Na pláž se psem: Co byste neměli zapomenout doma?

Publikováno
$readingTime

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Plánujete vzít svého pejska k vodě a na pláž poprvé? Protože začíná krásné teplé počasí, těšíte se, že svého pejska vezmete k vodě – ale možná ještě nevíte, co vás čeká. Víte, že existují pláže, na které je psům vstup povolen, ale víte, jaká tam platí pravidla? 

Představa, že půjdete na pláž, kde pobyt psa nebude žádný problém, může i přesto vyvolávat nové otázky: Kam byste měli jít? Co byste si měli vzít s sebou? Projděte si tuto užitečnou příručku, která vám s plánováním pomůže.

Plánujte dopředu

German Shepherd running through shallow waves at the beachPláže, které můžete se svým psem navštívit, nebude až tak těžké najít, ale je potřeba některé věci lépe prošetřit. Řada pláží, na které mají psi přístup, má svá pravidla – od udržování psa na vodítku po vyhýbání se určitým oblastem. Pokud máte vybranou konkrétní pláž, zkuste ji najít online a seznamte se s pravidly předem. 

Pokud chcete svého psa nechat volně pobíhat, budete si muset najít pláž, kde je dovoleno nechat psy běhat volně bez vodítka. To může vyžadovat překonání delší vzdálenosti než jste předpokládali, takže podle toho bude potřeba cestu naplánovat – včetně přestávek během jízdy, aby si váš pes mohl ulevit a protáhnout nohy. Pokud cestujete daleko od domova, doporučujeme vám vyhledat si kontaktní informace na veterinární pohotovost nebo kliniku poblíž místa vašeho pobytu (pro případ, že by se váš chlupáč při pobytu na pláži dostal do potíží).


Co vzít s sebou

Pokud se chystáte na pláž, obvykle si zabalíte víc než jen své plavky. A pokud berete na pláž i svého psa, nebude to jinak. Níže naleznete seznam věcí, které byste měli mít s sebou, pokud chcete svému pejskovi zajistit bezpečný pobyt a připravit mu zábavný den, který pro něj bude skutečným relaxem:

 • Láhev s vodou
 • Miska na vodu
 • Slunečník nebo zástěna
 • Pelíšek pro každé počasí nebo psí deka
 • Ohrádka, ve které bude váš pes v bezpečí
 • Hodně ručníků
 • Opalovací krém pro psy
 • Záchranná plovací vesta pro psy s držadlem
 • Pytlíky na exkrementy
 • Krmivo a pamlsky
 • Plovoucí a voděodolné psí hračkys
 • Psí botičky pro ochranu tlapek před horkým pískem
 • Sluneční a ochranné brýle pro psy, které ochrání oči před sluncem a solí
 • Psí lékárnička
 • Voděodolný GPS lokátor, který lze připnout na obojek

Bezpečnost na pláži

Dog walking on the beach at sunset with owner in tow.Pokud jste novopečeným páníčkem nebo paničkou, nejspíš už víte, že psi se dostanou do problémů velmi snadno. Budete-li se řídit následujícími radami, můžete minimalizovat riziko, že se váš pes zraní nebo onemocní:

