Jak vybrat veterináře

Publikováno
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Finding vet

Kromě Vás a Vaší rodiny je nejdůležitějším člověkem v životě Vašeho psa jeho veterinář. Právě veterinář bude zodpovědný za zdraví Vašeho psa po celý jeho život. Jak tedy vybrat veterináře, který Vašemu psovi poskytne nejlepší možnou péči?

Jedním z nejlepších způsobů, jak najít veterináře, je dát na doporučení kamaráda. Pokud ve svém okolí znáte někoho, kdo má psa nebo kočku, zeptejte se jich, kam se svým mazlíčkem chodí k veterináři a co si o kvalitě jeho služeb myslí.

Volejte nebo klikejte

Další možností, jak najít veterináře, je s pomocí telefonního seznamu nebo internetu. Určitě nebudete chtít jezdit s nemocným psem na ošetření hodinu od svého bydliště, takže se zaměřte na veterináře ve Vaší blízkosti. Vyberte si pár ordinací ve svém okolí a zavolejte jim, jestli by nevadilo, kdybyste se přijeli podívat a představit se.

Pamatujte, že na tuto první návštěvu s sebou nemusíte svého psa brát. Jde čistě o Vaše seznámení s místem a lidmi, kteří v ordinaci pracují. Je ordinace čistá? Vystupuje personál profesionálně? Pokud budete mít příležitost setkat se přímo s veterinářem, je přístupný a přátelský? Do rukou těchto lidí budete svěřovat život svého psa, takže je nezbytně důležité, abyste z nich měli dobrý pocit.

Zjistěte si také, zda jde o individuální nebo skupinovou praxi. Ve většině veterinárních klinik bude o zvířata pečovat jeden veterinář a větší počet sester. Skupinové praxe jsou čím dál běžnější, protože mohou pacientům nabídnout větší portfolio služeb. Nicméně skupinová praxe nemusí být nutně lepší než ordinace jednoho veterináře.

Kolik to bude stát?

Při rozhodování o péči o zdraví Vašeho psa hrají důležitou roli také finance. Veterinární péče může být drahá, takže jakmile si najdete kliniku, která se Vám líbí, mohlo by být vhodné zeptat se na pojištění domácího mazlíčka.

Dalším faktorem, který je třeba zvážit, je možnost poskytnutí pohotovostní péče. Veterinární praxe mívají pro urgentní případy zajištěnu pohotovostní péči 24 hodin denně. Zjistěte si, jaké jsou podmínky postupu v těchto urgentních případech a kde je tato pohotovostní péče poskytována.

Při výběru veterináře je nejlepší dát na radu vlastního psa a vybrat podle vlastního instinktu. U veterináře očekáváte, že bude mít o zvířata a především o Vašeho psa maximální zájem.

Právě Váš veterinář bude často první osobou, se kterou budete řešit mnohé potíže a problémy Vašeho psa, takže je důležité vybrat si někoho, s kým budete moci otevřeně a upřímně komunikovat.Související články

Související výrobky