Proč na mě můj pes sedá? Pět možných důvodů

Publikováno
min čtení

Ptáte se sami sebe, "Proč si na mě můj pes sedá, když hned vedle mě je pohodlné místo?" Je to jen legrační, nebo může existovat nějaká skutečná motivace pro to, že si Váš pes sedne nebo lehne na Vás? Pravdou je, že někteří psi si lehají na lidi pro zábavu, zatímco jiní mají určitou hybnou sílu, která způsobuje toto chování. Zde je pět důvodů, proč si Váš pes raději sedne na Vás než vedle Vás, a tipy na to, kdy psovi povolit sedět Vám na klíně a kdy mu v tom bránit.

Rozšíření pachu

Někteří psi si sednou na „Vaše místo“ na gauči nebo se dokonce vyválejí po celém gauči, aby po něm rozprostřeli svůj pach a aby ukázali, že patříte k nim. Když se jim zdá, že to nestačí, sednou si přímo na Vás. Většina majitelů nejprve příliš nepřemýšlí o takovém chování, ale je důležité si všimnout, jestli k němu nedochází podle určitého vzoru. Pokud to váš pes dělá poté, co Váš dům navštívil jiný pes, nebo poté, co byl venku, měli byste mu věnovat o něco více pozornosti. Když budete svému psovi věnovat více pozornosti, bude si jistý, že je jen Váš a možná předejdete i nežádoucímu značkování uvnitř domu.

Black great dane sits on boy's lap at the park.Chování plemene

Některá plemena psů jsou velmi oddaná a cítí potřebu být vždy ve vaší blízkosti. Například německé dogy jsou považovány za něžné obry a je o nich známo, že dávají přednost dětem. Takže může být naprosto normální, že se velký pes pokouší sednout si do malého klína, aby tím vyjádřil, že chce být blíž svému kamarádovi a že ho chce chránit.

Prosazování dominance

Když se setkáte s novým psem, možná byste se měli sami sebe zeptat, zda na Vás Váš pes nesedí proto, aby potvrdil svoji nadvládu. Pokud jste nedávno přidali nového psa do své smečky, jeden z nich si může sednout na vás, aby potvrdil, že má nejvyšší pozici. Psi se často cítí výše postavení a důležitější, když sedí na lidech. Pokud si všimnete, že Váš pes štěká nebo vrčí na jiná zvířata, když Vám sedí na klíně, může to znamenat, že se snaží ukázat svoji převahu. Pokud se toto chování stane častějším nebo agresivnějším, může být načase promluvit si s Vaším veterinářem o způsobech řešení tohoto problému. Nicméně u většiny psů se to stane jen jednou za čas, takže není třeba se obávat.

Brown dog sits on a lady's lap sitting on the floor.Chtějí se jen bavit

Psi i feny někdy sedí na svém páníčkovi jen tak pro zábavu. Toto sezení může být doprovázeno převalováním se ve vašem klíně nebo i hravými zvuky. Může to být vhodná příležitost pro lehký zápas s vaším mazlíčkem, po kterém může následovat intenzivní láskyplné olizování. Takže ho nechte, ať si pohoví na Vašem klíně a užijte si společné chvíle plné zábavy!

Čas na mazlení

Občas majitele potěší, když mají svého psa na klíně nebo v náručí. Lidé a psi mohou zažívat pocit blízkosti, když spolu sdílí prostor na gauči. Takže spíše, než abyste učili svého psa, aby si lehl vedle vás nebo na podlahu, neodmítejte jeho mazlení a užijte si svůj čas společně.

Psi na vás mohou sedět z různých důvodů, ale jedna věc je jistá: když budete mít psa kdekoliv blízko sebe, bude Váš den lepší!

O autorce

Chrissie Klinger

Chrissie Klingerová

 

Chrissie Klingerová je učitelka, spisovatelka a matka dvou dětí, tří psů a tří koček. Její pes Jake rád sedává na jejím klíně vždy, když k tomu má příležitost! Ráda žije aktivním a ekologickým životním stylem ve venkovské oblasti Pensylvánie.

 

Související články

Související výrobky

 • HILL'S SCIENCE PLAN Adult Dog Food with Beef

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Delicious Beef je vytvořeno k podpoře svaloviny a zdraví životně důležitých orgánů. S přídavkem klinicky ověřených antioxidantů a omega-3 mastných kyselin.<br>.
 • HILL'S SCIENCE PLAN Canine Adult with Chicken

  <br>Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Chicken je vytvořeno k podpoře svaloviny a zdraví životně důležitých orgánů. S přídavkem klinicky ověřených antioxidantů a omega-3 mastných kyselin.<br>.
 • Hill's Science Plan MEDIUM ADULT DOG FOOD with CHICKEN

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Advanced Fitness™ kuře je vytvořeno k podpoře svaloviny a životně důležitých orgánů. S přídavkem klinicky ověřených antioxidantů, kvalitních bílkovin a omega-3 mastných kyselin.
 • HILL'S SCIENCE PLAN Perfect Weight Dog Food with Chicken & Vegetables

  <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Perfect Weight má unikátní směs ingrediencí a nízký obsah tuku. Krmivo pro dosažení zdravé váhy vašeho psa a jeho delší život.