Zvedá se vám ze zlozvyků vašeho psa žaludek?

Publikováno
minutové čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Psi jsou přirozeně zvědaví mrchožrouti. To může znamenat, že vyčmuchají a sežerou spoustu věcí, které by neměli - zkažené jídlo, rozkládající se mršiny a vyhozené lidské svačiny a dokonce i výkaly jiných zvířat.

Proto není překvapivé, že tyto zlozvyky mohou vést k bolestem břicha, kdy jsou hlavními důsledky zvracení a průjem. I když je zvracení a situace jako vodnatá nebo krvavá stolice stresující jak pro psa, tak pro páníčka, tyto příznaky obvykle relativně rychle přejdou. Pokud se váš pes rád prohrabuje místními popelnicemi nebo chodí s nosem u země v naději, že narazí na chutné sousto, možná byste měli zakročit, protože tento hon za odpadky by mu mohl způsobit celou řadu trávících potíží. Nošení košíku a trénování přivolání psa mohou v této souvislosti udělat velký rozdíl.

Podávání kvalitního zvířecího krmiva, dodržování pravidelného programu a odměřování krmných dávek může pomoci udržet trávící soustavu v dobrém stavu.

U některých psů se trávící potíže stanou dlouhdobějším problémem. To může být způsobeno řadou věcí, jako je potravinová intolerance, zánětlivé onemocnění střev nebo jinou chorobou, např. problémem s játry, což může také vyvolávat poruchy trávení. U psů s takovými dlouhodobějšími problémy může pomoci dostat trávící funkce pod kontrolu podávání speciálně navrženého výrobku z řady Hill’s Prescription Diet, který je vhodný pro konkrétní onemocnění. Požádejte svého veterináře, aby vám doporučil krmivo, které je nejvhodnější pro trávící potíže vašeho zvířete nebo pro vyřešení jeho příčiny.

Související články

Související produkty