Pes, nové dítě a jejich vzájemné soužití  

Publikováno
min čtení

Po správné přípravě by nemělo soužití psa a nového dítěte představovat žádný problém. Samozřejmě narození dítěte je vždy velmi vzrušujícím zážitkem, ale někdy se může stát, že s Vámi Váš pes nadšení sdílet nebude.

Všechno se mění

Jakmile se Vám do rodiny narodí dítě, změní se nejen Váš život, ale nevyhnutelně také život Vašeho psa. Dosud byl zvyklý na veškerou Vaši pozornost a přestože tak nebudete činit vědomě, Vaše pozornost se nově přesune na narozené dítě.

Někteří psi si zvyknou rychle a přijmou roli strážce a ochránce, zatímco jiným bude adaptace trvat o něco déle a bude jim třeba s novou situací v rodině trochu pomoci.

Jedním z problémů je místo spánku. Pokud je pes zvyklý spát s Vámi na posteli, najděte mu jiné útulné místo ke spánku. Do nového místečka mu dejte něco, co mu Vás bude připomínat, aby se cítil šťastný a v bezpečí. Někdy tato změna zabere pár týdnů, ale musíte být vytrvalí. Váš pes se nakonec naučí spát v novém místě a zvykne si.

Návyky a spokojenost

Změní se pravděpodobně i způsob venčení Vašeho psa, takže by možná stálo za zkoušku vzít k venčení i kočárek, ještě než se Vaše dítě narodí, aby si pes mohl zvyknout. Zkuste také upravit rychlost chůze tak, jak budete chodit s kočárkem.

Před narozením dítěte také pouštějte psa do dětského pokojíčku, aby si mohl zvyknout na nové dětské vůně a věci, především pokud se jedná o místnost, kde byl zvyklý trávit spoustu času.

Představení nové ratolesti a Vašeho psa musí probíhat v poklidu. Držte psa na vodítku a nechte jej dítě lehounce očichat a posedět vedle něj. Veškeré dobré chování odměňte pochvalou. Za špatné chování, jako je vrčení nebo škubání vodítkem, musíte psa rázně pokárat. Držte jej na vodítku napevno a nechte jej sednout, dokud se neuklidní. Rychle pochopí, jaká je jeho pozice.

Nikdy nenechávejte psa s dítětem samotného a pozorujte jeho chování, dokud si nebudete jisti, že si na dítě zvykl.

Nové dítě znamená velké změny pro všechny členy rodiny i pro Vaše mazlíčky. S trochou pomoci se však přizpůsobí i žárlivý pes a bude nadále dobrým a společenským členem domácnosti.

Související články

Související výrobky

 • HILL'S SCIENCE PLAN Adult Dog Food with Beef

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Delicious Beef je vytvořeno k podpoře svaloviny a zdraví životně důležitých orgánů. S přídavkem klinicky ověřených antioxidantů a omega-3 mastných kyselin.<br>.
 • HILL'S SCIENCE PLAN Canine Adult with Chicken

  <br>Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Chicken je vytvořeno k podpoře svaloviny a zdraví životně důležitých orgánů. S přídavkem klinicky ověřených antioxidantů a omega-3 mastných kyselin.<br>.
 • Hill's Science Plan MEDIUM ADULT DOG FOOD with CHICKEN

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Advanced Fitness™ kuře je vytvořeno k podpoře svaloviny a životně důležitých orgánů. S přídavkem klinicky ověřených antioxidantů, kvalitních bílkovin a omega-3 mastných kyselin.
 • HILL'S SCIENCE PLAN Perfect Weight Dog Food with Chicken & Vegetables

  <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Perfect Weight má unikátní směs ingrediencí a nízký obsah tuku. Krmivo pro dosažení zdravé váhy vašeho psa a jeho delší život.