Návrat do školy bez stresu: Vytvořte pejskovi zábavno rutinu

Publikováno
$readingTime

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Zde uvádíme několik skvělých tipů pro navykání psa při přechodu z letní zábavy na serióznější školní aktivity – usnadní život vám i vašemu čtyřnohému parťákovi. Tyto tipy lze využít pro každou změnu režimu, například při změně pracovní doby, seznamování se s novým členem rodiny nebo během dovolené.

 • Zaveďte režim, který funguje pro každého – a dodržujte ho! Psi i děti ocení možnost předvídání, takže zajistěte, aby se ranní a večerní režimy příliš neměnily. To všichni ocení. Všechny děti mohou mít povinnosti odpovídající jejich věku a je vhodné je stále zapojovat.
 • Propracujte se k pravidelnému režimu. Příliš náhlým změnám se těžko přizpůsobuje, což platí zejména u psů. Může se jednat o praktické záležitosti (jako je čas venčení) anebo méně konkrétní situace, kdy pes začne být nervózní, když jsou členové jeho rodiny příliš dlouho pryč. Pokud si nastavíte tento školní režim pomalu a včas, pomůže vám to zajistit, že změna bude přijata mnohem příznivěji.
 • Zaměstnaný pes je šťastný pes: vezměte svého věrného psího společníka s sebou, kdykoli je to možné! Psi si ze všeho nejvíce přejí trávit svůj čas s rodinou, takže pokud se váš pes chová přátelsky na veřejnosti, není důvod ho nechávat čekat doma. Vždyť jste ho učili chování na veřejnosti, už když byl malé štěňátko. Fotbalový trénink, cesta do parku po škole a další aktivity by se mohly vašemu chlupáčovi líbit a umožní mu cítit se více zapojený do dění v rodině. Pokud si předem zjistíte, v jakých zařízeních jsou psi vítáni, vyhnete se případným překvapením. Do tašky přidejte nějakou kousací hračku a přenosnou misku na vodu pro případ, že se trénink trochu protáhne.
 • Udělejte z domácnosti zábavnější místo pro svého psa! Poté, co si během léta psi hrají celý den se svými nejlepšími kamarády, jsou najednou po zahájení školního roku „odloženi“ a ponecháni doma (tak to mohou skutečně vnímat). Udělejte jim z takového čekání zábavu – ukryjte v domácnosti pamlsky nebo speciální hračky určené pro chvilky o samotě a nechte je psy hledat. Hračky určené pro tuto příležitost jindy schovejte, aby zůstaly pro psy neobvyklé.
 • Pobízejte děti, aby si s pejskem hrály. Naučte své děti nějaké jednoduché hry, které se svým psem mohou hrát (například na schovávanou, překážkovou dráhu nebo aportování). Pokud je zaměstnáte a udržíte aktivní, pomůžete psům překonat denní nudu. Hrajte si se svým psem hned, jak přijdete domů. Váš pes se bude cítit doceněný.

"Zde uvádíme několik skvělých nápadů, jak svému psovi usnadnit přechod na režim, kdy se chodí do školy. Buďte kreativní a zapojte všechny členy rodiny – zejména děti, které budou mít spoustu výborných nápadů – a vytvořte si vlastní seznam nových metod, jak psovi pomoci se s přechodem na nový režim vyrovnat.

 

Podělte se s námi o své nápady na Facebooku a Instagramu – budeme rádi, když nám dáte vědět!"

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ VÝROBKY

 • HILL'S SCIENCE PLAN Adult Dog Food with Beef

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Delicious Beef je vytvořeno k podpoře svaloviny a zdraví životně důležitých orgánů. S přídavkem klinicky ověřených antioxidantů a omega-3 mastných kyselin.<br>.
 • HILL'S SCIENCE PLAN Canine Adult with Chicken

  <br>Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Chicken je vytvořeno k podpoře svaloviny a zdraví životně důležitých orgánů. S přídavkem klinicky ověřených antioxidantů a omega-3 mastných kyselin.<br>.
 • HILL'S SCIENCE PLAN Medium Adult Dog Food with Chicken

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Advanced Fitness™ kuře je vytvořeno k podpoře svaloviny a životně důležitých orgánů. S přídavkem klinicky ověřených antioxidantů, kvalitních bílkovin a omega-3 mastných kyselin.
 • Hill's® Science Diet® Adult Perfect Weight Chicken & Vegetable Entrée dog food

  <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Perfect Weight má unikátní směs ingrediencí a nízký obsah tuku. Krmivo pro dosažení zdravé váhy vašeho psa a jeho delší život.