Když necháte štěně samotné doma

Publikováno
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Nechat štěně samotné doma je špatná volba

Štěně byste nikdy neměli nechávat samotné doma po nějakou delší dobu. Podle RSPCA, tedy Královské organizace na ochranu zvířat, se více než milion psů, kteří jsou necháváni samotní, stává hlučnými, propadají úzkosti a záchvatům ničení. Také častěji utíkají z domu. Takže jestliže odjíždíte na prázdniny nebo jen na víkend a nemůžete vzít štěně s sebou, musíte mu zajistit vhodnou péči.

 

Psí hotely: Dejte Vašeho psa do renomovaného psího hotelu a máte jistotu, že bude mít odpovídající péči a pozornost v prostředí přátelském pro zvířata, zajištěnou personálem, který má rád psy a ví jak s nimi zacházet. Budou požadovat očkovací průkaz. Ujistěte se, že je pro zvířata zajištěna veterinární péče, pro případ, že by ji Váš mazlíček potřeboval po dobu Vaší nepřítomnosti. Je dobré Vašeho pejska pojistit.

 

Váš veterinář Vám měl být schopen poradit ohledně těchto zařízení ve Vašem okolí.

 

Přátelé: Možná máte štěstí a máte přátele nebo někoho z rodiny, kteří jsou ochotni se postarat o Váš dům a Vašeho psa po dobu Vaší nepřítomnosti. Ale ujistěte se, že vědí, co vše to obnáší a že budou s Vaším mazlíčkem dobře vycházet. Je to ideální řešení i pro Vašeho psa, pro kterého je velice stresující být mimo domov.

Související články

Související výrobky