Pes a sůl: rizika nadměrného příjmu soli

Publikováno
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Sůl je důležitou součástí stravy Vašeho psa a hraje stěžejní roli v jeho kondici. Sůl (tedy chlorid sodný) udržuje tělesné tekutiny a je potřebná pro správné fungování orgánů a nervového systému.

Může se přidávat do produktů, aby se zlepšila jejich chuť.

Nadměrný příjem soli může vést ke zvýšenému krevnímu tlaku a ke zhoršení příznaků onemocnění srdce. Také většina psů s onemocněním ledvin trpí hypertenzí. Především pokud už je pes starší, mohou se u něj tyto stavy vyskytovat, aniž by o tom jeho majitel věděl.

Protože lze vynikající chuti dosáhnout i bez zbytečně vysokých hladin soli, u nás v Hill's™ její obsah v našich produktech přísně omezujeme, aniž by tím jakkoli utrpěla chuť krmiva nebo jeho nutriční hodnota. Dobře totiž víme, že psi v různých fázích života a se specifickými nutričními požadavky potřebují krmivo s dokonale vyváženým obsahem vitamínů, minerálů a velmi kvalitních složek.

U krmiv Hill's™ Science Plan™ si můžete být jistí, že se Vašemu psovi této dokonalé rovnováhy živin dostane, bez rizik spojených s nadměrným obsahem soli. A co víc, naše krmivo mu bude chutnat, za to Vám ručíme.

Související články

Související výrobky