Adoptování mazlíčka: Co potřebujete vědět

Publikováno
min read

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Chcete adoptovat zvíře, ale víte, kde ho vůbec najdete? Jak postupovat při adopci mazlíčka z útulku? Jak víte, že máte všechny hračky, krmivo a pomůcky na výcvik, které potřebujete? A co je nejdůležitější, jak víte, že jste si vybrali toho nejlepšího zvířecího parťáka?

Vychytat všechny detaily při adopci chlupáče a vyhnout se strachu z neznámého může být pro budoucí majitele adoptovaného mazlíčka hodně zmáhající, ale nenechte se tím odradit. Jen si postupně odpovídejte na níže uvedené otázky, dokud nebudete vědět, že jste připraveni přivést si domů nového čtyřnohého přítele.

Kde začít s hledáním svého nového mazlíčka?

Začněte v místním zvířecím útulku. Prohlédněte si jeho internetové nebo facebookové stránky s aktuální nabídkou zvířat k adopci. Opakovaně se do útulku vypravte, seznamte se se zaměstnanci a proberte s nimi, co očekáváte od svého nového nejlepšího přítele. Budou pak na pozoru při hledání zvířete, o kterém si budou jisti, že se k vám skvěle hodí. Řekněte jim, jaké jsou vaše potřeby a jaké máte schopnosti při starání se o konkrétní zvířata. Máte děti, velkou zahradu nebo často cestujete? Když porozumí vašemu životnímu stylu, pomůže jim to pochopit, které zvíře splňuje vaše potřeby a které si na roky zamilujete.

Když už budete zjišťovat, která všechna zvířata jsou dostupná k adopci, zjistěte si také, jak se o nové zvíře starat. Pokud to bude váš první domácí mazlíček, budete z toho nejspíš trochu nervózní. Naštěstí je však na internetu spousta užitečných zdrojů informací jako například Hill's Centrum péče o domácí mazlíčky, které vám udají směr na vaší nové cestě za čtyřnohým společníkem.

Little kitten in the shelter elegantly posing in a cage

Jak poznám, že jsem našel toho pravého mazlíčka?

Zamilovat se je jednoduché, ale dokážete zvířeti slíbit spokojený život, dokud vás smrt nerozdělí? Promyslet si všechny eventuality před tím, než si nové zvíře přivedete domů, je jeden z kroků, jak adoptovat chlupáče tak, abyste ho nemuseli do útulku vracet - což je srdcervoucí zkušenost pro všechny zúčastněné. Mezi otázky a záležitosti, které byste měli zvážit v rámci celé rodiny, předtím než si zvíře vyberete, patří:

 • Bude váš nový pes nebo kočka vycházet s ostatními členy domácnosti? Některá zvířata se například nemusí cítit příjemně mezi malými dětmi. Na druhou stranu neposedný pes zase nebude nejšťastnější volba do domácnosti s postarším člověkem. A co ostatní mazlíčci, které už máte doma?
 • Kdo se bude o zvíře starat nejvíce?
 • Můžete si dovolit v případě nouze pečovat o čtyřnohého přítele každý den?

Určitě si promluvte se zaměstnanci útulku, náhradními rodiči nebo kýmkoliv, kdo byl pravidelně v kontaktu se psem nebo kočkou, kterou chcete adoptovat, abyste získali lepší ponětí o povaze zvířete a dozvěděli se více o jakýchkoliv problémech, které může mít. I když určitá plemena mají dané osobnostní rysy, každá kočka a pes má svou vlastní povahu, kterou vám může pomoci nastínit člověk, který zvíře zná už delší dobu. Většina útulků vám rovněž umožní strávit se zvířetem nějakou dobu o samotě a pohrát si s ním, abyste zjistili, zda se k sobě hodíte.

 

Kam se můžu obrátit s případnými otázkami?

Prozkoumejte Hill's Centrum péče o domácí mazlíčky, kde najdete články, tipy a rady ohledně péče o kočky a psy a další informace o tom, jak adoptovat zvíře.

Mimo to, byste nikdy neměli váhat zeptat se svého veterináře na radu, pokud máte obavy ohledně chování nebo zdraví vašeho psa nebo kočky. Nakonec hledejte rady a pomoc u přátel, rodiny nebo jiných skupin lidí pečujících o zvířata, které můžete najít na internetu. Mějte na paměti, že vaše zvíře je jedinečné a že to, co platí u ostatních psů a koček, nemusí vždy platit u vašeho nového mazlíčka. Jeho minulé zkušenosti vám však mohou dodat dobré nápady, jak vytvořit pro vás a vašeho druha tu ideální domácnost.

Není pochyb o tom, že adoptování zvířete je velký závazek. Nic vám však nedodá tak dobrý pocit, jako když zachráníte zvíře bez domova, a vědět, jak adoptovat zvíře je první krok, který k tomu musíte učinit. Zásluha to může být obrovská – jak pro vás, tak pro zvíře, které jste zachránili. Poskytnete mu domov s milující rodinou a za odměnu vám ono dá celé své srdce. Tím, že si uděláte předběžný průzkum, připravíte se na potřeby nového zvířete a budete myslet do budoucnosti, uděláte velký krok k tomu, abyste se ujistili, že jste udělali to správné rozhodnutí pro sebe, svou rodinu a své nové zvíře.

O autorovi

Cat Eating

Kara Murphy

Kara Murphy je spisovatelka na volné noze a panička z města Erie v Pensylvánii. Má fenku goldendoodla Maddie.

Související produkty

 • HILL'S SCIENCE PLAN Adult Dog Food with Beef

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Delicious Beef je vytvořeno k podpoře svaloviny a zdraví životně důležitých orgánů. S přídavkem klinicky ověřených antioxidantů a omega-3 mastných kyselin.<br>.
 • HILL'S SCIENCE PLAN Canine Adult with Chicken

  <br>Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Chicken je vytvořeno k podpoře svaloviny a zdraví životně důležitých orgánů. S přídavkem klinicky ověřených antioxidantů a omega-3 mastných kyselin.<br>.
 • HILL'S SCIENCE PLAN Medium Adult Dog Food with Chicken

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Advanced Fitness™ kuře je vytvořeno k podpoře svaloviny a životně důležitých orgánů. S přídavkem klinicky ověřených antioxidantů, kvalitních bílkovin a omega-3 mastných kyselin.
 • HILL'S SCIENCE PLAN krmivo pro dospělé kočky s kuřetem

  Krmivo Hill's<sup>TM </sup><span class='nowrap'>Science Plan</span><sup>TM </sup><span class='nowrap'>Optimal Care</span> je vytvořeno tak, aby podporovalo optimální kondici a je obohaceno o klinicky ověřené antioxidanty, kvalitní bílkoviny a omega-3 mastné kyseliny.<br><ul><li>Udržuje pevnou svalovinu a ideální tělesnou hmotnost.</li><li>Kontrolovaná hladina minerálních látek k podpoře zdravých močových cest.</li><li>Vysoce stravitelné ingredience pro optimální absorpci živin.</li><li>100% záruka kvality, konzistence a chuti garantována.  </li></ul>