Dárky pro kočky: Potěšte je nejen o Vánocích

Published by
min read

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Každý si rád občas dopřeje nějakou tu dobrotu – a zejména teď, když se blíží Vánoce. Přestože by vás mohlo svádět dávat vašim kočkám zbytky od stolu, mnoho oblíbených vánočních pochoutek pro ně může být ve skutečnosti nebezpečných. Ačkoli vám plátek kuřecího masa nemusí připadat jako nadměrné množství, pro kočku je to stejné množství jako sedm plátků snědených člověkem!

Dávat nebo nedávat dobroty?

Některé kočky umí velmi dobře žebrat o potravu a chovat se, jako by nežraly celé dny! Avšak vše, co obvykle chtějí, je jen vaše pozornost, nikoli kousek vašeho slavnostního jídla. Takže se zkuste s vaší kočkou namísto krmení pomazlit nebo si s ní pohrát. Pokud budete svému mazlíčkovi dávat zbytky od stolu, podporujete tím její špatné návyky. A muset neustále odhánět kočku ze stolu, zejména když přijde návštěva, může být velmi nepříjemné. Důležitější však je, že krmení lidskými potravinami obecně může mít nepříznivý vliv na zdraví vaší kočky. Proto se nebojte požádat své hosty, aby vaši kočku nekrmili jídlem od stolu nebo aby jí nedávali špatné druhy dobrot, i když to mohou myslet dobře.

Některé zbytky od stolu jsou pro kočky dokonce toxické

Pokud své kočce umožníte žrát přílišné množství vydatného krmiva nebo jí budete dávat lidské dobroty, můžete tím narušit její trávicí systém. Například cibule, česnek a některé druhy kořenové zeleniny obsahují látky, které mohou být pro kočky toxické a mohou způsobit určitou formu anémie. Pamatujte, že byste nejen neměli krmit svou kočku těmito druhy zeleniny v syrové podobě, ale i šťávy nebo omáčky na pokrmech mohou rovněž obsahovat tyto složky.

Čokoláda obsahuje látku zvanou theobromin, která je pro kočky jedovatá. Nachází se ve stejné třídě drog jako kofein a může mít vliv na nervový systém, krevní tlak a trávení. Kromě toho bylo zjištěno, že i hrozny a rozinky jsou pro domácí mazlíčky toxické, a proto byste se jim měli také vyhnout.

Ačkoli mléko není pro kočky obecně toxické, mnoho koček trpí nesnášenlivostí laktózy, takže v důsledku pití mléka u nich může docházet k zvracení, průjmu a žaludečním potížím.

Správná výživa ve správném množství

Často se cítíme provinile za to, že jsme si během svátečního období dopřávali vydatné pokrmy, avšak naši mazlíčci by nás neměli následovat. Překrmování vaší kočky nebo podávání nezdravých pochutin o Vánocích může přispět k nárůstu její hmotnosti, což může mít za následek vyšší riziko vzniku vážného onemocnění, jako je cukrovka, artritida nebo srdeční problémy.

Navíc vzhledem k velkému počtu osob nacházejících se v domácnosti mohou být Vánoce pro kočky opravdu stresující. Pokud chcete minimalizovat narušení každodenního života vaší kočky v tomto období, dodržujte běžné zvyklosti a dbejte na přesně vyváženou výživu, jakou nabízí například Hill's Science Plan. Granule Hill's Science Plan představují rovněž pochoutku, která je pro ni navíc mnohem prospěšnější. Kočku můžete také odměnit střídáním podávaného krmiva, tedy kombinováním mokrého a suchého krmiva a občasnou změnou příchuti. Dodržujte však doporučené denní dávky krmiva. Nabídka krmiv Hill's Science Plan obsahuje chutné druhy, které jsou speciálně přizpůsobeny individuálním potřebám vaší kočky. Pokud si je vaše kočka neoblíbí, vrátíme vám vaše peníze zpět – na to se můžete spolehnout!

Dávat nebo nedávat dobroty?

Related Articles

Related products