Krmení pro koťata: Jak na to

Publikováno
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

 

Kitten Image

Když si přinesete kotě poprvé domů, je nejlepší krmit ho krmivem, na které je zvyklé. Ne všechna krmiva jsou stejná – například některá mají kvalitnější složení než jiná. To je důvod, proč můžete chtít změnit krmivo, třeba na základě doporučení Vašeho veterináře. Změnu je potřeba provést v průběhu 5 až 7 dní; veterinář Vám poradí jak na to. Míchejte nové krmivo do obvyklého krmení a postupně zvyšujte množství, dokud nebude v misce kotěte jen nové krmivo.

Jak jistě chápete, žaludek kotěte je malinký, takže bude potřeba začít s malými, ale častými dávkami. To znamená dávat čerstvé krmivo do umyté misky 4 krát denně do jeho 6-ti měsíců.

 

Vybírejte pečlivě

„Kompletní krmivo“ pro koťata poskytuje všechny vitamímy a minerály, které potřebuje Vaše kotě ve snadno servírovatelné formě, jako je suché krmivo, nebo mokré v plechovkách nebo kapsičkách. Pokud si nejste jisti, které krmivo pořídit, zeptejte se svého veterináře na radu ohledně toho, které krmivo je nejlepší pro Vašeho miláčka. Ať už vyberete jakékoliv krmivo, držte se návodu na dávkování uvedeného na obalu a dávejte pozor, abyste Vaše kotě nepřekrmovali.

 

Kotě a žízeň

 Věřte nebo ne, koťata nepotřebují mléko. A u některých koček může „kravské“ mléko dokonce způsobit průjem. Pokud chcete dát kotěti nějaké mléko, můžete mu dát speciálně připravené mléko pro kočky. Nicméně se ujistěte, že má kotě pořád misku čerstvé čisté vody.

Pokud zjistíte, že kotě dostatečně nepije, může to být tím, že může ve vodě cítit chemikálie, takže mu dejte raději vodu z lahve. Některé kočky upřednostňují pití z tekoucích vodních zdrojů, jako jsou fontány nebo kapající kohoutek, takže jim můžete koupit vodní fontánu určenou speciálně pro kočky. A nezapomeňte, že pokud kotě jí suché křupavé krmivo, je nezbytné dát jí dostatek vody.

 

Nebojte se, občasná nevolnost je normální

Pokud má Vaše kotě menší zažívací problémy, nebo potřebuje vyloučit trichobezoáry, vyvolá si zvracení tím, že jí trávu. Je to zcela přirozené a není důvod k obavám. Ale pokud zvracení přetrvává a objeví se další příznaky, je potřeba poradit se s veterinářem.

Související články

Související výrobky