Velké výhody
pro malé psy

STOJÍ ZA TÍM VĚDA.

Která plemena jsou považována za malá?

Od jezevčíků po jorkšírské teriéry, malá plemena zahrnují celou řadu psů s různými charakterovými vlastnostmi a společenskou náročností. Malá plemena jsou obecně definována jako psi o hmotnosti do 9,5 kg a lze je najít téměř v každé skupině. Často se jim říká, „miniaturní“ nebo „společenští“ psi, přičemž tito mazlíčci mají na základě své biologie, plemene a dispozice své speciální potřeby.

Pes ve svetru

Psi malých plemen mají vlastní nutriční potřeby

Psi malých plemen mají v porovnání se psy velkých plemen svou vlastní biologii a pouze správné krmivo může pomoci udržet rovnováhu a podpořit zdraví vašeho malého chlupáče. Důležité nutriční potřeby zahrnují:

Břicho psa ikona

Kalorický příjem

Psi malých plemen mají rychlejší metabolismus než psi velkých plemen a potřebují přibližně 88 kalorií na kilogram své hmotnosti denně, zatímco větší psi potřebují o něco více než polovinu.[1] Zeptejte se svého veterináře, jaká by měla být ideální hmotnost vašeho psa.

Pes oxidační ikona

Oxidační stres

Vzhledem k tomu, že psi malých plemen žijí déle, potřebují také krmiva s vysokým obsahem antioxidantů, které v průběhu jejich dlouhého života mohou pomáhat neutralizovat volné radikály.

 

Malý pes sedí před prázdnými miskami na jídlo

Kombinace mokrého a suchého krmiva

Míchání mokrého a suchého krmiva je skvělý způsob, jak zlepšit zvířeti konzistenci a chuť jeho jídla.

Směs Suché krmivo Mokré krmivo
Trochu křupavé 95% 5%
Jemné a křupavé 90% 10%
Skvělá lahůdka 80% 20%

Krmiva Hill’s pro psy malých plemen jsou navržena pro jejich celoživotní zdraví

Ve společnosti Hill’s jdeme ještě dál a navrhujeme velikost granulí tak, abychom zajistili, že nutriční potřeby psů malých plemen budou pokaždé splněny. Suchá a mokrá krmiva pro psy malých plemen navrhujeme přesně podle jejich jedinečných nároků na kalorický příjem s ohledem na potřeby, které se v průběhu stárnutí mění. Naše mokrá krmiva mají jemnou konzistenci a lahodnou chuť, kterou zvířata milují. Zároveň dodávají psům malých plemen veškerou energii, kterou potřebují.

 

 

 

 

 

VĚDĚLI JSTE, ŽE... Zdravý pes malého plemene může žít až 20 let? Je velmi důležité si uvědomit, že délka života vašeho psa se může značně lišit a závisí na mnoha faktorech.

Žena věnující se láskyplně svému malému psovi

Péče o malá plemena

Malá plemena psů zahrnují všechny různé rysy větších plemen zabalené do malého chlupatého balíčku společně s některými jedinečnými charakterovými vlastnostmi a specifickými projevy vlastní osobnosti.

Mnoho psů malých plemen snadno podléhá stresu

Protože velký svět může být pro malého pejska zahlcující, můžete mu pomoci zmírněním stresorů a nabídnout mu lidskou společnost, kterou dobře zná a ve které se cítí dobře.

Obvyklé stresory zahrnují:

 • Separace:  Psi mají rádi své pohodlné osobní místo, kam si mohou zalézt.
 • Hlasité zvuky a hluk:  Zkuste přehrávat klidnou hudbu, která pomůže zamaskovat hluk a nepříjemné zvuky.
 • Změny v zavedené rutině:  Vytvořte předvídatelnou každodenní rutinu zahrnující pravidelnou stravu, vycházky a čas na hraní.
 • Invaze do jeho prostoru:  Především děti mohou potřebovat vysvětlení, jak zacházet se zvířaty a že je mají nechat odpočinout.

VĚDĚLI JSTE, ŽE... Psi malých plemen by měli mít své vlastní místo, jako například bedýnku, přepravku, košík nebo podložku, kde by se cítili v klidu a bezpečí.

Mnoho psů malých plemen potřebuje speciální úpravu srsti

Malí dlouhosrstí psi ať chlupatí pudlové nebo jorkšíři s hedvábnou srstí by měli být vyčesáváni každý den, abyste udrželi jejich srst v dobré kondici a předešli jejímu plstnatění a zacuchání, jehož odstraňování může být bolestivé.

Pravidelná úprava srsti je pro psy malých plemen velmi důležitá:

 • Používejte vlažnou vodu, která je vašemu mazlíčkovi příjemná.
 • Používejte speciální šampony určené pro psy.
 • Používejte rozčesávací kartáč určený pro dlouhosrsté psy.
 • Pročesávejte jemně a ve směru růstu srsti.
 • Dobře opláchněte, abyste předešli kožním problémům.
 • Osušte svého psa zabalením do teplého ručníku.

Psi malých plemen si potřebují hrát

Hraní s hračkami může upevnit pouto mezi vámi a vaším psem a podpořit jeho fyzické a mentální dovednosti.

 • Dejte jim hračku správné velikosti: Hračky, které jsou příliš velké, lze těžko uchopit hračky, které jsou příliš malé, mohou představovat riziko udušení.
 • Pozor na větší spoluhráče: Psi velkých plemen, zejména štěňata, si mohou plést malé pejsky s hračkami.
 • Dohlížejte na děti: Ujistěte se, že vaše děti vědí, jak si opatrně hrát s malým pejskem.
 • Není potřeba s nimi zacházet jako s miminky: Váš malý pes je stále pes, takže mu dávejte příležitosti se pořádně vyřádit.
Středisko Small Paws

Věnováno dobrému živobytí vašeho malého psa

Za účelem lepšího porozumění nutričním, sociálním, emocionálním a behaviorálním potřebám psů malých plemen založila společnost Hill’s středisko Small Paws Innovation Center. Toto nové zařízení, které je součástí našeho globálního střediska Pet Nutrition Center (PNC), využívá nejmodernějších technologií pro přípravu speciálních receptur krmiv vyvinutých pro jedinečné potřeby psů malých plemen.

Středisko Small Paws Innovation Centre je domovem 80 psů malých plemen o hmotnosti do 5,4 kg, přičemž každému z nich se dostává mimořádné veterinární péče. Jejich každodenní život zpestřuje celá řada vnitřních a venkovních aktivit, včetně pobytu ve venkovním prostoru nazvaném Bark Park.

1 Coates, Jennifer. „Rozdíly ve výživě malých, trpasličích a velkých plemen psů.“ Petmd.Com, PetMD, 3 Feb. 2012, www.petmd.com/blogs/nutritionnuggets/jcoates/2012/feb/nutrition_differences_for_small_toy_large_breeds-12459. Shlédnuto 26. října 2020.