Důvody, proč vaše kočka po jídle zvrací

Published by
min čtení

Může za to nové krmivo. Říkají někteří majitelé koček, když ho kočka okamžitě poté, co ho sežrala, vyvrátí. Toto spojení se jeví jako logické, ale další faktory mohou poukazovat na jinou příčinu zakořeněnou v chování.

Regurgitace

Regurgitace, neboli vyloučení požité potravy tlamou může nastat, pokud vaší kočce opravdu chutná nové krmení nebo když při jídle soutěží s jinými mazlíčky. Stane se toto: kočka žere tak rychle, že polyká krmivo bez žvýkání a s ním polyká také hodně vzduchu. Velké kusy žrádla a vzduch v žaludku se pravděpodobně vrátí zpět. Pokud vaše kočka zvrací celé granule krátce po jídle, je pravděpodobné, že na vině je právě regurgitace.

Co dělat

Máte-li podezření, že vaše kočka žere příliš rychle a pak zvrací, podnikněte následující kroky pro zmírnění rizika.

 1. Dávejte jí menší dávky častěji, dokud nezaznamenáte, že žere pomaleji.
 2. Nepoužívejte hlubokou misku, ale raději dejte krmivo na široký, rovný povrch, například na pečicí plech. Granule pak budou více rozprostřeny a kočce potrvá déle, než je sežere. Také nebude krmivo hltat.

Přechod

Příliš rychlý přechod na nové krmivo také může vyvolat u vaší kočky zvracení. Míchejte zvyšující se podíl nového krmiva se snižujícím se podílem starého krmiva v průběhu sedmi dnů, aby byl přechod postupný.

Pokud vám připadá, že vaší kočce po jídle není dobře nebo zvrací intenzivně nebo neustále, okamžitě navštivte svého veterináře. Vždy je dobré poradit se s veterinářem, pokud se chystáte změnit krmivo.

Související články

Související výrobky

 • Hill's® Prescription Diet® j/d® Feline

  <p>Hill's™ <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> Feline j/d™ je klinicky ověřené krmivo, které již za 28 dní zlepšuje pohyblivost koček díky vyváženému poměru živin, DHA (speciální omega-3 mastná kyselina) a celkovému množství omega-3 mastných kyselin. </p>
 • Hill's® Prescription Diet® r/d® Feline

  Konzerva <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> Feline r/d™ s mletými játry byla vytvořena speciálně pro regulaci hmotnosti koček.
 • Hill's™ Prescription Diet™ Metabolic Feline Chicken

  <ul><li>Redukce váhy bez strádání – 81 % koček zhublo v domácích podmínkách za 2 měsíce, 89 % koček program ke snížení hmotnosti dokončilo.<br></li><li>Není nutné porce přesně odměřovat.</li><li>Klinický prokázáno, že díky krmivu kočka po ukončení procesu hubnutí váhu znovu nenabere.</li><li>Odměňte svou kočku lahodnými pamlsky - jedná se o doplněk stravy, který přispívá k úbytku hmotnosti u dospělých koček.</li></ul>
 • Hill's PRESCRIPTION DIET k/d Cat Food with Chicken

  Krmivo Hill's™ <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> Feline k/d™ pomáhá prodlužovat život a výrazně zlepšuje kvalitu života koček s onemocněním ledvin tím, že zpomaluje progresi a míru klinických příznaků.