Povyražení s mraženými psími pamlsky na horké letní dny

Publikováno
min čtení

Se stoupajícími letními teplotami mnoho páníčků hledá způsoby, jak psa ochladit. Co takhle mu léto zpříjemnit mraženými pamlsky? Nejen že vám dá jejich příprava možnost si v kuchyni zaexperimentovat, ale navíc pamlsky mazlíčka zabaví a pomohou zabránit dehydrataci.

Kreativní ochlazování

Jakmile seženete dost zdravých ingrediencí na přípravu pamlsků a uvolníte místo v mrazáku, máte před sebou téměř neomezený výběr. Koupě silikonových forem na výrobu kostek ledu a nanuků vám umožní měnit velikost a tvar mražených pamlsků. Oba druhy forem lze naplnit různým ovocem, jogurty, rozmačkaným psím krmivem nebo burákovým máslem, které můžete v mixéru smíchat s trochou vody. Vždy se před vyzkoušením nového receptu na pamlsky poraďte s veterinářem a dbejte na to, aby pamlsky netvořily více než 10 % psova denního příjmu potravy.

Skvělý pamlsek, který navíc pes může s radostí pronásledovat po zemi, jsou kostky ledu, které mají uvnitř kuře, hovězí nebo zeleninový vývar bez soli a s nízkým obsahem sodíku. Pokud chcete, aby pes víc pil, můžete tyto lahodné kostky dát také do vody nebo granulí.

Když smícháte rozmačkané banány s troškou jogurtu a nalijete je do formy na ledové kostky, dostanete z nich mražené banánové zákusky. Pro ještě víc zábavy vložte banánovou kostku do plnicí hračky a sledujte, jak si mazlíček za stálého vrtění ocasu prolíže a prokouše cestu až k osvěžujícímu pamlsku.

Puppy playing with an ice cube

Dýňové nanuky

Na seznamu nejlepších mražených psích pamlsků na léto jsou favoritem dýňové pochoutky. Malá naběračka téhle oranžové zeleniny dodá pejskovi chutnou vlákninu a vitamíny. Americký klub chovatelů (AKC) uvádí, že byste měli být při výběru opatrní – volte obyčejnou, neslazenou dýni v plechovce, žádné kořeněné varianty do koláče. Koření a umělá sladidla mohou být pro psa toxická.

Jak pamlsky připravit? Smíchejte plechovku dýně se zhruba jedním kelímkem neslazeného obyčejného řeckého jogurtu, čajovou lžičkou medu a jedním rozmačkaným banánem. Nalijte směs do plastových nebo silikonových forem na ledové kostky a dejte je zhruba na hodinu do mrazáku. Dýně obsahují mimo jiné hodně vody, takže představují skvělý způsob, jak psovi během horkých letních měsíců pomoct vypít dost vody.

Ochlazuje se příliš rychle?

Při ochlazování psa byste měli myslet na několik věcí. AKC doporučuje psovi dávat poté, co spotřebuje hodně energie, vodu po malých dávkách, aby jí nevypil příliš mnoho naráz a nevyzvracel ji, jak se v některých případech stává.

V takovou chvíli mohou obyčejné kostky ledu posloužit jako ten nejlepší podomácku vyrobený pamlsek. Nasypte psovi do misky na vodu několik kostek ledu, a až je bude několik minut olizovat, můžete misku naplnit čerstvou studenou vodou. Nejlepší je použít drcené kostky ledu, protože dle veterinárních zubařů si psi mohou při žvýkání kostek ledu polámat zuby.

Americká společnost pro prevenci krutosti na zvířatech® (ASPCA®) zveřejnila seznam potravin, které nejsou vhodné pro domácí zvířata. Je mezi nimi mimo jiné citrusové ovoce, sladidlo xylitol, avokádo a skořápkové plody, takže těmto ingrediencím se při přípravě domácích pamlsků na léto vyhněte. Burákové máslo a mléčné výrobky většinou v malých dávkách k trávicím trablům nevedou, ale pokud má váš pes zažívací problémy, raději byste se měli ujistit, že mu ingredience ve vašich letních pamlscích nepodráždí žaludek.

Při hledání potenciálních ingrediencí do domácích psích pamlsků se poraďte s veterinářem, abyste měli jistotu, že nebudou mít ingredience vliv na současné zdravotní problémy zvířete. Pokud si s podomácku vyrobenými pochoutkami nejste jistí, můžete použít koupené psí pamlsky (nebo psí konzervy). Stačí je dát spolu s vodou do formy na ledové kostky a zamrazit. Pes se tak zabaví a ochladí, zatímto si bude prolízávat cestu k chutné odměně.

Až si v létě začnete vyrábět vlastní mražené pamlsky pro psy, podělte se o oblíbené recepty a nápady s přáteli, ať se i ostatní pejsci v sousedství můžou celé léto ochlazovat.

Contributor Bio

Chrissie Klinger

Chrissie Klinger

 Chrissie Klingerová je majitelka mazlíčků, která sdílí svůj domov se svými chlupatými přáteli, dvěma dětmi a manželem. Chrissie ráda tráví čas s členy své rodiny, pokud zrovna neučí nebo nepíše. Snaží se psát články, které pomáhají majitelům domácích zvířat, aby se svými mazlíčky prožili mnohem aktivnější a smysluplnější život. 

Související články

Související výrobky