Když kočky chytají myš

Published by
min čtení

Kočky milují chytání myší. Jako přirození lovci jsou v této činnosti velmi dobré. Vaše kočka nechytá myši proto, že by měla hlad. Na to je příliš dobře krmena. Ve skutečnosti se jedná o přirozený instinkt.

Nemělo by Vám to působit žádné problémy, ale přesto byste ji měli od lovu divokých zvířat na zahradě odrazovat. Obojek s rolničkou poslouží jako varování nic netušícím ptákům a poskytne jim možnost uletět dříve, než se kočka dostane příliš blízko.

Nechtěné dary

Kočka Vám také občas může darovat myš nebo dokonce i větší zvíře, které položí na práh domu. Vědci zabývající se kočkami si nejsou úplně jisti, proč kočky obdarovávají majitele svou kořistí, ale mají za to, že to dělají z jednoho z následujících dvou důvodů:

 • Aby prokázaly náklonnost ke svému pánovi.

Pronásledování, zabíjení a hraní si s mrtvými myšmi milují, takže si myslí, že tyto činnosti milujete i Vy.

 • Jedná se o projev jejich mateřských pudů.

Kočky učí svá koťata lovit na mrtvých nebo zraněných zvířatech, která jim nosí, aby na nich mohla trénovat.

Kočka se Vás tedy může ve skutečnosti pokoušet naučit lovit.

Jedním z faktorů může být i způsob, jakým kočky loví. Kočky svou kořist rády unavují a pronásledují a honí ji tak dlouho, dokud není zcela vyčerpána. A nejraději ze všeho tímto způsobem loví doma na zahradě.

Prevence

Kočce můžete zabránit v lovu jedině tak, že ji zavřete doma. Samozřejmě to není vždy úplně praktické, zejména pokud je zvyklá běhat venku.

Lov také můžete zkusit nahradit domácími hrami. Aktivity, které simulují lov, například pronásledování hraček nebo hraní s jinými kočkami, mohou Vaši kočku z venkovních loveckých dobrodružství „vyléčit“.

Nezapomeňte také vždy okamžitě vyhodit jakoukoliv ulovenou kořist. Pokud se trofejí své kočky hned nezbavíte, bude si myslet, že je jejich nošení domů v pořádku. Při tom se Vám mohou opravdu hodit gumové rukavice.

Související články

Související výrobky

 • Hill's® Prescription Diet® j/d® Feline

  <p>Hill's™ <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> Feline j/d™ je klinicky ověřené krmivo, které již za 28 dní zlepšuje pohyblivost koček díky vyváženému poměru živin, DHA (speciální omega-3 mastná kyselina) a celkovému množství omega-3 mastných kyselin. </p>
 • Hill's® Prescription Diet® r/d® Feline

  Konzerva <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> Feline r/d™ s mletými játry byla vytvořena speciálně pro regulaci hmotnosti koček.
 • Hill's™ Prescription Diet™ Metabolic Feline Chicken

  <ul><li>Redukce váhy bez strádání – 81 % koček zhublo v domácích podmínkách za 2 měsíce, 89 % koček program ke snížení hmotnosti dokončilo.<br></li><li>Není nutné porce přesně odměřovat.</li><li>Klinický prokázáno, že díky krmivu kočka po ukončení procesu hubnutí váhu znovu nenabere.</li><li>Odměňte svou kočku lahodnými pamlsky - jedná se o doplněk stravy, který přispívá k úbytku hmotnosti u dospělých koček.</li></ul>
 • Hill's PRESCRIPTION DIET k/d Cat Food with Chicken

  Krmivo Hill's™ <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> Feline k/d™ pomáhá prodlužovat život a výrazně zlepšuje kvalitu života koček s onemocněním ledvin tím, že zpomaluje progresi a míru klinických příznaků.