Jak si hrát se psem

Publikováno
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Dog image

Stejně jako dobrá výživa a milovaný domov, i čas strávený hrou je pro pohodu Vašeho psa velmi důležitý.

Poskytuje mu cvičení, stimulaci, zábavu a skvělou interakci. Dvojnásob to platí u psů, kteří tráví spoustu času sami doma. Někdy domácí mazlíčci nedokážou odloučení od svých majitelů snést a dávají to najevo smutným chováním a občas přichází na řadu i ničení věcí.

Pokud je toto i Váš případ, poskytujte svému psovi spoustu pozornosti, abyste mu vynahradili svou nepřítomnost.

Jednoduché hry

Budete překvapeni, jak zábavná může být pro Vašeho psa i ta nejjednodušší hra. Psi doslova zbožňují prohánění nejrůznějších předmětů. Rádi běhají pro tenisové míčky, frisbee, klacíky nebo plyšové hračky, obzvlášť pokud pískají. Někteří psi s chutí prohání fotbalový míč a čumákem jej před sebou tlačí zpátky. Nebo třeba by si Váš pes nejraději zahrál na honěnou s Vámi.

Hra na honěnou dobře funguje také s vodou, v závislosti na plemeni Vašeho psa a jeho vztahu k vodě.

Pokud ke hře používáte míček, zvolte správnou velikost. Neměl by být příliš velký, aby jej pes mohl vzít do zubů, ale ani příliš malý, aby jej nemohl spolknout. Omezte také počet hraček jen na pár oblíbených. Má-li jich pes k dispozici příliš mnoho, přestává mít přehled o tom, co hračka je a co nikoliv.

Více hravých aktivit

Můžete si se svým psem zkusit zahrát hru na řešení problémů. Vložte pamlsek do kartónové krabice a nechejte psa, aby si k němu našel cestu. Nejprve použijte krabici, do které se snadno dostane. Pokud bude úspěšný, přejděte na složitější krabici. Samozřejmě pak nejspíš budete muset posbírat kousky potrhaného kartónu.

Psi si také rádi hrají na schovávanou. Zpočátku volte lehčí obtížnost. Schovejte pamlsek do jiné místnosti, ale na snadno odhalitelné místo. Pak psa pusťte dovnitř. Pokud pamlsek najde, pochvalte jej a dejte mu odměnu. Tuto hru můžete hrát v domě i venku.

Některé hry si můžete zahrát společně se psem, pokud Vám nevadí legrační chování. Klekněte si na všechny čtyři co nejblíže ke svému psovi. Opřete se o lokty, snižte hlavu a co nejvěrněji zaštěkejte. Váš pes nakloní hlavu a rozpačitě se na Vás podívá. Opět zaštěkejte a možná zaštěká zpátky. Popoběhněte pár kroků, otočte se ke svému psovi, klekněte si na všechny čtyři a znovu zaštěkejte. Celý proces můžete opakovat. Váš pes se k Vám přidá a užijete si spoustu legrace.

Mějte na paměti, že si se svým psem nemusíte hrát pouze Vy. Společenský pes se rád seznámí a bude si hrát s jinými psy. Můžou se spolu prát, dovádět a pobíhat ve volném prostoru, nebo prozkoumávat neznámá místa.

Tipy k hrám se psem

 • Chystáte-li se na chvíli nechat své štěně nebo psa samotné, jděte s nimi před odchodem na procházku nebo si s nimi pohrajte, aby měli možnost vynaložit nadbytečnou energii.
 • Výcvik může být hrou. Můžete svého psa naučit, aby za Vámi na zavolání přišel. Psi se učí reagovat na povely, protože to považují za hru.
 • Nepoužívejte jako hračky osobní věci nebo předměty z domácnosti. Psi nedokážou rozpoznat rozdíl mezi Vašimi starými teniskami a novými botami, které jste si před týdnem koupili.
 • Snažte se plnit potřeby svého psa a nezapomínejte ani na hraní. Pokud tak nemůžete učinit Vy sami, požádejte známého nebo člena rodiny, aby Vám pomohl.

Nepodceňujte sílu pozornosti a her. Stimulace Vašemu psovi umožňuje spálit nadbytečnou energii a zklidnit nervy a emoce. Výsledkem bude šťastný pes milující zábavu.

Související články

 • Škola hrou

  Puppy, kitten and pet dieting, cat nutrition and dog nutrition information from Hill's Pet
 • Jak vybírat hračky pro psy

  Hra je jednou ze základních součástí života psů. Zjistěte, jaké hračky jim zajistí fyzickou aktivitu a které posílí pouto s jejich páníčkem.
 • Proč váš pes potřebuje dostatek pohybu

  Zjistěte, jak moc by se mělo plemeno vašeho psa dané velikosti v daném věku hýbat a to, jak výběr vhodného krmiva ovlivní jeho fyzické schopnosti a výdrž.
 • 6 her pro znuděné psy

  Děláte si starosti, že se váš pes nudí a nevíte, jak ho zabavit? Vyzkoušejte některou z těchtou šesti her, které ho opět nabijí energií.

Související výrobky