Mražené psí pamlsky pro horké letní dny

Publikováno
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Protože jsou letní psí dny stále teplejší, mnoho páníčků hledá způsoby, jak psa ochladit. Co si takhle vyrobit mražené psí pamlsky a společně si užít letní zábavu? Mražené pamlsky vám umožní si v kuchyni trochu zaexperimentovat a zároveň vašeho psa zabaví a zabrání v jeho případné dehydrataci.

Kreativní způsoby, jak se ochladit

Udělejte „úklid“ v mrazáku a přichystejte si nějaké zdravé ingredience, možnosti jsou téměř nekonečné. Zainvestujte do silikonových formiček na led a formiček na domácí nanuky, budete tak moci vyrábět mražené pamlsky různých velikostí a tvarů. Formiček lze naplnit různými druhy ovoce, jogurtu, drceného krmiva pro psy nebo arašídovým máslem, které můžete rozmixovat s trochou vody. Než vyzkoušíte nový recept, poraďte se s veterinářem a ujistěte se, že pamlsky netvoří více než 10 % denní dávky krmiva vašeho psa.

Trochu kuřete s nízkým obsahem sodíku či hovězí nebo zeleninový vývar zmražený do kostek jsou skvělé pamlsky, které může pes honit po podlaze. Nebo tyto chutné kostky můžete přidat do vody či suchého krmiva, abyste psa přiměli více pít.

Rozmačkané banány smíchané s trochou jogurtu po lžičkách naplňte do formičky na led, promění se ve zmraženou banánovou svačinku. A ještě větší zábava bude, když banánovou kostku umístíte do držáku na pamlsky. Sledujte to vrtění ocasem, až váš pes bude tuhle osvěžující svačinku olizovat a ohryzávat.Puppy playing with an ice cube

Dýňové nanuky

Další na seznamu těch nejlepších mražených psích pamlsků jsou dýňové pochoutky. Trocha této oranžové zeleniny dodá vašemu psovi vlákninu a spoustu vitaminů v chutné podobě. Organizace American Kennel Club (AKC) radí, abyste použili neochucenou konzervovanou dýni a nikoli slazenou nebo kořeněnou nádivku na zapékání. Koření a umělá sladidla mohou být pro vašeho psa toxická.

K výrobě pamlsků smíchejte dýňovou konzervu s přibližně jedním šálkem neslazeného bílého řeckého jogurtu, čajovou lžičkou medu a jedním rozmačkaným banánem. Lžičkou touto směsí naplňte plastové nebo silikonové formičky na led a umístěte je asi na jednu hodinu do mrazáku. Dýně také obsahuje spoustu vody, takže poslouží jako skvělý způsob, jak pomoci vašemu psovi s dostatečnou hydratací během horkých letních měsíců.

Příliš rychlé ochlazení?

Při ochlazování psa je třeba pamatovat na několik věcí. Organizace AKC doporučuje, abyste psovi, který je po fyzické námaze, vodu podávali postupně po troškách. Kdyby jí vypil moc najednou, mohl by ji v určitých případech vyzvracet. Nejlepší je zajistit mu chladné místo uvnitř domu nebo ve stínu, aby si po námaze za horkého dne mohl odpočinout.

Někdy jsou nejlepším domácím pamlskem obyčejné kostky čistého ledu. Pár kostek dejte psovi do misky s vodou a až kostky ledu za pár minut dolíže, do misky mu nalijte čistou studenou vodu. Nejlepší je použít rozdrcené ledové kostky, protože veterinární dentisté zjistili, že když psi ledové kostky žvýkají, může dojít k frakturám zubů.

Americká společnost American Society for the Prevention of Cruelty to Animals® (ASPCA®) považuje citrusové plody, sladidlo xylitol, avokádo a ořechy za pochutiny, které nejsou pro domácí mazlíčky vhodné, takže se jim při výrobě domácích letních pamlsků vyhněte. Arašídové máslo a mléčné výrobky ve většině případů psovi žádnou zažívací katastrofu nezpůsobí. Ale pokud váš pes mívá zažívací potíže, je třeba dbát na to, aby letní pamlsky nedráždily jeho zažívací systém.

Při výběru ingrediencí do domácích pamlsků pro psy se poraďte s veterinářem, abyste se ujistili, že určité přísady nebudou mít vliv na možné aktuální zdravotní problémy vašeho psa. Pokud si doma vyrobenými dobrotami nejste jisti, formičky na led můžete naplnit i některými běžnými pamlsky pro psy (nebo psí konzervou), přidat trochu vody a zmrazit. Psa hra s těmito chutnými kousky zabaví úplně stejně.

Podělte se o své oblíbené recepty a nápady na letní mražené pamlsky pro psy se svými přáteli, aby si i další psi ve vašem okolí mohli užívat příjemné letní ochlazení.

Contributor Bio

Chrissie Klinger

Chrissie Klinger

 Chrissie Klingerová je majitelka mazlíčků, která sdílí svůj domov se svými chlupatými přáteli, dvěma dětmi a manželem. Chrissie ráda tráví čas s členy své rodiny, pokud zrovna neučí nebo nepíše. Snaží se psát články, které pomáhají majitelům domácích zvířat, aby se svými mazlíčky prožili mnohem aktivnější a smysluplnější život. 

Související články

Související výrobky