Důvody, proč vaše kočka po jídle zvrací

Published by
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Může za to nové krmivo. Říkají někteří majitelé koček, když ho kočka okamžitě poté, co ho sežrala, vyvrátí. Toto spojení se jeví jako logické, ale další faktory mohou poukazovat na jinou příčinu zakořeněnou v chování.majitel objímá kočku

Regurgitace

Regurgitace, neboli vyloučení požité potravy tlamou může nastat, pokud vaší kočce opravdu chutná nové krmení nebo když při jídle soutěží s jinými mazlíčky. Stane se toto: kočka žere tak rychle, že polyká krmivo bez žvýkání a s ním polyká také hodně vzduchu. Velké kusy žrádla a vzduch v žaludku se pravděpodobně vrátí zpět. Pokud vaše kočka zvrací celé granule krátce po jídle, je pravděpodobné, že na vině je právě regurgitace.

Co dělat

Máte-li podezření, že vaše kočka žere příliš rychle a pak zvrací, podnikněte následující kroky pro zmírnění rizika.

 1. Dávejte jí menší dávky častěji, dokud nezaznamenáte, že žere pomaleji.
 2. Nepoužívejte hlubokou misku, ale raději dejte krmivo na široký, rovný povrch, například na pečicí plech. Granule pak budou více rozprostřeny a kočce potrvá déle, než je sežere. Také nebude krmivo hltat.

Přechod

Příliš rychlý přechod na nové krmivo také může vyvolat u vaší kočky zvracení. Míchejte zvyšující se podíl nového krmiva se snižujícím se podílem starého krmiva v průběhu sedmi dnů, aby byl přechod postupný.

Pokud vám připadá, že vaší kočce po jídle není dobře nebo zvrací intenzivně nebo neustále, okamžitě navštivte svého veterináře. Vždy je dobré poradit se s veterinářem, pokud se chystáte změnit krmivo.

Související články

 • Suchá kůže u kočky: Tipy a rady

  Seznamte se s příznaky příliš suché kůže u koček. Odhalte možné příčiny podrážděné kůže u vaší kočky. Tipy, jak na suchou kůži u koček.
 • Tipy pro podávání pilulek a léků vaší kočce

  Účinné tipy a triky, jak podávat vaší kočce různé léky. Navíc nejlepší způsoby, jak zacházet s injekcemi, očními a ušními kapkami.
 • Březost koček  

  154502253 Puppy, kitten and pet dieting, cat nutrition and dog nutrition information from Hill's Pet
 • Co u koček způsobuje přibírání na váze?

  154502253 Kočkám s nadváhou hrozí vyšší riziko, že se u nich vyskytnou některá závažná onemocnění. Přibývání na váze znamená nárůst tělesného tuku a obvykle je důsledkem toho, že kočka příliš mnoho jí a málo cvičí.

Související výrobky