Krmivo pro vybíravou kočku

Publikováno
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Pokud je Vaše kočka vybíravá v jídle, není to nic nenormálního, protože kočky jsou svou vybíravostí proslulé. Toto chování však v drtivé většině případů není vrozené, ale naučené.

Můžete snadno podlehnout představě, že kočka vyžaduje pestřejší stravu, ve skutečnosti se však bude klidně živit každý den stejným krmivem, pokud bude mít dostatečné výživové hodnoty.

Hlavně pomalu

Co Vám připadá jako vybíravost, může být ve skutečnosti pouze přirozená vlastnost Vaší kočky dělat všechno pěkně pomalu. Mnohé kočky si krmivo vychutnávají a pomalu je uždibují po malých kousíčcích. Že vaše kočka nespořádá svou misku na posezení, ještě neznamená, že jí krmivo nechutná.

Moje kočka žere příliš málo

Kočka se může vyhýbat svému krmivu, protože dostává pamlsky od někoho jiného. Pokud svou kočku často odměňujete pochoutkami nebo ji krmíte zbytky od stolu, měli byste s tím přestat. Bude jí to chvíli vadit, ale nakonec se smíří s tím, že jedinou potravu najde ve své misce.

Pokuste se také zjistit, zda kočku nekrmí někdo jiný – buď ve Vaší domácnosti, nebo v sousedství. Ke změně návyků příjmu krmiva stačí, aby kočku rozmazloval jeden člověk.

Pokud jste zkoušeli kočce podávat různé krmivo, když byla ještě kotě, abyste zjistili, které jí nejlépe vyhovuje, může se stát, že to bude v dospělosti považovat za normální. Otevíráte-li při každém jídle různé plechovky krmiva a pokoušíte se kočku přesvědčit, aby vůbec něco snědla, znamená to, že si Vás kočka vycvičila.

Naštěstí existuje velmi efektivní způsob, jak kočku naučit, aby žrala pouze to, co chcete:

  • Nechte krmivo, které má kočka sežrat, v misce půl hodiny.
  • Pokud je nesežere, zase jí je odeberte.
  • Tento postup opakujte, dokud krmivo nezačne žrát.

Po jednom či dvou dnech tohoto cvičení se může kočka začít mňoukáním dožadovat dalších pamlsků. Vy se však nesmíte vzdát. Vaše kočka nehladoví, pouze využívá svůj šarm, aby získala, co chce. V loudění může pokračovat až několik týdnů, ale výše popsaný postup její vybíravost v jídle rychle vyléčí.

Přechod na nové krmivo

Na nové krmivo byste měli kočku zvykat postupně. Začněte smícháním malého množství nového krmiva s krmivem, na které je zvyklá, a postupně jeho objem zvyšujte, až staré krmivo zcela nahradí.

Kdy volat veterináře

Pokud Vaše kočka začne být zničehonic velmi vybíravá, aniž by se tak chovala předtím, nebo začne hubnout, měli byste o tom pohovořit s veterinářem. Toto chování může být projevem nějakého zdravotního problému, například potíží se zuby, zažívacích potíží nebo trichobezoárů.

Související články

Související výrobky