Hraní s kočkou za hubičku: 7 her zcela zdarma

Published by
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Hraní je pro zdraví vaší kočky zcela nezbytné. Potřebuje stimulující prostředí, aby byla aktivní duševně i fyzicky.

Kočičí hračky vás nemusejí nic stát. Téměř cokoli vaší chlupaté společnici poslouží jako levná hračka. Kočky se totiž dokážou radovat z kartonových krabic, pohozených novin i kostek ledu.

Aby si to ale opravdu užila, potřebuje vás jako parťáka! Rozhlédněte se po domě, s čím by se dalo hrát, a použijte svou představivost. Hry, které vymyslíte, vás nebudou stát ani korunu!

Sedm nápadů, jak si s kočkou můžete pohrát:

1. Kořist pod dekou

Kočky jsou vášniví „lovci“. Jako kořist poslouží vaše ruka, kterou pomalu zasunete pod deku. Než se nadějete, kočka po ní skočí. Pokud vytasí drápy, nemusí tenká deka vaše prsty ochránit před škrábanci. V případě potřeby použijte plyšáka nebo jinou kořist, abyste si prsty před svou nelítostnou šelmou chránili.

2. Házejte zmačkané papíry

Ještě ty letáky nevyhazujte. Zmačkejte je a házejte před kočku. Nejspíš je začne kutálet a pronásledovat po podlaze. Může vás překvapit a přinést papír zpátky, abyste ho házeli znovu a znovu.Calico cat with intense yellow eyes peering out of a brown paper bag.

3. Ať si kočka „přečte“ noviny

Podobně jako pod deku můžete schovat kořist pod noviny (lžíci, tužku nebo špejli). Kočka nedokáže potlačit lovecký instinkt. Nebo noviny na délku postavte a počkejte, až se pod nimi schová. Pak projděte kolem se stuhou nebo provázkem. Útok!

4. Taškaření

Z nějakého důvodu se kočka dokáže celé dny zabavit s šustivou papírovou taškou. Zapojte se do hry a škrábejte na stěnu, zatímco je uvnitř. Skočí po každém stínu a zvuku, který zbystří. Podobně si můžete pohrát i s krabicí. Jen doporučuji, abyste vždy na obou koncích vystřihli díru, kdyby ji na sebe kočka překlopila a nemohla se dostat ven.

5. Kočičí ruleta

Dá vám to trochu práce, ale to zvládnete! Vezměte malou krabici, třeba od bot nebo prázdný box na kapesníky s ustřiženým vrškem. Postavte do krabice na výšku ruličky od toaletního papíru. Budete jich potřebovat tak deset, aby se prostor zaplnil. (Přilepte ruličky k sobě, jinak se budou válet všude po domě. Pokud vám to nevadí, můžete tento krok přeskočit!) Teď záleží na vás: Můžete na spodní straně krabice vyříznout dírky a prostrkávat nimi hračku, aby se ji kočka snažila chytit (trénuje tak postřeh), nebo můžete dát do ruliček pamlsky a pak otvory přikrýt zmačkaným papírem nebo látkou, aby je kočka nedostala tak snadno ven.

6. Lední hokej

Zahrajte si s kočkou lední hokej. Sedněte si na dlažbu nebo linoleovou podlahu a odbíjejte mezi sebou kostku ledu. Kdo zaboduje jako první, vyhrává!

7. Vlastnoruční kočičí apartmán

Samozřejmě můžete kočce udělat na několik hodin radost, když jí dáte prázdnou krabici. Vytáhněte ze sběru kartonovou krabici a vyřízněte na každé straně otvor, kterým kočka proleze. Proč byste se ale spokojili s jednou krabicí, když kočce můžete vyrobit celý apartmán? Dejte několik krabic k sobě a přikryjte je dekou, abyste postavili nedobytnou kočičí pevnost.

Kočky se dokážou zabavit samy. Vezměte si příklad z jejich kreativity a hned vymyslíte spoustu her, při nichž si vystačíte s tím, co máte doma. A vůbec k tomu nemusíte vytáhnout kreditku. Tak na co čekáte?!

P.S. Nezapomeňte každou stuhu, provázek a podobně po hře schovat. Vaše kočka by nebyla první zvíře, co provázek nebo šňůrku sežralo a muselo kvůli tomu k veterináři.

Informace o autorce

Kara Murphy

Kara Murphy

Kara Murphy pracuje jako spisovatelka na volné noze v Erie v Pensylvánii. Má doma křížence zlatého retrívra a pudla jménem Maddie. Ta musí při každé procházce očuchat to samé místo v sousedovic zahradě.

Související výrobky