Vybírání veterináře pro Vašeho psa  

Published by
min čtení

Finding vet

Kromě Vás a Vaší rodiny je nejdůležitějším člověkem v životě Vašeho psa jeho veterinář. Právě veterinář bude zodpovědný za zdraví Vašeho psa po celý jeho život. Jak tedy vybrat veterináře, který Vašemu psovi poskytne nejlepší možnou péči?

Jedním z nejlepších způsobů, jak najít veterináře, je dát na doporučení kamaráda. Pokud ve svém okolí znáte někoho, kdo má psa nebo kočku, zeptejte se jich, kam se svým mazlíčkem chodí k veterináři a co si o kvalitě jeho služeb myslí.

Volejte nebo klikejte

Další možností, jak najít veterináře, je s pomocí telefonního seznamu nebo internetu. Určitě nebudete chtít jezdit s nemocným psem na ošetření hodinu od svého bydliště, takže se zaměřte na veterináře ve Vaší blízkosti. Vyberte si pár ordinací ve svém okolí a zavolejte jim, jestli by nevadilo, kdybyste se přijeli podívat a představit se.

Pamatujte, že na tuto první návštěvu s sebou nemusíte svého psa brát. Jde čistě o Vaše seznámení s místem a lidmi, kteří v ordinaci pracují. Je ordinace čistá? Vystupuje personál profesionálně? Pokud budete mít příležitost setkat se přímo s veterinářem, je přístupný a přátelský? Do rukou těchto lidí budete svěřovat život svého psa, takže je nezbytně důležité, abyste z nich měli dobrý pocit.

Zjistěte si také, zda jde o individuální nebo skupinovou praxi. Ve většině veterinárních klinik bude o zvířata pečovat jeden veterinář a větší počet sester. Skupinové praxe jsou čím dál běžnější, protože mohou pacientům nabídnout větší portfolio služeb. Nicméně skupinová praxe nemusí být nutně lepší než ordinace jednoho veterináře.

Kolik to bude stát?

Při rozhodování o péči o zdraví Vašeho psa hrají důležitou roli také finance. Veterinární péče může být drahá, takže jakmile si najdete kliniku, která se Vám líbí, mohlo by být vhodné zeptat se na pojištění domácího mazlíčka.

Dalším faktorem, který je třeba zvážit, je možnost poskytnutí pohotovostní péče. Veterinární praxe mívají pro urgentní případy zajištěnu pohotovostní péči 24 hodin denně. Zjistěte si, jaké jsou podmínky postupu v těchto urgentních případech a kde je tato pohotovostní péče poskytována.

Při výběru veterináře je nejlepší dát na radu vlastního psa a vybrat podle vlastního instinktu. U veterináře očekáváte, že bude mít o zvířata a především o Vašeho psa maximální zájem.

Právě Váš veterinář bude často první osobou, se kterou budete řešit mnohé potíže a problémy Vašeho psa, takže je důležité vybrat si někoho, s kým budete moci otevřeně a upřímně komunikovat.Související články

 • Péče o zuby u psů

  Puppy, kitten and pet dieting, cat nutrition and dog nutrition information from Hill's Pet
 • Jak umýt a vykoupat psa

  180680638 Puppy, kitten and pet dieting, cat nutrition and dog nutrition information from Hill's Pet
 • Péče o zdraví Vašeho štěněte

  Puppy, kitten and pet dieting, cat nutrition and dog nutrition information from Hill's Pet
 • Interakce psů

  Klíčem k interakci Vašeho psa s jinými psy, neboli socializaci, je zvyk a zkušenosti. Měli byste svého psa v maximální možné míře vystavovat pozitivním zážitkům s co nejvíce různými lidmi, místy a zvířaty.

Související výrobky

 • HILL'S SCIENCE PLAN Adult Dog Food with Beef

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Delicious Beef je vytvořeno k podpoře svaloviny a zdraví životně důležitých orgánů. S přídavkem klinicky ověřených antioxidantů a omega-3 mastných kyselin.<br>.
 • HILL'S SCIENCE PLAN Canine Adult with Chicken

  <br>Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Chicken je vytvořeno k podpoře svaloviny a zdraví životně důležitých orgánů. S přídavkem klinicky ověřených antioxidantů a omega-3 mastných kyselin.<br>.
 • Hill's Science Plan MEDIUM ADULT DOG FOOD with CHICKEN

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Advanced Fitness™ kuře je vytvořeno k podpoře svaloviny a životně důležitých orgánů. S přídavkem klinicky ověřených antioxidantů, kvalitních bílkovin a omega-3 mastných kyselin.
 • HILL'S SCIENCE PLAN Perfect Weight Dog Food with Chicken & Vegetables

  <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Perfect Weight má unikátní směs ingrediencí a nízký obsah tuku. Krmivo pro dosažení zdravé váhy vašeho psa a jeho delší život.