Když necháte štěně samotné doma

Publikováno
min čtení

Nechat štěně samotné doma je špatná volba

Štěně byste nikdy neměli nechávat samotné doma po nějakou delší dobu. Podle RSPCA, tedy Královské organizace na ochranu zvířat, se více než milion psů, kteří jsou necháváni samotní, stává hlučnými, propadají úzkosti a záchvatům ničení. Také častěji utíkají z domu. Takže jestliže odjíždíte na prázdniny nebo jen na víkend a nemůžete vzít štěně s sebou, musíte mu zajistit vhodnou péči.

 

Psí hotely: Dejte Vašeho psa do renomovaného psího hotelu a máte jistotu, že bude mít odpovídající péči a pozornost v prostředí přátelském pro zvířata, zajištěnou personálem, který má rád psy a ví jak s nimi zacházet. Budou požadovat očkovací průkaz. Ujistěte se, že je pro zvířata zajištěna veterinární péče, pro případ, že by ji Váš mazlíček potřeboval po dobu Vaší nepřítomnosti. Je dobré Vašeho pejska pojistit.

 

Váš veterinář Vám měl být schopen poradit ohledně těchto zařízení ve Vašem okolí.

 

Přátelé: Možná máte štěstí a máte přátele nebo někoho z rodiny, kteří jsou ochotni se postarat o Váš dům a Vašeho psa po dobu Vaší nepřítomnosti. Ale ujistěte se, že vědí, co vše to obnáší a že budou s Vaším mazlíčkem dobře vycházet. Je to ideální řešení i pro Vašeho psa, pro kterého je velice stresující být mimo domov.

Související články

Související výrobky

 • HILL'S SCIENCE PLAN Large Breed Puppy Food with Chicken

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Puppy Healthy Development™ Large Breed Chicken je vytvořeno pro zdravý vývoj skeletu štěňat velkých plemen. S přídavekem klinicky ověřených antioxidantů a optimální hladinou minerálů.
 • Hill's Science Plan SMALL & MINI PUPPY DOG FOOD with CHICKEN

  <p> </p><p><span class='nowrap'>Science Plan™</span> Puppy Small & Miniature je receptura vyvinutá pro podporu imunity a zdravého vývoje mozku, svalů a kostí. Obsahuje vysoké hladiny klinicky ověřených antioxidantů a DHA z rybího tuku.</p><p> </p><p><strong></strong> </p><p> </p>
 • HILL'S SCIENCE PLAN Puppy Food Chicken

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Puppy Savoury Chicken je vytvořeno k podpoře imunity a mobility. S přídavkem klinicky ověřených antioxidantů a DHA z rybího tuku.
 • Hill's Science Plan MEDIUM PUPPY FOOD with LAMB and RICE

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Puppy Healthy Development™ Lamb & Rice je vytvořeno pro podporu zdravého zažívání a imunity. S přídavkem klinicky ověřených antioxidantů a optimální hladinou omega-3 a 6 mastných kyselin.