Přeměna starých dětských hraček v kočičí zábavu

Publikováno
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Pokud máte zároveň kočku a dítě, tak už víte, že váš chlupatý mazlíček zbožňuje hračky vašeho dítěte. Věděli jste ale, že až vám dítě vyroste, můžete jeho hračky doma snadno předělat na zábavné a báječné hračky pro kočku?

Váš domov je zlatý důl potenciálních, podomácku vyrobených hraček pro kočku! Prohlédněte si svou sbírku hraček novýma očima. Co můžete bezpečně přeměnit na novou hračku pro vaši kočičku? Plyšáci jsou dobrý začátek a vaše kočičí kamarádka o ně již nyní projevuje velký zájem. Odstraňte plastové oči, dlouhé vousky a podobné nebezpečné materiály a běžte kočku překvapit!

Jak píšou na Vetstreet, je důležité dbát při výrobě zvířecích hraček z těch dětských na bezpečnost. „U plyšáků se vyhýbejte výplním, jako jsou polystyrénové kuličky, skořápky nebo fazole,“ varují. Dále musíte dávat pozor na baterie (vždy je vyndejte) a materiály jako mašle, provázky, příze nebo peří, protože ty mohou při pozření kočce ublížit.

Vyvarujte se také dřevěným hračkám, zvlášť pokud jsou natřené. Kočky všechno rády okusují a mohly by pozřít třísky nebo barvu, což by jejich zdraví opravdu neprospělo.

Kočky mají rovněž v oblibě kulaté předměty, tak té svojí přenechejte veškeré staré míčky, které se vám doma povalují. Dbejte však na to, aby nebyly moc malé a kočka je nemohla spolknout. Další dobrý nápad představují stany na hraní, v nichž se lstivá kočka může ukrýt nebo si v nich pěkně zdřímnout.

Jaké další hračky si můžete doma vyrobit z těch starých:

Doplňky ke škrabadlu

gray cat using a cat scratching post with a child's toy attached.

Vdechněte opotřebovanému škrabadlu pro kočky nový život užitím interaktivních závěsných hraček, jejichž cílem je zabavit malé děti a rozvíjet jejich motorické schopnosti. U koťat budou mít hračky stejný efekt. Připevněte hračku tak, aby byla kolmo ke škrabadlu, přivažte ji pevným provázkem a ustřihněte mu konec, aby nevyčuhoval a kočka ho neokusovala.

 

Hračka na provázku z fast foodu

Gray cat plays with a stuffed toy attached to string.

S největší pravděpodobností máte doma celou řadu malých plyšových zvířátek, které jste dostali jako dárek ve fast foodu. Místo abyste je někomu věnovali nebo prodali na bleším trhu, dejte je své čtyřnohé kamarádce. Připevněte plyšáka pevným provázkem ke konci dřevěné tyčky a můžete s kočičkou hodiny dovádět! Kromě toho můžete plyšáka použít místo hračky na provázku z obchodu. Kvůli přítomnosti provázku musíte ale kočku hlídat, když si hraje, a pak hračku uklidit mimo její dosah.

 

Kočičí hlavolam

Gray cat plays with children's blocks in a shoebox with holes cut out form the top.

Podomácku vyrobené kočičí hračky jako hlavolamy představují skvělý způsob, jak můžete využít hromadu různých dětských skládaček. Jak na to? Vylovte ze zákoutí domova velké díly plastové stavebnice (nepoužívejte dílky, které by se kočce vešly do tlamy). Dále budete potřebovat bytelnou kartonovou krabici od bot a řezák. Vyřízněte ve víku a po stranách krabice díry, jimiž kočka uvidí dovnitř na barevné díly stavebnice a jimiž prostrčí tlapku, aby je chytila. Víko krabice nijak nepřipevňujte, abyste mohli hračky uvnitř snadno vyměnit (opět dbejte na to, aby byly všechny hračky větší než tlama kočky a neobsahovaly materiály, které by mohly vašeho chlupáče ohrozit), a pro větší zábavu přisypejte trochu šanty kočičí.

Když vlastnoručně předěláte dětské hračky na překvapení pro kočku, zbavíte se vyřazeného haraburdí a dáte hračkám devět dalších životů.

Image source: Christine O'Brien

Contributor Bio

Christine O'Brien

Christine O'Brien

Christine O'Brien je spisovatelka, matka a letitá majitelka koček, jejíž dvě ruské modrooké vládnou domu. Její příspěvky se objevují také na Care.com, What to Expect a Fit Pregnancy, kde píše o domácích zvířatech, těhotenství a rodinném životě. Můžete ji také najít a sledovat na Instagramu a Twitteru @brovelliobrien.

Související výrobky