicken

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Light s kuřetem je vytvořeno pro udržení optimální hmotnosti. S přídavkem klinicky prokázaných antioxidantů a L-karnitinem k podpoře spalování tuků. 
 • Science Plan™ Canine Adult Perfect Weight Medium

  <p><span class='nowrap'>Science Plan™</span> Perfect Weight má unikátní směs ingrediencí a nízký obsah tuku. Krmivo pro dosažení zdravé váhy vašeho psa a jeho delší život.  
 • VetEssentials™ NeuteredDog Medium

  <p>Revoluční výživa, u níž je prokázáno, že pomáhá psům po kastraci udržet optimální kondici a zdraví. S vysokým obsahem antioxidantů k podpoře imunitního systému a se skvělou chutí, kterou bude váš pes milovat.  </p><p> </p>
 • Prescription Diet™ Metabolic Canine Original

  <p></p><ul><li>Redukce váhy bez strádání – 96 % psů zhublo v domácích podmínkách za 2 měsíce, 90 % psů program ke snížení hmotnosti dokončilo.<br></li><li>Není nutné porce přesně odměřovat.</li><li>Klinický prokázáno, že díky krmivu pes po ukončení procesu hubnutí váhu znovu nenabere. <br></li></ul><p><br><b>Více informací a doporučení, co je pro Vašeho psa nejlepší, získáte od svého veterináře.</b></p><p></p>