10 zábavných způsobů, jak kočky probouzí své majitele

Publikováno
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Jakmile do vašeho života vstoupí kočka, toto přítulné stvoření vám do domova vnese nepřekonatelné množství radosti. Do nekonečna vás bude bavit všemi těmi legračními věcmi, které kočky dělají, mějte však na paměti, že kočka je velmi inteligentní – přesně ví, co chce a jak to získat. To platí zejména, pokud jde o kočky, které probouzí své majitele.

Krom jiného se nezastaví před ničím, aby vás dostaly z postele. Ať už je pozdě v noci nebo brzy ráno, neváhají použít jeden i více z těchto deseti zábavných způsobů, jak vás probudit ze snu.

1. Škrábání a tahání za přikrývku

Vaše kočka miluje vyhřátou, útulnou postel zdobenou měkkými prostěradly, hřejivými přikrývkami a naducanými polštáři... Tedy dokud si neusmyslí, že je připravena vstávat. V tu chvíli popadne za přikrývku a stáhne ji rovnou z postele, zatímco si drápky škrábe o prostěradlo. Většinou to vaše kočka dělá, aby měla postel sama pro sebe, nebo protože chce, abyste jí donesli snídani.


2. Hlasité mňoukání

Toto je jeden z nejstarších kočičích triků, který vás zaručeně dostane z postele (a kočka si toho je dobře vědoma). Existují různé druhy kočičího mňoukání, která mají různý význam, a dokonce i to nejmenší kotě využívá tuto schopnost k probuzení svého majitele kvůli jídlu, zábavě nebo kvůli vyhřátému místečku na matraci. Může to být roztomilé, když jste vzhůru, ale tuto bitvu nelze vyhrát, pokud se snažíte spát.


3. Hlazení obličeje

Další časem prověřená metoda, kterou kočka používá k probuzení spících majitelů. Kočky obvykle používají jemné, ale vytrvalé poplácávání, a jediná malá tlapka dokáže probudit i z toho nejhlubšího spánku jednoduše proto, že kočka je schopna vytrvat, dokud neotevřete oči.


4. Žvýkání a tahání za vlasy

Někdy se kočky, které se snaží svého majitele probudit a které opravdu něco chtějí, musí uchýlit k méně obvyklým metodám. Toto je velmi účinný trik, pokud máte dlouhé vlasy, za které může váš chlupatý člen rodiny zatahat, jako by právě zajal svou kořist.


5. „Hnětení“ nohou

Kočky nemají žádné osobní hranice (tedy dokud se nestáhnou do svého úkrytu, když se cizí osoba dostane příliš blízko). Bude se po vás procházet nahoru a dolů, šlapat vám po nohách nebo dokonce po břiše, dokud se jí bude chtít. Je to vlastně milé gesto: kočky to dělají, aby se uklidnily. Ale pokud je to doprovázeno neklidným chozením okolo anebo neustálým mňoukáním, Almanach starého farmáře říká, že kočka pravděpodobně něco chce.


6. Okusování prstů na nohou

Nejde úplně o kousání, ale jemné okusování prstů na nohou a chodidel způsobuje tolik nepohodlí, že vás vzbudí ze sna a přiměje vás věnovat se potřebám vašeho neposedného kamaráda. Jemné, i když hravé kousání, je znakem toho, že vaše kočka to myslí vážně a „ne“ nepokládá za odpověď.


7. Shazování věcí z nábytku

Pokud všechny věci doma nepřišroubujete, vaše kočka to bude dělat znovu a znovu. Proč? Protože to funguje. Ať už se jedná o knihu, pero nebo dálkový ovladač, vaše kočka si vždycky něco najde a shodí to na zem. A vy to uslyšíte, bez ohledu na to, kde v domě to spadne. To je ale intrikánka, pomyslíte si. Ale získala vaši pozornost – mise splněna.


8. Ožužlávání elektrických šňůr

Jste na sebe hrdí, že jste z nočního stolku nebo prádelníku odstranili veškerá potenciální nebezpečí, ale vaši kočku to příliš neohromilo. Vaše kočka si najde jiný způsob, jak vás z hlubokého spánku probrat. Neustálé klepání, jak vaše kočka šťouchá do budíku nebo klepe kabelem stolní lampy proti zdi? Během dne je to zdánlivě neškodný zvuk, ale zaručeně vás přivede k šílenství, když se právě snažíte usnout.


9. Nošení plyšáků do postele

Vaše kočička je od přírody lovcem a její instinkt se pravděpodobně projeví za úsvitu, když vám ještě zbývá pár hodin spánku. Pocítí naléhavou potřebu vám svou „kořist“ přinést ukázat a nepřestane výt, dokud se neprobudíte a nepochválíte ji za službu, kterou vám právě prokázala.


10. Hypnotický pohled

Dalším jedinečným zvykem vašeho nočního spolubydlícího je upřený hypnotický pohled na vás bez zjevného důvodu. Otevřít oči a zjistit, že vaše kočička sedí jen pár centimetrů od vašeho obličeje a zírá na vás, není zrovna příjemné probuzení. Jak dlouho na vás asi zírala? Nejlepší je vstát z postele a neptat se.

Zábavné věci, které kočky dělají, aby vás probudily, nemusí být zrovna zábavné, pokud máte právě půlnoc. Ale tyto chytré a kreativní metody vašeho chlupatého člena rodiny ukazují, kolik ohleduplnosti a lásky k vám kočka cítí.

Contributor Bio

Christine O'Brien

Christine O'Brien

Christine O'Brien je spisovatelka, máma a dlouholetá kočičí milovnice, jejíž domácnosti vládnou dvě ruské modré kočky. Její práce se také objevují na stránkách What to Expect, xoJane, Fit Pregnancy, Care.com a v rádiovém pořadu Word of Mom. Najděte ji a sledujte na Instagramu a Twitteru @brovelliobrien

 

SOUVISEJÍCÍ VÝROBKY