 • Předtím než vypustíte svého pejska na průzkum, ukliďte z pláže veškeré odpadky, které by se mohl pokusit sníst, nebo ostré předměty, jako jsou plechovky, rozbité láhve nebo mušle, které by mohly způsobit zranění.
 • Nenechte psa pít mořskou vodu. Pokud se vám zdá, že je váš pes horký nebo žíznivý, dejte mu dostatek vody k pití.
 • Chraňte ho před přehřátím, které by mohlo vést k vyčerpání organismu nebo mozkové mrtvici. Pokud pes začne lapat po dechu nebo působí unaveně, uložte ho do pelíšku nebo na deku ve stínu a dejte mu napít vody. Psa sledujte a pokud je apatický nebo dezorientovaný – nebo se pokud jeho dech neuklidní – kontaktujte okamžitě veterinární pohotovost. Někteří psi s krátkým čenichem nebo extrémně hustými chlupy, jako jsou buldoci a husky, budou potřebovat mimořádný dohled, aby se dobře chladili.
 • Botičky ochrání tlapky před popálením na horkém písku a tmavé ochranné brýle pro psy ochrání jejich oči před poškozením sluncem.
 • Ošetřete čenich, uši a všechny další oblasti s řidšími chlupy opalovacím krémem pro psy. Psi jsou náchylní ke spálení a vzniku rakoviny kůže stejně jako my. Nenechte světle zbarvené psy trávit příliš mnoho času na slunci, protože jejich srst neposkytuje dostatečnou ochranu.
 • Když si půjdou zaplavat nebo se zapojí do psích vodních sportů, oblečte jim záchrannou plovací vestu. Dokonce i ti nejlepší psí plavci se mohou unavit a dostat do potíží. Vesta s madlem na zádech usnadní v případě potřeby jeho vytažení na břeh. 
 • Ujistěte se, že při volném pobíhání má váš pes na krku obojek s jeho identifikací, včetně vašich kontaktních údajů. Zvažte připnutí voděodolného GPS lokátoru. To je důležité zejména u psů, kteří jsou zvědaví a zajímají je ostatní živočichové, jako racci nebo další psi na pláži. Pokud je váš pes stále ještě štěně a prochází výcvikem, budete ho muset držet na vodítku, aby neutíkal. Možná by bylo dobré počkat, až bude starší a vycvičený, aby si mohl pobyt na pláži skutečně a naplno užít.

Před odchodem domů věnujte chvilku omytí slané vody ze srsti. Předejdete tím svědění nebo olízání příliš velkého množství soli. Většina veřejných pláží nabízí možnost použití hadice nebo venkovní sprchy, ale buďte ohleduplní k lidem, kteří ji mohou používat. 

S takovou spoustou doporučení a povinností se může zdát, že příprava psa na pláž je tak náročná, že... se na pláž vůbec nedostanete. Ale jako správný páníček chcete udělat všechno pro to, aby byl pro vašeho psího mazlíčka první pobyt na pláži šťastný a nezapomenutelný. Jakmile budete připraveni, budete připraveni i na budoucí cesty. To znamená, že tyto spontánní dny s vaším chlupáčem na pláži se mohou stát letní tradicí.

Contributor Bio

Jean Marie Bauhaus

Jean Marie Bauhaus

Jean Marie Bauhaus je spisovatelkou a redaktorkou na volné noze a žije v Tulse v Oklahomě. Doma ve své kanceláři, kde jí dělá společnost několik chlupáčů, často píše o domácích mazlíčcích a jejich zdraví.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ VÝROBKY

 • HILL'S SCIENCE PLAN Adult Dog Food with Beef

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Delicious Beef je vytvořeno k podpoře svaloviny a zdraví životně důležitých orgánů. S přídavkem klinicky ověřených antioxidantů a omega-3 mastných kyselin.<br>.
 • HILL'S SCIENCE PLAN Canine Adult with Chicken

  <br>Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Chicken je vytvořeno k podpoře svaloviny a zdraví životně důležitých orgánů. S přídavkem klinicky ověřených antioxidantů a omega-3 mastných kyselin.<br>.
 • HILL'S SCIENCE PLAN Medium Adult Dog Food with Chicken

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Advanced Fitness™ kuře je vytvořeno k podpoře svaloviny a životně důležitých orgánů. S přídavkem klinicky ověřených antioxidantů, kvalitních bílkovin a omega-3 mastných kyselin.
 • Hill's® Science Diet® Adult Perfect Weight Chicken & Vegetable Entrée dog food

  <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Perfect Weight má unikátní směs ingrediencí a nízký obsah tuku. Krmivo pro dosažení zdravé váhy vašeho psa a jeho delší život.