Starostlivost o zoubky u koťat

Publikováno
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Péče o zuby

Dbejte na zuby Vašeho koťátka 

Prořezávání zubů

Když si budete brát kotě, bude určitě mít úplnou sadu „mléčných zubů“. První zuby se začínají objevovat ve 3 týdnech. A okolo 15 týdne se začínají uvolňovat a vypadávají, dělají tak místo pro trvalý „dospělácký“ chrup.

Stejně jako děti, koťata mohou cítit určité nepohodlí, když se jim prořezávají zuby a mohou začít kousat věci – někdy také Vás. Takže mu poskytněte nějaké bezpečné věci na kousání, jako jsou měkké gumové žvýkací hračky.

Problémy se zuby

Časem se na zubech kočky začne hromadit zubní kámen, stejně jako na našich zubech pokud si je pravidelně nečistíme. Může způsobit zubní kazy, infekce, onemocnění dásní a ztrátu zubu. To znamená, že čištění zubu je nepostradatelné.

Čištění zubů

Čištění zubů Vašeho koťátka není tak obtížné jak si můžete myslet; pokud začnete brzy a používáte speciální kočičí zubní pastu, kterou kočky mají rády, Vaše kotě se na to bude těšit. Nepoužívejte zubní pastu pro lidi, nejsou pro něj vhodné a může poškodit dásně Vašeho koťátka. Váš veterinář Vám jistě rád poradí, jaký kartáček je vhodný pro Vaše kotě.

Ze startu navykejte Vaše kotě na čištění tak, že umístíte prsty do jeho tlamičky a jemně mu přidržujete tlamičku otevřenou a otíráte mu zoubky. Pak jej nechte zvyknout na kartáček, je možné dát na něj tuňáka, nebo šťávu z tuňákové plechovky na kartáček , aby jste jej navnadili. Jakmile se na to kotě začne těšit, začněte používat zubní pastu pro kočky.

Jestliže považujete čištění zubů za příliš složité, zeptejte se na radu Vašeho veterináře. Většina veterinárních praxí nabízí zubní prohlídky a rádi Vám ukážou, jak čistit kotěti zuby. 

Když se Vaše kotě stane plně vyspělou kočkou, existuje speciální krmivo, které bude udržovat její zuby zdravé, jako je Hill’sTM Science PlanTM Oral Care.

Související články

Související výrobky