Přivítejte Nový rok následujícími předsevzetími pro vaše zvíře

Na konci kalendářního roku přivítají mnozí lidé nový rok tím, že si sepíší seznam věcí, se kterými by chtěli začít (nebo přestat), aby byli v budoucnu zdravější a šťastnější. Proč nezapojit do novoročních předsevzetí i své zvíře?

Novoroční předsevzetí pro zvířata jsou skvělým způsobem jak zajistit, že dodržíte i vlastní předsevzetí. Kdo jiný než váš pes vám může ráno pomoci vylézt z postele kvůli brzké ranní procházce? A kdo jiný než vaše kočka vám bude společníkem při osvěžující odpolední siestě?

Zde je několik způsobů, jak zajistit sobě i svému zvířeti šťastných dvanáct měsíců ve zdraví - a nejen to!

Fyzická aktivita

Více pohybu je na předních příčkách mnoha seznamů novoročních předsevzetí a mělo by tomu tak být i u zvířat. Procházky se psem (i s kočkou) jsou prospěšné v mnoha věcech, například pomáhají s trávením a podporují pohyblivost. Je pravděpodobnější, že předsevzetí dodržíte, když na to nebudete sami. Pokud běhání neodpovídá vaší rychlosti, pomalé procházky mohou být stejně tak dobré. Zvolte si takovou rychlost, která nejlépe vyhovuje vám i vašemu zvířeti. Vyzkoušejte nový park, stezku nebo ulici. Pokud s vámi váš chlupáč bydlí v domě, hýbejte se spolu díky hraní na honěnou, na schovávanou nebo mu házejte hračky, aby vám je nosil zpět. Vyrobte si vlastní zábavné hračky pro kočku, které vaši kočku zabaví a zároveň pomohou rozvíjet její motorické schopnosti.

Jezte zdravě

Zdravější stravování je další oblíbenou položkou na tomto seznamu a také z něj často jako první vypadne. Není žádným tajemstvím, že zdravé jídlo je pro vás dobré, ale nezapomeňte také na své zvíře a na jeho stravu. Nedávejte svému psovi nebo své kočce zbytky od stolu, protože i malá troška může hodně znamenat a to, co je pro vás malá svačinka, může pro zvíře představovat celé jedno jídlo.

Než ale od základu změníte stravu svého zvířete, poraďte se s veterinářem, protože různá zvířata mají různé potřeby. Také mají své zvyky, proto nemusí přecházení na nové krmivo u psa nebo kočky proběhnout vždy bez problémů. Buďte ale trpěliví, stejně jako u změny vlastních stravovacích návyků.

Uvolněte se

Když budete svého psa nebo svou kočku hladit, můžete tím snížit svůj krevní tlak i úroveň stresu. Věděli jste ale, že někdy může stres omezit i pouhý pohled na zvíře? " Vůbec se ho nemusíte dotknout. Stačí se dívat," tvrdí Vetstreet. " Pozorování rybiček v akváriu má stejný efekt." Jestli jste někdy pocítili příval lásky při pozorování vaší kočky, jak si spokojeně leží na oblíbeném místě, jistě víte, jak silný to může být pocit, prostě jen být poblíž zvířat.

Také můžete do běžné každodenní péče o zvíře zapojit mindfulness (uvědomování si přítomného okamžiku). Až se příště váš pes zastaví, aby si očichal květiny, místo popohánění se zhluboka nadechněte, zacvičte pozdrav slunci a na chvíli se ponořte se do hlubokého ticha.

Poznávejte nové lidi (a zvířata)

Pokud jste vy i vaše zvíře spíše domácí povahy, přidejte si na seznam předsevzetí pro vaše zvíře položku "poznat nové přátele!" Zvířata jsou skvělým prostředkem, jak rozšířit svou síť sociálních kontaktů, protože s ostatními milovníky zvířat máte společná témata.

Potřebujete motivaci pro chození ven? Začněte chodit. Jak je uvedeno výše, chození má řadu zdravotních přínosů pro vás i vaše zvíře, ale zároveň je skvělé také pro váš sociální život. Zvíře je výborným tématem pro navázání rozhovoru a to i když si jdete jen na druhý konec ulice pro kávu. Také se můžete informovat v místním útulku, zda pořádá benefiční akce, jako jsou akce spojené s venčením psů. Poznáte u toho nové lidi, váš pes bude mít příležitost k socializaci a zároveň přispějete na dobročinný účel.

Naučte se něco nového

Nový rok je vhodná chvíle pro závazek naučit se něco nového a do tohoto předsevzetí můžete zapojit také svého psa či svou kočku. Když si vyhradíte čas a úsilí na naučení se nové dovednosti, můžete toho využít a zároveň naučit i své zvíře novému povelu nebo novému kousku. Pokud se rozhodnete, že se zapíšete na nějaký kurz jako například kurz fotografie, zvažte, že i své zvíře přihlásíte na výcvikový kurz. I když máte starší zvíře, neznamená to, že se nemůže naučit novým kouskům. Když budete mít předsevzetí naučit vaše zvíře něčemu novému, pomůže vám to také udržet si motivaci a postupně budovat vaše nové dovednosti.

Novoroční předsevzetí se vždy lépe dodržují, když máte k dispozici podporu, která vám dodává motivaci. Nikdo nikdy neřekl, že se musí jednat o člověka. Když do předsevzetí zapojíte svého psa nebo kočku, je to skvělý způsob jak sledovat přibližování se vytouženému cíli u vás obou. Hodně štěstí při plnění všech novoročních předsevzetí tento rok i všechny roky následující.

O autorce

Christine O'Brien

Christine O'Brien

Christine O'Brien je spisovatelka, matka a dlouholetá panička, jejíž dvě ruské modré kočky doma vládnou. Práci Christine O'Brien najdete také na portálech What to Expect v rubrice Word of Mom, xoJane, Fit Pregnancy a Care.com, kam píše příspěvky o domácích mazlíčcích a rodinném životě. Můžete ji také najít a sledovat na Instagramu a Twitteru pod jménem @brovelliobrien

 

Péče o Vašeho mazlíčka

ČLÁNKY A NÁSTROJE

Péče o mazlíčky