Pochopení Vašeho kotěte

Published by
min čtení

Jak poznáte, co Vaše kotě chce

Kočky jsou dobré Vám dávat najevo to, co chtějí buď hlasem, nebo tělem. Nebude to dlouho trvat, než pochopíte, co se Vám kotě snaží říct.

Mňoukání

Od rostoucího kotěte uslyšíte mňoukání méně často, ale když vyroste v dospělou kočku, porozumíte lépe výraznému „mňoukání“. Hluboké mňoukání většinou znamená, že je kočka z nějakého důvodu znepokojená, nebo nešťastná. Pronikavé mňoukání znamená, že je šťastná a pokud to opakuje, potřebuje z nějakého důvodu Vaši pozornost. Poznáte, co se Vaše kotě snaží říct: „dej mě dolů“, „dej mi krmivo“, „měj mě rád“!

Zajímavé je, že mňoukání není skoro vůbec namířené na ostatní kočky, ale téměř vždy na lidi. Takže poslouchejte, co Vám kočka říká!

Vrnění

Vrnění je běžnou známkou spokojenosti, ačkoliv to ne vždy signalizuje štěstí. Kočky, které jsou nemocné, nebo jsou vystrašené, občas vrní, aby se uklidnily. Avšak většinou, když se o Vás bude kotě otírat a hlasitě vrnět, je to známka zalíbení nebo Vás o něco žádá, třeba o jídlo.

Syčení a vrčení

Pokud slyšíte takové zvuky, máte malé vystrašené koťátko. Zkouší se nafouknout a vydává děsivé zvuky a tak se zkouší chránit. Obvykle ji slyšíte syčet a vrčet během napínavého setkání s ostatními zvířaty.

Otírání

Když kotě otírá svůj obličej o Vás, uvolňuje tak feromony. Tyto feromony značí spokojenost a jsou uvolňovány z tváří. Jde o dobré znamení, protože to značí, že je ve Vaší společnosti spokojené a ukazuje, že Vás má rádo.

Řeč ocasu

Ocas kočky je výborným ukazatelem jejích pocitů. Šťastné kotě bude držet ocas přímo nahoru; pokud je ohrožené bude mít ocas mezi nohama. Když kočka mává zeširoka ocasem, ukazuje tím zlost nebo nesnášenlivost. Jestliže je velice rozrušená, mává rychle ocasem ze strany na stranu; jedná se čistě o chování v ohrožení. Škubající ocas je jisté znamení vzrušení a zvědavosti.

Nastražené uši značí zájem o to, co se děje okolo ní. Pokud je kočka uvolněná a přátelská, má nastražené uši a je natočená k Vám. Ale když má uši dolů přiložené k hlavě, je to výraz agrese a je lepší ustoupit, protože by mohla zaútočit.

Masírování

Je běžné vidět kočku, jak si hněte místečko, kam se chce usadit. Tyto pohyby ukazují spokojenost a zpětně to souvisí s obdobím, kdy pilo od své mámy a masírování mléčné žlázy spouštělo mléko.

Zvyky Vaší kočky: zvědavé a zvláštní

Není pochybnosti, že kočky mají některé zvláštní zvyky. Rozložili jste někdy noviny po stole a zkoušeli jste si číst s kočkou nablízku? Skočí na stůl a sedne si přímo doprostřed papíru a vyzývá Vás, abyste ji odehnali. Nezkoušejte nahradit noviny jakýmkoliv jiným papírem, je bezvýznamné zkusit ji přemístit na pohodlnou podušku nebo židli. Proč? Protože tím, že je na tomto papíře, má Vaši plnou pozornost.

Pokud se převalí na záda a protahuje si nohy, ukazuje tím svou kompletní podřízenost a důvěru ve Vás. Kotě si říká o pozornost. Když vyskočí na lampu a spokojeně se usadí, není pochyb, jak se kouká na nové prostředí.

Související články

Související výrobky

 • Hill's™ Prescription Diet™ c/d™ Urinary Stress Feline Chicken

  <p>Hill's™ <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> c/d™ Feline Urinary Stress Chicken je klinicky ověřená výživa pro redukci návratu příznaku FIC a obsahuje složky kontrolující stres, který je rizikovým faktorem FIC (Felinní Idiopatická Cystitida).</p>
 • Hill's® Prescription Diet® j/d® Feline

  <p>Hill's™ <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> Feline j/d™ je klinicky ověřené krmivo, které již za 28 dní zlepšuje pohyblivost koček díky vyváženému poměru živin, DHA (speciální omega-3 mastná kyselina) a celkovému množství omega-3 mastných kyselin. </p>
 • Hill's® Prescription Diet® r/d® Feline

  Konzerva <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> Feline r/d™ s mletými játry byla vytvořena speciálně pro regulaci hmotnosti koček.
 • Hill's™ Prescription Diet™ i/d™ Feline Chicken

  <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> i/d™ Feline  je speciálně vyvinuté krmivo, které napomáhá zlepšit zažívání a kvalitu stolice koček.