Jak zmírnit stres vašeho psa z vánočních večírků

Published by
min read

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Období svátků je tady a všichni se připravují na velké oslavy a rodinné sešlosti. I když je to pro vás vzrušující čas, pro vašeho psa může být poněkud stresující. Většina majitelů mazlíčků bere socializaci psů vážně, ale bujarý večírek může znepokojit i toho nejpřátelštějšího psa. Oslava svátků se psy vyžaduje trochu speciálních příprav, aby bylo zajištěno, že váš pes zůstane v bezpečí, šťastný a bude se dobře chovat. Příprava psa na velkou skupinu lidí je důležitá a neměla by se opomíjet. Jak tedy nejlépe zachovat duševní pohodu psa? Zde je několik kroků, které byste měli zvážit.

Představujte v klidu

Zatímco někteří psi se nemohou dočkat, až poznají nové přátele, jiní mohou být trochu zmatení, když se setkají s příliš mnoha lidmi najednou. Dohlédněte na to, aby se váš pes seznámil s každým. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je rozložit příchod hostů, aby všichni nevešli dovnitř současně. Náhlý dav může vašeho psa vyděsit, proto musíte zajistit, aby seznámení bylo klidné na obou stranách. Pokud máte příliš přátelského psa, měli byste zabránit tomu, aby na hosta skočil a povalil ho. Pokud je váš pes stydlivější, dohlédněte na to, aby ho příliš přátelští hosté neznervózňovali.

Zajímavé je, jak upozorňuje Vetstreet, že psi mohou mít větší strach z mužů s hřmotným hlasem než ze žen, které mluví tišeji. Mnozí psi také dávají přednost dospělým před dětmi. S ohledem na to pečlivě sledujte všechny děti, které jste pozvali na sváteční večírek, a možná požádejte své hosty, aby nemluvili příliš nahlas.

Formální seznámení, které umožní vašemu pejskovi i lidem cítit se v bezpečí, je nejlepší způsob, jak na to jít. Možná byste mohli svého psa oddělit v jiné místnosti za dětskou ohrádkou, dokud všichni nepřijdou. Každý nový host se s ním může přivítat jednotlivě z druhé strany ohrádky, aby byl pes méně překvapen a nemohl na hosty skákat.Jack Russell Terrier and Dog Nova Scotia Duck Tolling Retriever lie on chair with blanket in front of Christmas tree.

Nabídněte samotu

Socializace může psa unavit, i když si společnost jinak užívá. Vyhraďte pro něj tiché, známé místo, kde si může oddychnout. To je zvláště důležité pro psy, kteří nejsou „lvi salónů“. Pokud se váš pes nerad setkává s velkými skupinkami cizích lidí, nenuťte ho, aby se k nim choval vstřícně. Nucení psa, aby s hosty pobýval více, než je připraven a ochoten, může mít za následek velmi vystresovaného a vystrašeného psa. Když nebude mít úniku, může se u něj projevit agrese, aby dal každému najevo, že se bojí. Je důležité udělat vše, aby k takovému scénáři vůbec nedošlo.

Útočiště mu pomůže cítit se v bezpečí a poskytne mu příležitost uniknout chaosu, pokud by se cítil nervózní nebo přehlcený pocity.

Dohlížejte na chování

Jakmile se váš pes s hosty skamarádí, budete potřebovat zajistit jeho bezpečnost. Dohlédněte na to, aby veškerá lidská jídla nebo nápoje a dekorace byly mimo jeho dosah. Svátky se psy mohou být zábavné pro každého, ale musíte zdůraznit, že zbytky ze stolu jsou nezdravé a že některá jídla jsou pro psy velmi nebezpečná. Nedovolte, aby vaši hosté krmili pejska lidským jídlem a vysvětlete jim, že je to kvůli jeho bezpečnosti, zdraví a pohodě. Dávejte pozor i na děti, protože pragmatický mazlíček nebude mít problém ukrást dítěti bonbón!

Nezapomínejte na svého pejska

Být hostitelem pro spoustu hostů může být stresující samo o sobě a napětí působící na vašeho psa může způsobit, že se uzavře do sebe. Takže při plnění povinnosti hostitele nezapomínejte věnovat nějakou pozornost i svému psovi. Vaši hosté mu jistě poskytnou potřebnou pozornost, ale vy jste jeho oblíbený člověk a bude čekat největší pozornost právě od vás. Vyhraďte si pár minut z každé hodiny večírku, abyste ho odměnili za to, že je hodný, poškrábejte ho za ušima nebo si sedněte a podrbejte ho na břiše. Když bude vědět, že jste tu pro něj i v těchto chaotických chvílích, pomůže mu to uklidnit se a výrazně to omezí jeho stres.

Socializace psa v průběhu svátků je něco, co byste měli pečlivě zvažovat. I když můžete mít neohroženého pejska, který miluje každého, pobyt ve velké skupině lidí po delší dobu může přemoci i toho nejpřátelštějšího psa. Zajistěte, aby seznamování probíhalo klidným způsobem a pod dohledem. Ujistěte se, že má váš pes možnost ventilovat případnou úzkost nebo nepohodlí. Stanovte a prosazujte pravidla, že váš pes nesmí dostávat žádné lidské jídlo a že dekorace a dárky musí být mimo jeho dosah. Jakmile se všichni navzájem seznámí, vy, váš pes i vaši hosté si oslavu užijete. Takže, udělejme vše pro to, abychom si mohli užít svátky se psy rok co rok!

Contributor Bio

Katie Finlay

Katie Finlay

Katie Finlay je cvičitelka psů a spisovatelka z Los Angeles v Kalifornii. Pracuje se psy a jejich majiteli osobně i prostřednictvím článků již více než šest let.

 

Related products