Kočičí škrábnutí: Proč to vaše kotě dělá?

Publikováno
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Start your cat with healthy scratching habits

Škrábání

Jak kotě roste, tak rostou i jeho drápky! A pokud je nebudete zastřihávat, bude kotě škrábat. Škrábání je způsob značení teritoria a je to taky dobrá cesta jak se protáhnout. A stejně tak jako vytvoří fyzickou značku, škrábání zároveň zanechá pachovou stopu v podobě uvolněných hormonů. Pomůže mu to označit území a ujasnit si vztahy s okolím.

Nemůžete zastavit kotě, aby neškrábalo – je to přirozená, zdravá činnost. Ale samozřejmě určitě chcete, aby vám neničilo nábytek. Nejlepší způsob jak tomu zabránit, je poskytnout kotěti škrabadlo, ty která mají také lano nebo kůru, se zdají být nejlepší. Umístěte škrabadlo v jeho nejoblíbenějším pokoji a podporujte jej, aby ho používalo. Můžete jej také potřít catnipem, pak bude pro kočky neodolatelný.

Drápky kotěte rostou průběžně, takže je potřeba je zastřihávat každých pár měsíců. Váš veterinář to jistě rád udělá, nebo Vám může doporučit správné nůžky, pokud se rozhodnete zastřihnout je doma. Jen si raději nechejte poradit od veterináře jaký je nejlepší způsob zastřihávání.

Související články

 • Problémové chování koček: Rady, co s tím

  Kočky nemusí být jenom hebké, milé klubíčko. Někdy se dokážou pořádně rozčertit. Zjistěte, co dělat, když je kočka agresivní, kouše či škrábe.
 • Kočky v říji

  Chování koček v říji bývá velice specifické. Poradíme, jak ho zvládnout a jak pomoct vašemu miláčkovi zvládnout tuto hormonální bouři.
 • Psychologie kotěte: jak porozumět tomu, co si kotě myslí

  Abyste mohli svému kotěti nabídnout tu nejlepší péči, musíte mu nejprve porozumět. Přečtěte si bližší informace o tom, jak vaše kotě myslí a co dělá.
 • Proč kočky mňoukají?

  Mňoukání patří ke kočkám asi jako smrček s jedličkou. Proč ale kočky mňoukají? Porozumějte svému mazlíčkovi.

Související výrobky