Jedeme se psem k veterináři  

Publikováno
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Může jít o pravidelnou prohlídku, očkování nebo návštěvu kvůli nemoci či poranění Vašeho psa, ale tak jako tak s ním budete muset jednou k veterináři zajít.

Cesta k veterináři může být pro Vašeho psa stresujícím zážitkem. Čeká jej spousta cizích věcí, pachů, zvuků, lidí a zvířat. Existuje však pár věcí, které můžete udělat, abyste Vy i Váš pes prožili návštěvu veterinární ordinace v klidu a bez stresu.

Před cestou k veterináři určitě psa dobře vyvenčete. Bude tak mít šanci vymočit se a sníží se pravděpodobnost této nepříjemnosti v ordinaci veterináře. Pokud jste se psem cvičili, bude rovněž klidnější a hodnější.

Použijte přenosku

Máte-li malého psa, zvažte jeho převoz v přenosce, přestože se obvykle na vodítku umí hezky chovat. Přenoska zajistí, že pes ze strachu nikoho nepokouše, nepoškrábe a nepokusí se utéct. Ochrání také Vašeho psa před jinými podrážděnými zvířaty na veterinární klinice. A koneckonců, pokud je Váš pes nemocný nebo kulhá, přenoska pro něj bude pohodlnější.

Pokud se tedy pro přenosku rozhodnete, její dno něčím vystelte. Ideální bude Vaše staré oblečení, ze kterého pes ucítí Váš pach. Spojí si jej s bezpečím a pohodlím, takže když Vás ucítí tak blízko u sebe, bude se cítit lépe.

Při čekání v čekárně psa uklidňujte a mějte jej pod kontrolou. Přestože může mít z přítomnosti ostatních zvířat radost, bude nejlepší, když si jej podržíte na klíně nebo po svém boku. Věnujte svému psovi spoustu fyzické pozornosti a jemně k němu mluvte, aby se cítil uvolněně.

Zeptejte se, zda můžete nějak pomoci

Když přijde Váš pes na řadu, zeptejte se svého veterináře, zda mu můžete pomoci s přidržením svého psa. Veterináři a veterinární sestry mají s držením nervózních a vystrašených zvířat spoustu zkušeností a ví, jak postupovat, aby se nezranili ani oni sami, ani Váš pes. Nemusíte se tedy obávat, Váš pes bude v dobrých rukou.

Ve veterinárních klinikách a nemocnicích může být velmi rušno. Pokud si chcete se svým veterinářem o Vašem psovi popovídat déle, počítejte s tím dopředu. Pokud je to možné, objednejte se na delší schůzku nebo nechoďte v nejrušnějších hodinách. Veterinární kliniky mají obvykle nejvíce napilno brzy ráno nebo v podvečer, kdy lidé nejsou v práci.

K veterináři se svým psem choďte pravidelně na kontroly a vážení. Nejen, že si tím pes zvykne na návštěvy ordinace, ale veterinář také Vašeho psa lépe pozná! A čím častěji jej uvidí, tím lépe bude schopen řešit jeho problémy.

Související články

Související výrobky